×

Google largon nga indeksi faqet me .co.cc

Google largon nga indeksi faqet me .co.cc

· 2 · 809

  • Postime: 26403
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 02-07-2011, 17:11:23
Sic njofton blogu Search Engine Land Google ka deindeksuar te gjitha faqet qe perdorin domenin (apo thene me mire subdomenin) .co.cc
Ky veprim eshte arsyetur si i bazuar ne dyshimin e Google se shumica e faqeve qe perdorin .co.cc jane faqe me cilesi te ulet, apo qe perdoren per Spam dhe te tjera aktivitete te paligjshme/te palejueshme.

Mua me vjen keq ne fakt qe Google ndermerr nje hap te tille, pasi vete, ashtu si shume te tjere e perdorin kete sherbim. Sidomos per ato mijera qe nuk kane mundesi te blejne nje domen TLD apo ccTLD dhe shkojne e marrin nje te www.co.cc
Vete fakti se ketu ka shume tema ne lidhje me co.cc tregon se ky sherbim perdoret gjeresisht.

http://www.zeriyt.com/guida-tutoriale-per-webmasterat/blogger-me-cocc-t59654.0.html
http://www.zeriyt.com/shqipcocc-t53297.0.html
http://www.zeriyt.com/adsense-domain-cocc-t59652.0.html
http://www.zeriyt.com/wwwkerkoninfococc-t53656.0.html
http://www.zeriyt.com/per-rapnewscocc-t55778.0.html
http://www.zeriyt.com/wwwinfobylediococc-t54521.0.html
http://www.zeriyt.com/windows-live-me-domene-cocc-t59653.0.html
http://www.zeriyt.com/si-mendoni-per-albwebmastercocc-t53462.0.html
http://www.zeriyt.com/si-te-drejtoj-domenin-qe-kam-te-cocc-te-hosti-im-t57758.0.html

  • Postime: 27104
  • Gjinia: Mashkull
Berni
#1 ne: 08-07-2011, 13:49:35
Google ka eliminuar 11 milion faqe interneti nga motori i kërkimit, duke i konsideruar të rrezikshme sepse shpërndajnë programe malinjë.

Sipas Oliver Fisher, pjesëtar i grupit kudra programeve malinjë të Google, motori i kërkimit eliminoi të gjitha faqet me mbaresë co.cc, që i përkasin një kompanie koreane, e cila i jepte falas këto “subdomain”.

Google ka sisteme mbrojtëse që bllokojnë programet malinjë, por vendimi u mor sepse në këto faqe përbënin një rrezik më të lartë se normalja.

(a.h/BalkanWeb)
 

Google Lens mundeson tani leximin e shkrimit te dores

Nisur nga M A XRubrika Tech

Postimi i fundit 08-05-2020, 22:39:30
nga M A X
Si te nderroj passwordin ne Google?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 01-04-2020, 18:22:22
nga M A X
Si te perdorim Google Docs?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 23-03-2020, 13:12:38
nga InfoZ
Si ta perdorim Google Earth?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 23-03-2020, 13:10:46
nga InfoZ
Si ta perdorim Google Maps?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 23-03-2020, 13:10:01
nga InfoZ