Vranë nusen se lindi vajzë - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Vranë nusen se lindi vajzë

Vranë nusen se lindi vajzë

· 11 · 570

 • Postime: 1508
 • Karma: +75/-34
 • Gjinia: Femer

ne: 01-02-2012, 09:32:03
Gruaja afganë që ndihmoi të birin të vriste bashkëshorten e tij për shkak se në lindjen e tretë, solli në jetë përsëri një vajzë, ështe vënë në pranga.


Vranë nusen se lindi vajzë - Top Channel Albania - News - Lajme

Wali Hazrata besohet se ka lidhur kembet e viktimes 22-vjeçare çka i lejoi të shoqit, Sher Mohammad ta mbyste me duar. Vete foshnja dy muajshe, e kthyer ne ferrin e se emes, nuk eshte demtuar ne incident. Afganet preferojne djemte ndersa vajzat konsiderohen nje barre per familjen.

Ngjarja e rende ndodhi ne rajonin Kanabad te provinces veri-lindore, Kunduz. Bashkeshorti vrases, nje luftetar i milicise se paligjshme e te armatosur lokale, u largua menjehere pas krimit, ndersa e ema eshte ne gjendje arresti.

Incidenti u be publik nga aktivistet per te drejtat e grave afgane.Vrasja u denua edhe nga lideret fisnore e ata fetare te zones, te cilet e quajten "nje akt injorance dhe nje krim kunder grave, islamit e njerezimit, dhe kerkuan ndeshkim te menjehershem".

Dhuna dhe abuzimet ndaj grave ne Afganistan vazhdojne te mbeten nje problem madhor edhe pse ka kaluar nje dekade nga kohe kur trupat aleate te kryesuara prej Shteteve te Bashkuara permbysen regjimin taleban, i cili imponoi nje prej interpretimeve me te ashpra te ligjit te sheriatit qe ka pare ndonjehere bota myslimane.

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#1 ne: 01-02-2012, 09:37:38
ca jane keto cmendurira mer zot....

 • Postime: 12151
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 01-02-2012, 12:19:16
 ^o) ^o)

 • Postime: 1280
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 01-02-2012, 12:30:33
Hakde mikroba or taj e ne Afganistan hajde :S

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#4 ne: 01-02-2012, 13:43:02
dhe te mendosh se e njejta situate mbase jo me kaq nota te larta kriminaliteti ndodh edhe tek ne...
mbaj mend kur linda djalin , nje nuse e re nga nje fshat i Shqiperise (nuk e mbaj mend) lindi vajze dhe i shoqi sapo kishte marre vesh lajmin ,e kishte lene vetem dhe kishte ikur . shko ku te duash i kish thene ,ne shtepi mos u kthe. Ajo e shkreta fuste koken nen batanije dhe qante.....se harroj dot ate skene qe pashe. Ajo ne ato momente lehonie mendonte te linte vajzen ne martenitet e te ikte. me vinte ti thosha moj idiote mire ai gomari qe ke per burre po ti ku vete me keto mend???!!! Por ishte e kote sepse realiteti i zonave rurale eshte ky....Duam Djale !!!
Por copa e fshatarit nuk e dinte se seksin e nje femije e zgjedh vete ai...dhe vlen te thuash "Cke mbjell do korresh"!!!!

 • Postime: 1439
 • Karma: +13/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 01-02-2012, 14:09:29
Keta popuj jane ferri i botes  ^o)

 • Postime: 18277
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 01-02-2012, 14:14:09
Sa gjynah.. :(..as skam ca me thene...bota eshte plot me idiot

 • Postime: 1439
 • Karma: +13/-5
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 01-02-2012, 14:15:26
Sa gjynah.. :(..as skam ca me thene...bota eshte plot me idiot
Fjala me e pershtatshme besoj :P

 • Postime: 18277
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 01-02-2012, 14:16:29
Ka fjale sa te dush..ajo me erdhi ne mendje  ^o)

Te pashpirt..budalle.. psikopate...do me :P

 • Postime: 7085
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 05-02-2012, 12:58:25
Njerez pa ndienja, te semure  :(

 • Postime: 88
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 06-02-2012, 02:23:30
Si ka mundesi qe jane kaq te prapambetur keta njerez...?!

Temat e fundit