.xxx starton me nje rekord! - Domene | Domain Names

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

.xxx starton me nje rekord!

.xxx starton me nje rekord!

· 4 · 1098

 • Postime: 174
 • Karma: +0/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 15-10-2011, 17:08:42
Pas nje skepticizmi te madh per krijimin e kesaj gTLD-je kaq specifike, .xxx mposht cdo parashikim! Ka gati nje muaj qe .xxs filloi rregjistrimin e domaineve (stadi pre-launch) dhe investitoret jane treguar te gatshem te paguajne qindra mijra dollare per blere domainet e tyre. Deri tani blerja me e madhe eshte domaini “GAY.xxx” per $500,000 nga Corbin Fisher. Kjo eshte vlera me e madhe dhene per nje domain ne stadin e pre-launch dhe gjithashtu renditet si shitja e 5-te nga domainet me te shtrenjte te shitur kete vit dhe vendin e 30-te ne tre vitet e fundit.

Ka ende shume domaine qe do hyjne ne ankand me date 16-19 tetor ne T.R.A.F.F.I.C. Conference. Ne kete ankand do te perfshihen gjithashtu edhe keto domaine:

Movies.xxx
Singles.xxx
Personals.xxx
Chatroom.xxx
Orgy.xxx
Virtual.xxx
Stars.xxx
Blondes.xxx
Party.xxx
Local.xxx
Juicy.xxx
Hotties.xxx

http://www.thedomain.name/sq/2011/10/xxx-starton-me-nje-rekord/

 • Postime: 95
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 15-10-2011, 19:47:45
Urime faqja e re. Shpresoj te nxjerresh artikuj interesant rreth botes se domaineve   :)

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 15-10-2011, 23:48:15
Si gjithmone tld e reja ecin shume mire ne fillimet e tyre. Duke marre parasysh statusin special te .xxx atehere vetekuptohet qe shume prej ketyre domeneve eshte vertete e madhe.

PS: kapje shume gjeniale kjo qe ke bere me thedomain.name :)

 • Postime: 174
 • Karma: +0/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 16-10-2011, 00:33:30
Shume domainers ende nuk kane investuar ne .xxx
Per momentin jane vetem endusers qe po investojen. Cfare vura re tek porcedurat e .xxx eshte se nuk eshte vendosur nje interval kohe per firmat qe te rregjistrojne TM-et e tyre.

Persa i perket thedomain.name , kishte kohe qe po e vezhgoja kete domain dhe arrita ta "kap" une perpara "ujqerve" te tjere :p :p

Temat e fundit