Vetevleresimi - Sa e vleresoni veten tuaj? - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Vetevleresimi - Sa e vleresoni veten tuaj?

Vetevleresimi - Sa e vleresoni veten tuaj?

· 89 · 10290

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

ne: 21-07-2009, 22:03:18
Le te flasim per veten tone.
Sa e vleresojme veten tone cilat jane pikat me te forta qe na bejne te ndihemi mire me veten?
« Editimi i fundit: 20-09-2020, 23:44:54 nga M A X »

 • Postime: 1936
 • Karma: +23/-14
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 21-07-2009, 22:06:01
pergjgja jote Shejtanke???

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 21-07-2009, 22:06:36
Normal qe e vleresoj...qenien time.

Nqs nuk do e beja vete une nuk mund te pretendoj ta bejne te tjeret.
Vleresoj faktin qe ne fund te gjithçkaje qe bej...nuk ndjehem asnjehere e penduar..

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 21-07-2009, 22:11:39
Ja thashe ta thoja rruges Tito :P po normal qe e vleresoj si nga ana fizike ashtu dhe intelektit nivelit arsimor kulturor etj etj me kryesorja arrij gjithmone synimet qe i ve vetes kam vullnet derri me pak fjale  :P

 • Postime: 1936
 • Karma: +23/-14
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 21-07-2009, 22:16:10
Ja thashe ta thoja rruges Tito :P po normal qe e vleresoj si nga ana fizike ashtu dhe intelektit nivelit arsimor kulturor etj etj me kryesorja arrij gjithmone synimet qe i ve vetes kam vullnet derri me pak fjale  :P
sa modeste qeke moj :D

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 21-07-2009, 22:18:32
ato qe thashe i mendoj per veten por ama nuk jua them te tjereve ata qe jane afer meje me njohin e skam pse jua them ... por meqe ketu te kjo teme thame qe do flasim per veten dhe per cka na ben ne te ndihemi  mire me veten une e thashe, kjo eshte arsyeja ... ah tjeter te mire qe kam jam teper modeste ne jeten reale me shume sec duhet ndonjehere  :D

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 21-07-2009, 22:19:20
Tito pse nuk pergjigjesh? hmmmmm:

Jam kurioze te degjoj :D

Ja dhe nje tipar imi "kurioziteti" :P

 • Postime: 4308
 • Karma: +58/-13
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 21-07-2009, 22:20:12
I AM THE BEST :d

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 21-07-2009, 22:21:25
I AM THE BEST :d

Kete e dime ne  :D por me konkretisht shprehu. :D

 • Postime: 1936
 • Karma: +23/-14
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 21-07-2009, 22:22:42
Tito pse nuk pergjigjesh? hmmmmm:

Jam kurioze te degjoj :D

Ja dhe nje tipar imi "kurioziteti" :P
i love myself and miss :P

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 21-07-2009, 22:23:40
i love myself and miss :P

ncncncn...tipare negative :D

 • Postime: 1936
 • Karma: +23/-14
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 21-07-2009, 22:25:20
sa e mire qeke bardh e zi ti Misss

 • Postime: 4308
 • Karma: +58/-13
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 21-07-2009, 22:25:46
Kete e dime ne  :D por me konkretisht shprehu. :D
Me pelqen te jem me direkt nganjehere :D
PS. nga e di ti?:D

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#13 ne: 21-07-2009, 22:27:18

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 21-07-2009, 22:28:35
sa e mire qeke bardh e zi ti Misss

Tipar pozitiv imi ky Titi LOL

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#15 ne: 21-07-2009, 22:30:46
Me pelqen te jem me direkt nganjehere :D
PS. nga e di ti?:D

Te jesh i drejtperdrejte dhe i hapur eshte shume gje e mire,tipar i vleresueshem te pakten per mua.

ps,ja flitej ashtu lart e pashte Brento  :P

 • Postime: 1936
 • Karma: +23/-14
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 21-07-2009, 22:31:44
Tipar pozitiv imi ky Titi LOL
ska me nga ata televizorat ,black-white :)

 • Postime: 4308
 • Karma: +58/-13
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 21-07-2009, 22:33:26
Te jesh i drejtperdrejte dhe i hapur eshte shume gje e mire,tipar i vleresueshem te pakten per mua.

ps,ja flitej ashtu lart e pashte Brento  :P
Mos u mer me thashetheme por me fakte Miss :d

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 21-07-2009, 22:36:47
Brento po ti genjeve keshtu qe the jam The Best  :O LOL

Shejtanke genjeu ky :D

 • Postime: 4308
 • Karma: +58/-13
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 21-07-2009, 22:42:11
Brento po ti genjeve keshtu qe the jam The Best  :O LOL

Shejtanke genjeu ky :D
Ketu gabove perseri :D

 • Postime: 1530
 • Karma: +5/-0
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 22-07-2009, 09:00:31
Mendoj se vetevlersimi eshte shume i rendesihem per cdo person natyrisht e kame fjalen per ata te cilet e vlersojne veten pozitvisht.Vetvlers imi lidhet drejtperdrej me vetbesimin aq sa e vlersojm vetveten aq edhe kemi vetbesim.

Mendoj se e vlersoj aq sa duhet edhe pse ka raste kur kjo variron d.m.th sigurisht pas nje suksesi te cilin e vlersoj shume dhe e arijj vetvlerimi rritet dhe anasjelltas kur ndodh ndonje mossukses ataher munndet te bie vetvlersimi paksa por kjo gjendje kalon shpejt.

 • Postime: 800
 • Karma: +6/-1
 • Gjinia: Femer

#21 ne: 22-07-2009, 10:25:34
Mendoj se vetevlersimi eshte shume i rendesihem per cdo person natyrisht e kame fjalen per ata te cilet e vlersojne veten pozitvisht.Vetvlers imi lidhet drejtperdrej me vetbesimin aq sa e vlersojm vetveten aq edhe kemi vetbesim.

Mendoj se e vlersoj aq sa duhet edhe pse ka raste kur kjo variron d.m.th sigurisht pas nje suksesi te cilin e vlersoj shume dhe e arijj vetvlerimi rritet dhe anasjelltas kur ndodh ndonje mossukses ataher munndet te bie vetvlersimi paksa por kjo gjendje kalon shpejt.


ndaj te njejtin mendim  :)

 • Postime: 1300
 • Karma: +26/-2
 • Gjinia: Femer

#22 ne: 22-07-2009, 10:43:59
Askush nuk eshte perfekt.Secili ka te metat dhe virtytet e veta dhe dita dites perpiqemi te marrim me te mirat e mundshme nga njerezit e tjere apo dhe eksperiencat e fituara per te kapur perfekten e paarritshme.
Jam e kesaj shprehje popullore:

Duaje veten tende,te te duan te tjeret.

Dhe vetevleresimi per veten nuk mungon ne asnje moment edhe pse hera-heres ku me shume e ku me pak.

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#23 ne: 22-07-2009, 11:14:26
Mendoj se vetevlersimi eshte shume i rendesihem per cdo person natyrisht e kame fjalen per ata te cilet e vlersojne veten pozitvisht.Vetvlers imi lidhet drejtperdrej me vetbesimin aq sa e vlersojm vetveten aq edhe kemi vetbesim.

Mendoj se e vlersoj aq sa duhet edhe pse ka raste kur kjo variron d.m.th sigurisht pas nje suksesi te cilin e vlersoj shume dhe e arijj vetvlerimi rritet dhe anasjelltas kur ndodh ndonje mossukses ataher munndet te bie vetvlersimi paksa por kjo gjendje kalon shpejt.


shume i sakte Jetoni  :)

#24 ne: 24-07-2009, 13:26:24
Une kur dyshoj per ndonje gje tek vetja, i them vetes: "Derisa te ka dashur Zoti keshtu sic je, duhet ta duash edhe ti veten tende" dhe sinqerisht me ka ndihmuar shume kjo gje ne shume faza te veshtira te jetes sime.
Tek vetja vleresoj faktin qe e di mire se askush nuk eshte i persosur, e prape motoja ime eshte: te mundohem cdo dite t´i afrohem ideales, pak nga pak, pa pushim...dhe kam durim dhe vullnet derri per te mesuar, nuk lodhem, nuk ngopem kurre.Kersheria ime per te ditur me shume eshte si ai burimi qe me mban gjalle me jete.
Nuk ua lejoj me te tjereve te me cvleresojne duke u sjelle keq me mua. Them se ai qe vlereson vetveten, e ka teper te lehte te respektoje edhe te tjeret...

Temat e fundit