Fjalor.SH - Domene | Domain Names

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Fjalor.SH

Fjalor.SH

· 10 · 971

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 25-03-2009, 11:12:27
......po ka dhe .sh :)
.SH eshte domen i kolonise britanike se Shen Helenes (Overseas territory of St. Helena) qe per mendimin tim pershtatet shume mire per ne sepse eshte nje shkurtese perfekte per "shqip" apo "shqiptar".

Mendoj se perdorimi i .SH nga shqiptare, per nje faqe shqiptare, eshte risi totale qe per sa di une nuk eshte perdorur perpara nga shqiptare te tjere. Per kete rast pershtatet shume sepse Fjalor.SH mund te merret si shkurtese per "Fjalor Shqip".

Fjalor.SH eshte nje projekt i Syrgjynit dhe imi qe synon krijimin e nje fjalori alternativ ne internetin shqiptar. Projekti ende eshte ne fazen e nisjes por mendojme se shpejt do ta kemi online.

 • Postime: 119
 • Karma: +1/-0

#1 ne: 02-04-2009, 16:54:31
Po ide e mir me .SH
Po shum shtrejt hmmmmm:

1 Year Registration   $ 129.00

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 03-04-2009, 11:45:22
Pak a shume i njejti cmim me domenet .al (nese i merr nga nje rregjistrues i ndermjetem)

 • Postime: 114
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 03-04-2009, 12:07:01
Faktikisht eshte 2fishi. Domainet .al jane 100 EU / 2 vjet ndersa ky eshte 129$ vit

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 03-04-2009, 15:37:25
Ke te drejte. Nuk llogarita faktorin kohe. Harrova qe .al regjistrohen per dy vjet!

#5 ne: 03-04-2009, 16:14:00
Faktikisht eshte 2fishi. Domainet .al jane 100 EU / 2 vjet ndersa ky eshte 129$ vit

Megjithat ideja eshte perfekte fjalor.sh (shqip) diqka qe do i ndimoj shum si ne memorien e njerzve ashtu edhe te motorave kerkimit :D

 • Postime: 260
 • Karma: +2/-5

#6 ne: 03-04-2009, 16:43:45
Suksese te dyve me projektin e ri. Domain i mire dhe ide interesante.

 • Postime: 170
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 06-04-2009, 19:18:29
Domeni me duket shum i mire, a e blejti kush?

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 06-04-2009, 23:14:19
Po pra. Ndryshe s'do ta kisha hapur temen :)

 • Postime: 170
 • Karma: +0/-0

#9 ne: 07-04-2009, 00:42:10
Aha nuk e di se pse nuk e lexova pjesen e fundit,

nejse ju uroj fat ty dhe Syrgjynit me faqen.

Temat e fundit