Kujdes nga Domain Renewal Group! - Domene | Domain Names

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kujdes nga Domain Renewal Group!

Kujdes nga Domain Renewal Group!

· 2 · 501

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 26-03-2009, 01:19:10
Dje me erdhi me poste nje leter nga nje kompani e quajtur "Domain Renewal Group", ne te cilen me behej e ditur se nje nga domenet e mij do te skadonte dhe se duhet ta rinovoja sa me shpejt qe te mos humbja identitetin tim ne internet e bla-bla te tjera, qe kishin vetem nje qellim: te fusnin ne rrjeten e tyre ndonje naiv qe dhe mund te trembej nga keto "paralajmerime" dhe te pranonte oferten per te rinovuar domenin tek "Domain Renewal Group.
 
Skandaloz eshte fakti qe cmimet e tyre jane vertete te tepruara, por mbi te gjitha sepse te kerkojne qe me poste t'u japesh te dhenat e kartes se kreditit.

Keshtu kujdes: nese ju vjen nje leter e tille thjeshte injorojeni!
Nga kerkimet ne internet gjeta qe letra te tilla u kane ardhur shume webmasterave te tjere ne vende te ndryshme te botes dhe te gjithe benin te ditur se duhet bere kujdes qe te mos biesh pre e tyre.
Faqja e tyre http://www.domainrenewalgroup.com/

Me poshte eshte nje skanim i latres qe me ka ardhur.

  • Postime: 170
  • Karma: +0/-0

#1 ne: 26-03-2009, 01:58:09
Aha nuk po me vin vetem mua keto letra athere lol. Mua me kan ardhur rreth 10 letra te tilla deri tani, 4 nga keto kan qene ne lidhje me nje domene te vetem, ndoshta do ju kthej pergjigje dhe ti pyes ne qoft se duan ta blejn!?

Por cfar nuk kuptoj eshte se si do te rinovosh nje domene me keta firma deri sa domeni ime eshte i rregjruar tek Godaddy.com apo Name.com!?

Dhe sic the ti Max cmimet jan me te vertet skandaloze, nejse nuk besoj se shum njerz do te paguajn per to.

Por si ide me duket e mire sepse para 1 muaj humba 2 domene me vler $100 sepse harrova me i rinovuar  :( po te me kishte ardh nje leter per keto sy domene edhe nuk i kisha harruar.

Temat e fundit