Ekologji / Mjedis


×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime ne lidhje me ekologjine dhe mjedisin.

Berni
28-08-2010, 15:45:13

Gruri, zbulohet gjeni i tij

Shkencëtarët ia kanë dalë që të zbërthejnë kodin e gjenit të grurit. Ky është një zbulim që konsiderohet si një hap shumë i rëndësishëm në prodhimin e grurit, madje më i rëndësishmi që nga fillimi i kultivimit të drithërave 10000 vjet të shkuara.

Berni
29-07-2010, 10:41:22

Studimi: Dekada e fundit, më e nxehta që nga viti 1880

Periudha kohore nga viti 2000 deri në 2009, është periudha ku janë regjistruar temperaturat më të larta në mbarë botën që nga viti 1880, i cili në fakt është edhe momenti kur kanë nisur të maten zyrtarisht temperaturat.Lajmi është bërë me dijeni nga një studim i Agjencisë amerikane të studimit t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Berni
23-12-2009, 21:22:45

Kundërvënia e lashtë midis "pyllit" dhe "qytetërimit"

"Fytyra e errët e Ekologjisë. Çfarë fsheh ideologjia më e madhe e shekullit të XXI-të?"Një analizë kritike e profecive të mëdha ekologjike mund të na shtyjë që të mendojmë: kataklizmi demografik nuk ka ndodhur, zija e bukës po zvogëlohet, pyjet nuk janë dhe aq keq, biodiversitet...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe