.WS domains? - Domene | Domain Names

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

.WS domains?

.WS domains?

· 15 · 970

 • Postime: 577
 • Karma: +0/-0

ne: 01-03-2009, 17:04:33
Cfare mendoni per domainet .ws?? si ju duket ky tld?

 • Postime: 174
 • Karma: +0/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 23-03-2009, 17:31:15
ccTLD e dobet! dhe shume me e dobet per ndonje faqe shqiptare!  :)

 • Postime: 577
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 23-03-2009, 20:53:02
hmm ok, por kam vene re qe perdoren mjaft. Ndonje ide?

 • Postime: 271
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 23-03-2009, 21:47:25
.ws = wasted  :P

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 23-03-2009, 23:01:11
Per mendimin tim cdo TLD apo ccTLD eshte me vlere nese gjen  nje domen te mire. Pas .com .net dhe .info te gjitha alternativat tjera jane njesoj per mua.

 • Postime: 174
 • Karma: +0/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 24-03-2009, 18:57:30
e ke gabim ccTLD nuk jane njelloj! te paketn nen vezhgimin e google. gjithashtu fuqia blerese e shqtit e shume te tjera.

me pak fjale nuk mund te krahasosh .al me .us :P

besoj se e ke te qarte tani

bye

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 25-03-2009, 03:05:36
e ke gabim ccTLD nuk jane njelloj! te paketn nen vezhgimin e google.
Kush e tha kete?
TLD dhe domenet nuk kane te bejne fare me makinat e kerkimit. Maksimumi mund te ndikoje pak per rastet kur behet fjale per kerkime lokale. Mjafton te kesh nje faqe te ndertuar mire dhe me material te bollshem e origjinal dhe ne makinat cdo gje eshte ne rregull pastaj.

 • Postime: 174
 • Karma: +0/-5
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 27-03-2009, 18:47:35
lol,

e ke gabim serisht! kerko per me shume informacione rreth dallimeve ndermjet ccTLD-ve

Mos mendo asnjehere qe .co.uk/.us/.de/.fr etc eshte e njejte me .al lol

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 27-03-2009, 23:31:54
Mendimi qe mbroj une eshte norma, ndersa yti nje perjashtim qe kerkon disa referanca. Mund te na i tregosh keto referenca?!

 • Postime: 170
 • Karma: +0/-0

#9 ne: 06-04-2009, 19:21:21
Per mendimin tim .ws si edhe .tel, .me, .mobi etc jan thjesht humbje lekesh. Thjesh duhet menduar se sa njerz i njohin keta TLD ne krahasim me .com, .net ose .info.

Para nje muaj nuk e rinovova nje .ws te mire sepse nuk kishte fare trafik, me duket qe ishte woods.ws por nuk me kujtohet mire.

 • Postime: 114
 • Karma: +0/-0

#10 ne: 06-04-2009, 19:51:52
jam dakort per .me, .mobi, por jo dakort per .tel

Mendoj qe eshte domain qe eshte marketuar shume mire dhe edhe mund te ece

 • Postime: 170
 • Karma: +0/-0

#11 ne: 06-04-2009, 20:12:57
jam dakort per .me, .mobi, por jo dakort per .tel

Mendoj qe eshte domain qe eshte marketuar shume mire dhe edhe mund te ece

Koha do te na tregoje se cfar do ndodhi por per mendimin tim nuk do te eci aq mire, nejse nuk i dihet. Nuk e di a e ke pa kete klipin qe kan bere per reklamimin e .tel, eshte shum qesharak.

http://www.telnic.org/

 • Postime: 170
 • Karma: +0/-0

#12 ne: 06-04-2009, 20:14:52
pa dashje...sorry.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 06-04-2009, 23:10:48
.mobi mund ta pesoje ringjallje me perdorimin gjithmone me te madh te internetit ne pajisje mobile. Sdq dhe mua me duket domen i kote.

 • Postime: 170
 • Karma: +0/-0

#14 ne: 07-04-2009, 00:43:48
.mobi mund ta pesoje ringjallje me perdorimin gjithmone me te madh te internetit ne pajisje mobile. Sdq dhe mua me duket domen i kote.

ndoshta .mobi do te kete sukses me vone por une njoh shum njerze qe kan humbur shum leke me .mobi tani per tani.

Temat e fundit