Sedo vs Parked vs Adsense for Domains - Domene | Domain Names

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sedo vs Parked vs Adsense for Domains

Sedo vs Parked vs Adsense for Domains

· 5 · 565

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 22-04-2009, 02:20:42
Kush nga sherbimet qe ofrojne "domain parking" jane me te miret? Kush jane te mirat dhe te keqiat tek secili? Disa fjale rreth ketyre sherbimeve nga ata qe kane eksperience ne perdorimin e tyre.

Sedo.com
Adsense.com
Parked.com
Namedrive.com

 • Postime: 170
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 22-04-2009, 23:37:18
Varet me shum ka tipet e domeneve qe ke dhe varet edhe pak a shum se cfar te pelqen ose me mire se cila nga keto firma te paguan ty me shum. Disave ju pelqen Parked.com te tjerve Sedo. Une do te keshilloja ti provosh te gjitha vete.

Une do ti rreshtoja keshtu per vete:

1. Parked
2. Adsense
3. Sedo
4. Namedrive

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 23-04-2009, 00:44:09
Keshtu kam lexuar dhe une, qe Parked.com eshte me i miri. Vetem se keta kane rregull qe duhet te kesh te pakten 10 domene per te parkuar.

 • Postime: 170
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 23-04-2009, 10:38:42
Po eshte e vertet qe duhen te pakten 10 domene per te parkuar atje, por fakti eshte qe ne qoft se qualiteti i ketyre domeneve nuk eshte i mire athere nuk do te pranojn fare.

Une e mbaj mend para 1 viti qe aplikova me 20 domene dhe nuk ma aprovuan aplikimin.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 23-04-2009, 13:55:55
Po eshte e vertet qe duhen te pakten 10 domene per te parkuar atje, por fakti eshte qe ne qoft se qualiteti i ketyre domeneve nuk eshte i mire athere nuk do te pranojn fare.

Une e mbaj mend para 1 viti qe aplikova me 20 domene dhe nuk ma aprovuan aplikimin.

Cfare kuptojne ata me domene "cilesore"? Si duhet te jene domenet qe Parked.com t'i pranoje?!

Temat e fundit