Domene | Domain Names

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Domene | Domain Names

M A X
24-09-2008, 23:49:50

Whois Lookup për domenet .al

Për te kontrolluar për domenin shqiptar .al nëse janë te lirë, apo kujt i perkasin ato qe janë te zënë tashmë mund te përdoret sherbimi i ofruar nga Host.alWhois i domeneve .al bëhet ne adresen:

M A X
05-07-2008, 12:44:51

Domenet (domain name). Cfare jane dhe si funksionojne?

Domeini eshte pikerisht emri i nje websiti qe ju vizitoniNese shkoni tek www.albwebmaster.co m, dmth domeini i ktij forumi eshte

*
AB
09-01-2014, 09:17:52

Kujdes nese keni domaine tek Godaddy

Me sa duket para ca kohesh Databaza e Emaileve eshte vjedhur dhe po dergohen shume email phishing.Mos ndiqni kurre linket ne emaile por identifikohuni gjithmone duke shkuar direkt tek faqja e tyre.

*
DotAL
17-12-2013, 14:52:22

Rregjistro Domainet .AL - Dot.AL

Pershendetje,Dot.AL eshte nje kompani qe operon qe prej vitit 2009 ne fushen e domaineve .ALNe ofrojme cmime te uleta per te rregjistruar domainin tuaj .AL, per vetem 16.49$. Pagesat mund te behen nepermjet PayPal, gjithashtu edhe CASH ne adresen e zyres tone.Nese jeni te intere...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: omedia, FD GOD

qfar mendoni per kta dy DOMAIN-e

omedia
27-11-2013, 02:46:41
...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


erand81
31-08-2012, 22:18:35

.pro pesoi disfaten e pare?

.pro eshte nje gTLD qe eshte krijuar me 2004. Rregjistruesi (Registry) qe menaxhon domainet .pro eshte Registry.proKjo gTLD nuk eshte e hapur ne publik, ne baze te rregullores se .pro, vetem persona “profesional” (mjek, avokat, inchinjere, etj.) kane te drejte te rregjistrojne domaine .pro. Qe p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sady92
30-04-2012, 14:38:54

Rregjistro Domainin Tend .AL | 22.95$ / 1 Vit ose 29.95$ / 2 Vite

Rregjistro domainin tend .AL me lire se kurre.1. Kontrolloni domainet nese jan te vlefshem ne www.dot.al2. Support 24/7 nga Dot.AL3. Gjej Domaine Premium.4. Menyrat e Pageses: Paypal, Moneybookers, Alertpa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sady92
30-04-2012, 14:38:15

[Domaine] Dot.AL | Blej Tani .NET=> 8.17$ .ORG => 2.99$ , .DE => 5.99$ , .ES =>

Dot.AL - Cheap Domain Name RegistrationInfo-----------------------------------------------------------Kam nderin tju prezantoj imazhin e ri te Dot.AL. Do...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Perparim.R
15-03-2012, 23:22:43

Ofertë | Regjistro domain .Biz vetëm 4.49 euro (nga 10.49 euro)

PershendetjeJu prezantoj ofertën - Regjistro domain .Biz për vitin e pare vetem 4.49euro - zbritje nga 10.49euroOferta eshte e hapur deri me 13 Prill 2012Regjistro nje domain tek www.domainterm.com...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Perparim.R
02-03-2012, 01:06:11

Ofert | .co 9.99 € | .org 3.99 € | .me 7.99 € | .de 4.99 € | .in 1.99 € | .es 4.

PershendetjeKam nderin te ju njoftoj me oferta per regjistrim e domain regjistrimi vlene vetem per klientet e ri dhe kjo ofert me keto cmime eshte per vitin e pareVitin e ardhshem jan cmimet normale te regjistrimit apo rinovimitVizito dhe porosit dhe perfito nga ofertat e

erand81
06-12-2011, 21:17:42

IDN.IDN International Domain Name

Disa kohe me pare kisha vene re nje tip TLD-je ndryshe nga te tjera, por atehere nuk i vura rendesi. TLD-ja ishte e tipit IDN. Pra behet fjale per domainet IDN.IDN dicka vertet interesante. (IDN do te thote International Domain Name, domaine qe jane te bazuar ne punycode, domaine qe permbajne ka...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

SocialNetwork
20-09-2011, 14:42:15

Teaparty.com, domain që vlen mbi 1 milion $

Djemtë e grupit muzikor "Moroccan roll" pavarësisht se nuk u ecin në muzikë të paktën do t’i gëzohen faktit se adresa e tyre në internet www.teaparty.com mund të shitet për një shumë mbi 1 milionë do...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Dr0mAs
26-04-2011, 16:17:51

Shitet domain goo.al

Hi all.Ashtu si e shikoni dhe nga tema kam vendosur te shes domain Goo.Al.Arsyeja e shitjes:Projekti ishte ndertimi i nje faqe sportive dhe nisi shum mire, por skaloj shum koh dhe me kan hackuar faqen, ( fshirje databaze me rreth 300 postime unike),nuk kam me ate frymezimin ta ndertoj nga e para...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-03-2011, 11:49:55

Color.com shitet per 350 mije dollare

Sic njoftohet nga TechCrunch domeni color.com eshte blere nga nje firme e re (start up) per 350 mije USD, dhe sebashku me colour.co...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Triology
21-03-2011, 12:40:55

Internet, lind prapashtesa xxx

Një gjykatë i dha të drejtë një kompanie tregëtuese të materjaleve pornogr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Epoka X
17-02-2011, 00:36:43

Bleni vetem.info

Nje domain shume i mir qe ende gjendet i lire... Mua spo me duhet se do e kisha marre... http://whois.domaintools.com/vetem.info This domain name is not registered
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

UrL
04-02-2011, 19:58:48

Switch Your Domains to Namecheap for a Low $3.99 - LIMITED TIME OFFER

Hi  Niko, February is a HUGE month for us, and as a result, for you as well. Here are our money-saving offers and updates from Team Namecheap.Switch Your Domains to Namecheap for a Low $3.99 - LIMITED TIME OFFERFor a limited time only (48 hours), move your .com/.org/.net/.info/.biz domains to Na...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe