Si ju duken keta .COM domains ju? - Domene | Domain Names

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si ju duken keta .COM domains ju?

Si ju duken keta .COM domains ju?

· 5 · 495

 • Postime: 170
 • Karma: +0/-0

ne: 04-12-2008, 00:36:01
Si ju duken keta domains ju...

DDDO (.) com

NNVN (.) com

Cfar mendimi keni per keto domains!? Vlera e tyre si domains dhe per cfar do ti perdorshit?

flm,

hecto

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 04-12-2008, 15:34:12
Nuk duken keq sepse jane te shkurter dhe mbase me kohen do u shtohet vlera. Nese ke fat mund te dale ndonje kompani qe rastesisht ka keto iniciale dhe i nevojitet nje nga keto domene. Dhe sic e dime kompanite qe jane te sukseshme ne biznes se kane problem te paguajne disa mijera USD per dicka qe u duhet.

 • Postime: 170
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 04-12-2008, 16:00:59
Ndoshta ke te drejt Max, tani për tani nuk kan ndo një vler madhe por me kohën kjo gjë mund te ndryshoj.

për DDDO kam pas oferta deri ne $1000

për NNVN vetëm deri ne $450

por këta qe me kan dhan oferta nuk kan qenë "end users" por domain resellers.

Nuk i dihet pas 1 or 2 vitesh vlera mund te ken me shum vler sepse u be 1 vit qe nuk mund te rregjistrosh ma domene me 4 shkronja .com "LLLL.com"

E njëjta gjë mund te ndodhi si me 3 shkronja .com ku tani nuk shitet as një nën $6000

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 05-12-2008, 15:43:42
1000 USD qe tani eshte shenje shume e mire. Mua mund te me prishej mendja ta shisja ate domen :D

 • Postime: 170
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 05-12-2008, 17:18:59
lol para 4-5 muajsh dddo u shit ne sedo per 1800 usd (une nuk e kam blejt per aq shum sepse e blejta tani nga personi qe e kishte blejt per 1800)

por tani me krizen ekonomike ju ka ra vlera, tani them qe eshte koha per te investuar ne disa domains te mire .com qe mund te blehem shum shum me lire se para 5 muajsh ose 1 viti.

Thejsht vetem qe nuk ekziston mundesia me rregjistruar as nje 4 shkronje.com ju eshte rrit vlera.

Temat e fundit