×

Ji krijues dhe ne shtrat!

Ji krijues dhe ne shtrat!

· 1 · 24

  • Postime: 18304
  • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
ne: 26-10-2010, 22:31:05
Edhe po të jesh nga ato gra që dinë ta shijojnë seksin, ia vlen të eksperimentosh në shtrat. Sipas ekspertëve mbi seksin, njerëzit zakonisht përsërisin të njëjtat pozicione në shtrat dhe kjo sjell rutinën. Kur nuk ka një ndjesi risie, nivelet e dopaminës, e cila është e lidhur direkt me eksitimin seksual, mbeten të ulëta. Nga ana tjetër, kur në shtrat gjithçka është aksion dhe larmi, niveli i dopaminës rritet dhe eksitoheni më shumë.
Seksi është më i mirë kur shtohet “faktori surprizë”. Djemve u duken shumë eksituese gratë me imagjinatë dhe, ç’është më e rëndësishmja, që kanë dëshirë të bëjnë gjëra të ndryshme, me qëllimin që situata të mbetet e nxehtë. Duke u nisur nga kjo, kemi përshkruar shtatë stile seksuale shumë krijuese që partneri yt dhe ti të udhëtoni së bashku drejt një dimensioni të ri…

Seksi i ëmbël
Ku konsiston: Ekspertët thonë se nganjëherë burrat preferojnë më shumë një joshje të ngadaltë dhe delikate. Me një fjalë, duan masazhe, puthje dhe të bëni dashuri të përqafuar.
Për të filluar: Mbushe vaskën me shkumë, vish të brendshme seksi dhe ftoje partnerin të bëni një banjo së bashku. Zhvishe ngadalë dhe pastaj zhvishu edhe vetë. Kur të jeni që të dy në ujë, relaksohuni me puthje dhe përkëdhelje, por rezistojini tundimit për të shkuar më tej.
Pozicioni ideal: Shtrihuni anash, përballë njeri-tjetrit dhe përqafohuni. Filloni të lëvizni ngadalë, me qëllimin që t’i afroheni sa më shumë njëri-tjetrit. Pastaj, pak nga pak, shtoni pasionin me një penetrim gjithnjë e më të thellë pa i lënë puthjet e fuqishme. Psikologu shpjegon se ky pozicion të lejon ta shohësh partnerin në sy, ta prekësh, ta puthësh, t’i flasësh dhe ta përkëdhelësh në të gjithë trupin. Përveç kësaj, meqë është një pozicion që nuk kërkon shumë sforcim fizik për djemtë, mund të shijoni seksin e relaksuar, por intensiv, për një kohë më të gjatë.

Seks me “vajzën e keqe”
Ku konsiston: Qetësohu, nuk do të të kërkojmë të përdorësh prangat apo kamxhikun, por t’i tregosh partnerit se je ti që e kontrollon situatën. Kur e merr iniciativën gruaja, partneri mendon se i janë dhënë shumë mundësi eksituese.
Për të filluar: Thuaji që të ulet në karrige dhe që mund të të shikojë, por nuk mund të të prekë. Kape nga flokët, në pjesën e qafës, me butësi, por me vendosmëri dhe tërhiqja kokën pas. Kafshoji lehtë qafën, veshët dhe thithat duke vazhduar në gjoks dhe bark.
Pozicioni ideal: Ndërkohë që ai rri ulur, ti qëndro në këmbë, me shpinë nga ai dhe, nën ritmin e një muzike të lehtë, hiq sutjenat dhe mbathjet. Pastaj ulu në prehrin e tij dhe vëri duart e tij mbi gjoksin tënd. Përkulu pak përpara, mbështeti duart te kofshët e tij dhe fillo të bësh lëvizje lart e poshtë, duke kontrolluar shpejtësinë dhe forcën e penetrimeve.

Seksi shpirtëror
Ku konsiston: Sipas atyre që e praktikojnë, është një lloj akti që të ndihmon të lidhesh me partnerin në një nivel më shpirtëror.
Për të filluar: Vër disa pika esence në disa pjesë të trupit, pastaj thuaji partnerit të shtrihet lakuriq mbi shtrat. Vendosu sipër tij dhe fërko zonat ku vure esencën me lëkurën e tij. Sipas ekspertëve, kjo është një mënyrë shumë e mirë për t’u lidhur më shumë në planin intim.
Pozicioni ideal: Rrethi i artë. Ulu mbi prehrin e tij, me këmbët rreth belit të njëri-tjetrit. Lëre të të penetrojë me butësi, pastaj filloni të lëkundeni shumë, shumë ngadalë, duke u munduar që klitorisi yt të prekë kockën e tij pubike. Eksitimi do të jetë në maksimum. Ndërkohë, puthe dhe buzët e gjuhët tuaja të lëvizin në të njëjtin ritëm me penetrimin. Bëjini të gjitha shumë ngadalë, që ndjesia të zgjasë sa më shumë. Ka mundësi që në fund të arrini një orgazmë shumë të fuqishme, për shkak se seksit i keni shtuar edhe energjinë emocionale. Kështu, mund të arrini edhe orgazmën e njëkohshme.

Seksi i ndjesive
Ku konsiston: Është shumë e thjeshtë: Lidhi sytë që të hyjnë në veprim shqisat e tjera.
Për të filluar: Lidhi sytë me një shami të lëmuar, prej mëndafshi. Puthe në disa zona të trupit, si për shembull në pjesën e brendshme të kofshëve dhe më pas puthe në një zonë krejt tjetër. Elementi surprizë do të bëjë që të aktivizohen të gjitha shqisat.
Pozicioni ideal: Pozicioni 69. Lidhi sytë dhe vendosuni në pozicionin 69, duke i dhënë kënaqësi njëri-tjetrit. Pas pak, befasoje duke ndërruar pozicion dhe lëre të të penetrojë. Në raundin e dytë do të jesh ti ajo që do t’i mbajë sytë mbyllur.

Seksi lojcak
Ku konsiston: Psikologu siguron se, nëse kërkon që jeta në shtrat të vazhdojë të jetë interesante, humori është një ndihmë e madhe.
Për të filluar: Shpikni ndonjë lojë, si për shembull, “pokeri i shtratit”. Ai që fiton, mund të kërkojë çfarë të dojë nga partneri, duke filluar që nga masazhi e deri te seksi oral. Gjithashtu, mund të propozoni një gjueti thesari nëpër shtëpi, ku keni fshehur një lodër seksuale apo një veshje seksi. Kur t’i gjejë partneri, shpjegoji për çfarë shërbejnë.
Pozicioni ideal: Ai rrotullues. Thuaji partnerit të qëndrojë sipër teje në pozicionin e misionerit. Qëndroni të ngjitur për të paktën 5 minuta dhe në vazhdim rrotullohuni derisa të jesh ti sipër. Pas disa minutash puthjeje dhe përqafimesh rrotullohuni përsëri derisa të jesh përsëri ti poshtë. Kjo gjë, jo vetëm që është zbavitëse (do të shihni sa do të qeshni), por do t’ju lejojë të merrni në dorë një herë njeri, një here tjetri, kontrollin e ritmit dhe intensitetit të seksit. Do të vendosni ju se cili do të qëndrojë sipër kur të mbaroni. Ju këshillojmë që më mirë të shtriheni në një qilim të madh në tokë, sesa në shtrat, që të mos rrezikoni të bini.

Seksi i uritur
Ku konsiston: Bëhet fjalë për një seks të shpejtë, me një fjalë, që e dëshiron aq shumë, sa je gati ta bësh në çfarëdolloj vendi. “Nuk ka gjë më seksi për një burrë, sesa një grua aq e eksituar, sa është gati të bëjë dashuri menjëherë”, thotë psikologu.
Për të filluar: “Sulmoje” kur të jeni në kuzhinë, për shembull duke përgatitur darkën. Merrja dorën dhe çoje te gjoksi yt, ndërkohë që e përkëdhel mbi pantallonat.
Pozicioni ideal: Në këmbë. Fillo ta puthësh dhe shtyje drejt një muri. Mbështetu me kurrizin nga muri, rrethoji belin me njërën këmbë dhe përqafoje që ai të të ngrejë për të të penetruar. Nëse nuk ndiheni rehat, mbështete njërën këmbë në tokë. Kështu do të jetë më e lehtë për të mbajtur ekuilibrin. Çelësi për të siguruar një mbajtje të mirë është të mbështetesh mirë pas murit, t’i mbash këmbët fort rreth belit të tij dhe të shtysh pelvisin që të shtosh fërkimin.

Seksi i nxehtë
Ku konsiston: Kërkon shumë kohë, kështu që është mirë t’i dedikosh gjithë natën për ta vënë në praktikë.
Për të filluar: Mënyra më e mirë për të filluar një seance të gjatë seksi është të ngrohësh ambientin me një masazh sensual. Kushtoji vëmendje të pasmeve të tij, kofshëve, por mos i prek ende organet gjenitale.
Pozicioni ideal: Gruaja sipër. Kur partneri yt dhe ti të jeni shumë të eksituar, rrëshqit sipër tij, në mënyrë që çdo pjesë e trupit tënd të prekë të tijën. Në këtë pozicion, ti mund të kontrollosh ritmin dhe intensitetin. Është një pozicion që i eksiton burrat, sepse ata nuk kanë nevojë të sforcohen, ndërkohë që mund të eksplorojnë çdo centimetër të trupit tënd.

Të brendshmet për secilin rast
Për seksin e butë: Një pale të brendshme të bardha me dantella.
Për seksin e “vajzës së keqe”: Zhartjere të zeza për një pamje pikante.
Për seksin shpirtëror: Mbathje dhe këmishë e shkurtër që të shkojë me to.
Për seksin lojcak: Vish të brendshme me stampime të guximshme dhe origjinale
Për seksin e uritur: Një palë sutjena që hiqen shpejt.
Për seksin e nxehtë: Tango të kuqe.
Për seksin e ndjesive: Mbathje me cohë shumë të lëmuar dhe të butë..