Pse domenet .al jane kaq shtrenjte?! - Domene | Domain Names

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Pse domenet .al jane kaq shtrenjte?!

Pse domenet .al jane kaq shtrenjte?!

· 7 · 584

 • Postime: 1
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 02-11-2008, 23:28:16
Cik shtrenjt kto Domenet me .Al
Pfff ... pse kaq shtrenjt ee?

 • Postime: 3782
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 04-11-2008, 04:40:18
Pfff ... pse kaq shtrenjt ee?

Ndoshta qe AKEP te financoje blerjen e pajisjeve me te mira, mundesite e nderlidhjeve me te gjera, rritjen dhe trajnimin e stafit etj. qe te perballoje volumin e punës -- qe patjetër do të rritet shumë -- mbas liberalizimit te regjistrimeve te domeneve .al... Thjesht nje hamendje kjo.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 04-11-2008, 13:26:26
Ndoshta qe AKEP te financoje blerjen e pajisjeve me te mira, mundësitë e nderlidhjeve me te gjëra, rritjen dhe trajnimin e stafit etj. qe te perballoje volumin e punës -- qe patjetër do të rritet shumë -- mbas liberalizimit te regjistrimeve te domeneve .al... Thjesht një hamendje kjo.

Shpresoj qe te jete kjo, edhe se dyshoj shume.

 • Postime: 556
 • Karma: +4/-2
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 05-11-2008, 00:41:51
Un nje person qe kam lek i marr si rishites zyrtar domenin .al , dhe eshte shum normale duke par qe jam i vetmi qe mund ti shes ja ve qmimin sa te ma ket qefi mua...   'kjo eshte e gjitha'
Duhet dhe ca kohe qe ke domen te shitet dhe nga firma te tjera dhe do ta shihni se qmimi i nje domeni do jet njesoj ma .com .net .eu etj

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 05-11-2008, 12:37:47
Ne një kohe qe vete AKEP i shet me 70 USD domenin nuk ka shance qe te ulen cmimet. Gjithashtu as rishites nuk ekzistojne. Edhe Host.al nuk është rishites ne kuptimin klasik zyrtar, por nje firme qe legalisht i rregjistron me emrin e saj.

 • Postime: 114
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 06-11-2008, 10:24:00
Faktikisht eshte thene qe:
1. Do ulet cmimi
2. Do krijohet mundesia e rishitesve tamam.

Po presim cfare do bejne me shpejt. Ka levizje keto kohe, psh serveri i mbajtjes se domaineve .al nuk eshte me ne Itali, por ka nja 2 jave qe eshte ne Shqiperi (ns1.nic.al)

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 06-11-2008, 12:15:28
Cool. Mire qe paskan filluar te perdorin dhe nic.al ;) Tamam profesionale.

Temat e fundit