Ese Islame - 5

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Artikuj të ndryshem: shkrime e studime.

*
sedati
25-04-2008, 14:21:07

PUNA NË FENË ISLAME

PUNA NË FENË ISLAMEFalënderimi i takon vetëm All-llahut xh.sh., Zotit të botëve, Bamirësit të përgjithshëm, Mëshirëbërësit, Sunduesit në Ditën e Gjykimit. Dëshmoj se nuk ka Zot tjetër të adhuruar përveç All-llahut që është Një dhe nuk ka shok dhe dëshmoj se Muhamedi alejhi selam është rob dhe i ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
25-04-2008, 14:19:32

HUTBEJA E TE DREJTAVE TE PUNETOREVE

Sedat G. ISLAMI HUTBEJA E Tث DREJTAVE Tث PUNثTORثVE Falënderimi i takon All-llahut. Atë e falënderojmë dhe prej Tij falje dhe ndihmë kërkojmë. Kërkojmë mbrojtje nga All-llahu prej të këqijave të vetvetes dhe të veprave tona. Kë e udhëzon All-llahu s'ka kush e lajthit dhe kë e largon nga rrug...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Altruisti
24-04-2008, 12:35:26

Shqiptari, emigrimi dhe identiteti i tij

Shqiptari, emigrimi dhe identiteti i tijBotuar në: Revista Albislam, Viti VI nr. 56, 1 Prill 2008, f. 42-46 Shkruar nga: Mirsim Maliqi Çfarë na ofrohet? Duke shfletuar faqet e historisë sonë kombëtare, do të vëresh pa dyshim se populli ynë është përpjekur gjithnjë që të ruajë të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
12-04-2008, 11:45:14

Hutbeja e Shendetesise

HUTBEJA E DITËS NDËRKOMBËTARE TË SHËNDETIT Falënderimi i takon All-llahut. Atë e falënderojmë dhe prej Tij falje dhe ndihmë kërkojmë. Kërkojmë mbrojtje nga All-llahu prej të këqijave të vetvetes dhe të veprave tona. Kë e udhëzon All-llahu s'ka kush e lajthit dhe kë e largon nga rruga e vërtetë, ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
11-04-2008, 22:33:35

OPINIONET E VIP-ve AMERIKAN PËR ARABËT (MUSLIMANËT)

OPINIONET E VIP-ve AMERIKAN PËR ARABËT (MUSLIMANËT)Wil SmithQë të dy palët (arabët dhe perëndimi ose Izraeli) janë gabim. Vrasjet duhet të ndalen!Ge...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
10-04-2008, 10:21:07

Leter nga Xhenneti

LETËR NGA XHENNETINga shehidi nënës së vetE dashura nënë!E di se je e mërzitur. E di se edhe sot kur ta dëgjosh ndonjë grua tek thërret birin e vet, sytë e tu mbushen me lot. Sot kur i sheh fëmijët tek kridhen në përqafim të baballarëve të tyre ndërsa ti sheh fëmijët e mi të strukur, të mërzitur...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: elfati, MR.DETI

4.STIMULIMI I DITURISE NGA ISLAMI

*
elfati
09-04-2008, 15:00:10
un dua pse skam femi
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
29-03-2008, 10:32:20

PENDIMI I ZADHAN KINDIUT

PENDIMI I ZADHAN KINDIUTAbdullah b. Mes’udi rrëfen se në një vend të Kufes një ditë kishte parë disa të rinjve mëkatarë, të cilët konsumonin alkool. Në mesin e tyre ishte një këngëtar. Quhej Zadhan. Edhe këndonte por edhe luante me vegla muzikore shumë mirë.Kur Abdullahu dëgjoi këtë tha: Sa zë t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
27-03-2008, 10:22:48

FEJA JONE NUK KA NEVOJE PER GENJESHTRA

FEJA JONE NUK KA NEVOJE PER GENJESHTRA Vëllezër të nderuar!Më rastisi të hyj në një forum sekularist, që urren Islamin. Lexova një postim që më pas u pendova dhe ndjeva keqardhje pse e lexova atë. Të rinj që përqeshin rininë i...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
26-03-2008, 12:46:00

HUTBEJA PËR GËRDECIN

HUTBEJA PËR GËRDECIN Falënderimi i takon All-llahut. Atë e falënderojmë dhe prej Tij falje dhe ndihmë kërkojmë. Kërkojmë mbrojtje nga All-llahu prej të këqijave të vetvetes dhe të veprave tona. Kë e udhëzon All-llahu s'ka kush...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
25-03-2008, 21:30:15

100 VEÇORI TË MUHAMMEDIT, ALEJHI’S SELAM

100 VEÇORI TË MUHAMMEDIT, ALEJHI’S SELAMKjo është rezymeja e 100 veçorive me të cilat Muhammedi, alejhi’s selam u shqua nga pejgamberët tjerë.A) Gjëra me të cilat Allahu e nderoi atë personalisht në këtë dynja.1.   Mori besë pë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
23-03-2008, 22:03:06

MESHIRA E MUHAMMEDIT, ALEJHI’S SELAM ME TE MOSHUARIT

MESHIRA E MUHAMMEDIT, ALEJHI’S SELAM ME TE MOSHUARIT Muhammed Mus’ad Jakut Kohëve të fundit bota i ka kushtuar më shumë vëmendje njerëzve të moshuar. Shoqëria ndërkombëtare shënoi hapa progresiv duke mbajtur seminare e takime në nivel ndërkombëtar përkitazi me çështjen e të moshuarve. Sinjali i ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
M.SHKODRANI
22-03-2008, 23:13:52

Të kapurit pas All-llahut xh.sh dhe të dërguarit të Tij a.s.

      Falenderimi i takon All-llahut xh.sh krijuesit të gjithësisë, salatu ve selami (paqja dhe mëshira e Tij) qofshin mbi të dërguarin e Tij profetin Muhammed Mustafa s.a.v.s familjen e tij, shokëve të tij dhe të gjithë atyrë që e pasojnë deri në ditë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
21-03-2008, 22:28:40

PASOJAT E VDEKJES SË NJERËZVE TË SINQERTË

Sedat G. ISLAMI PASOJAT E VDEKJES SË NJERËZVE TË SINQERTË “Për shkak se ka burra të sinqertë shpëtuan”– janë fjalët që shpesh mund të dëgjohen pas shpëtimit nga ndonjë tragjedi a fatkeqësi natyrore që kaplon ndonjë vend. Dhe, shikuar edhe fetarisht, Allahu për hire të njerëzve të pafajshëm, për ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
19-03-2008, 07:29:28

Muhammedi alejhisselam –arketip i krijimit të ummetit

Nexhat Ibrahimi   Muhammedi alejhisselam – arketip i krijimit të ummetit   Motto:   Në emër të All-llahut, Të Gjithëmëshirshmit, Mëshirëplotit! A nuk e sheh se All-llahu sjell shembull fjalën e mirë sikur pemën e mirë, rrënja e së cilës është e ngulitur fort kurse degët k
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
19-03-2008, 07:25:22

Njoftimet pejgamberike për ardhjen e Muhammedit alejhi’s-salatu ve’s-selam

Nexhat S. Ibrahimi Njoftimet pejgamberike për ardhjen e Muhammedit alejhi’s-salatu ve’s-selam  “Para se të të sajoj në barkun e nënës, unë të kam ditur; para se të dalësh nga krahërori i nënës, unë të kam kushtuar, për të dërguar të të gjithë popujve të kam vendosur…”.(Dhjata e vjetër, Jeremia...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
19-03-2008, 07:23:41

Shumëpërmasat e personalitetit të Muhammedit a.s.

Shumëpërmasat e personalitetit të Muhammedit a.s.     Moto:   لَقَدْ كَانَ لَكُمْ فِي رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَة حَسَنَةٌ.   “Ju keni shembull të shkëlqyer në të Dërguarin e All-llahut ...”. (El-Kur’an, El-Ahzab, 21).     P
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
17-03-2008, 17:23:02

Rebiul Evveli ne jeten e Muhammedit, alejhis selam

Sedat ISLAMI REBIUL EVVELI NË JETËN E MUHAMMEDIT, alejhi’s selam Falënderimet i takojnë Allahut, Zotit të qiejve dhe tokës ndërsa përshëndetjet qofshin mbi zotëriun e njerëzimit, Muhammedi, familjen, shokët dhe mbarë pasuesit e tij gjer në amshim ! “Sa shumë nevojë ka bota për n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
13-03-2008, 20:24:04

Leter nga V A RR I

LETËR NGA VARRIVëllezër të dashur!Tani kur po ju shkruaj, nuk jam më në mesin tuaj. Jam larg jush, madje aq larg saqë kurrë, sa të jeni gjallë, nuk do të më arrini. Jam në varr. Jam këtu, në këtë vend të ngushtë, ku më mungon çdo gjë. Nuk mendoj në mobilie e orendi, siç ju mund ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
08-03-2008, 21:28:03

Kur pikellimi behet adhurim

SI TA SHNDËRROSH PIKËLLIMIN NË ADHURIM?Çfarë shpreson e llogarit nga durimi yt?Përse je i pikëlluar kështu?Çfarë janë këto brenga që i fsheh në brendësi të shpirtit?Të ka dobësuar plogështia e pagjumësia, sikur je vyshkur dhe të është shuar shkëlqimi…Përse tërë këto mundime?Kjo,...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
M.SHKODRANI
06-03-2008, 19:44:13

Karakteristikat e nje mashkulli te mire.

Disa shembuj nga jeta familjare e Pejgamberit a.s. “ne shtepi kerkonte ere te mire ne menyre qe bashkeshortet e tij ta pelqenin“. (Enesi r.a) Sherbimet e shtepise i bente ne pergjithesi dhe nga nje here qepte gjerat qe ishin per tu qepur”. (Aishja r.a)“qepte rrobat, arnonte kepucet dhe bente cdo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
05-03-2008, 20:29:34

Na e shemtuat 7 marsin (hutbe)

Sedat G. ISLAMINA E SHËMTUAT 7 MARSIN!Falënderimi i takon All-llahut. Atë e falënderojmë dhe prej Tij falje dhe ndihmë kërkojmë. Kërkojmë mbrojtje nga All-llahu prej të këqijave të vetvetes dhe të veprave tona. Kë e udhëzon All-llahu s'ka kush e lajthit dhe kë e largon nga rruga...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
26-02-2008, 17:45:01

PROGRAM PRAKTIK PËR AVANCIMIN E BESIMIT

PROGRAM PRAKTIK PËR AVANCIMIN E BESIMIT Dukuria e zmbrapsjes shpirtërore është njëra nga ato dukuri që kanë marrë dhenë dhe kërcënojnë besimin. Shkaqet e saj janë të shumta. Ka shkaqe të natyrës ambientore, ka shkaqe që i referohen mbizotërimit të brengave të kësaj bote ndaj atyre të botës së am...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
26-02-2008, 17:43:53

QËNDRIMI YNË NDAJ ATYRE QË TALLEN ME MUHAMMEDIN, alejhi’s selam

Muhammed b. Salih el-MUNEXH-XHID QËNDRIMI YNË NDAJ ATYRE QË TALLEN ME MUHAMMEDIN, alejhi’s selam Tallja e perëndimorëve me Muhammedin, alejhi’s selam, njeriun më të mirë që ka shkelur në faqen e dheut, na ka shqetësuar të gjithëve. Kjo paturpësi e tyre nuk është e panjohur për ne, dhe kjo, edhe ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
26-02-2008, 17:28:25

Cka pas Pavaresise

Sedat G. ISLAMI اKA PAS PAVARثSISث? Falënderimi i takon All-llahut. Atë e falënderojmë dhe prej Tij falje dhe ndihmë kërkojmë. Kërkojmë mbrojtje nga All-llahu prej të këqijave të vetvetes dhe të veprave tona. Kë e udhëzon All-llahu s'ka kush e lajthit dhe kë e largon nga rruga e vërtetë, s'ka ku...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
21-02-2008, 10:15:26

Domethenia e Dashurise ne ISLAM

DOMETHËNIA E DASHURISË NË ISLAM Falënderimet i takojnë Allahut ndërsa përshëndetjet qofshin mbi Muhammedin, familjen, shokët dhe pasuesit e tij!Dashuria është fjalë, kuptimi i së cilës ndryshon tek njerëzit. Ajo përshkruhet në forma dhe mënyra të ndryshme, varësisht se si dhe çk...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
20-02-2008, 21:17:06

MOS SHANI MUHAMMEDIN (poezi)

MOS SHANI MUHAMMEDIN Përse shani e ofendoni njeriun e dërguar pejgamber përse shqetësoni muslimanët e ju njerëz të mjerë Përse nuk pushojnë gjuhët së shari njeriun që me mëshirë u dërgua përse s’ndaloni njëherë Të vërtetën për ta studiuar A shante ai, apo a ofendonte misioni i tij për moralin me çka e urd
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
M.SHKODRANI
19-02-2008, 23:47:50

TURPI STOLIA E TE RINJVE

Pejgamberi a.s në momentin kur po kalonte pranë një Ensari e pa duke u munduar që ti hiqte turpin vëllait të vet. “ Lëre në gjëndjen që është, turpi vjen nga besimi”    Turpi i vëtrtetë është turpi i besimtarit. Edukata dhe të gjitha të bukurat vijnë nga turpi. Sot të rinjtë hedhin këmbë mbi këm...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
14-02-2008, 11:36:31

Hutbeja e P A V A R E S I S E

HUTBEJA E PAVARثSISث Falënderimi i takon All-llahut. Atë e falënderojmë dhe prej Tij falje dhe ndihmë kërkojmë. Kërkojmë mbrojtje nga All-llahu prej të këqijave të vetvetes dhe të veprave tona. Kë e udhëzon All-llahu s'ka kush e lajthit dhe kë e largon nga rruga e vërtetë, s'ka kush e udhëzon. D...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
M.SHKODRANI
07-02-2008, 22:03:01

Xhamia:

Xhamia është histori:Pejgamberi a.s pasi emigroi në Medine puna e parë që bëri ishte ndërtimi i një xhamie. Kjo xhami nuk u bë vetëm qendra e tubimeve fetare por edhe e tubimeve të jetës së përditshme. Nëse na lejohet të themi se kush është fillimi i qytetërimit Islam mund të th...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
06-02-2008, 15:24:27

Pyetje pergjigje nga A I D el- K A R N I

VثLLAZثRIA PثR HIRE Tث ALLAHUT DHE VLERA E SAJ  Pyetja: Hoxhë i nderuar, pak më parë folët për vlerën e dashurisë për Allahun andaj tani a do të kishe mundësi të na folësh për vëllazërinë për hire të Allahut dhe vlerën e saj?Myftiu: Aid el-KarniBurimi:

*
sedati
04-02-2008, 14:31:12

STATISTIKAT E MUSLIMANËVE NË PERËNDIM

Dhafir ShehriSTATISTIKAT E MUSLIMANËVE NË PERËNDIMStatistika:•   Shifra e muslimanëve në Amerikë arrin në 8 milionë, shifër kjo që nga dita në ditë po rritet.•   Muslimanët në kontinentin evropian janë 30 milionë ndërsa vetëm në Francë janë 5 milionë. Sipas parashikimeve, në vitin 2020, kjo shif...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
01-02-2008, 08:00:53

Tre misionaret me te dalluar te vitit 2007

Jasir MahmudTRE MISIONARËT MË TË SUKSESSHËM TË VITIT 2007Amr Halidi, Umer Abdu’l Kafi dhe Muhammed Hassani janë zgjedhur ndër misionarët më të mirë muslimanë të vitit 1428.Sipas një sondazhi të bërë nga islamonline.netpër zgjedhjen e misionarit më ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
31-01-2008, 19:46:11

Clirimi nga zemerngushtesia

ÇLIRIMI NGA ZEMËRNGUSHTËSIAFalënderimet i takojnë Allahut ndërsa përshëndetjet qofshin mbi të dërguarin e Tij, Muhammed Mustafanë, familjen, shokët dhe të gjithë pasuesit e tij gjer në kiamet!Kur Allahu krijoi njeriun, ia përgatiti edhe shkaqet për një jetë të rehatshme, shpirtërore e trupore, p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
M.SHKODRANI
30-01-2008, 12:04:11

(Gjuha)

All-llahu nga kafshët me shumë gjëra na dalloiNjëra prej tyre është gjuha që na dhuroiSa bukur është kur flasim me njëri-tjetrinI tregojmë hallet dhe shprehim sinqeritetin Kjo është gjuha që njeriun e nderonPor mos të harrojmë se dhe e poshtëronËshtë pa kocka dhe lëviz në çdo anëShkatërron atë q...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
M.SHKODRANI
30-01-2008, 11:30:13

Do të prodhohen vetura “Islame”

Prodhuesit e automjeteve në shtetet muslimane planifikojnë të prodhojnë vetura të përshtatshme për muslimanët.01.12.2...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
29-01-2008, 21:47:15

Predikuesi ne mision

PREDIKUESI NË MISIONThirrja në fenë e Allahut mbase është edhe art. Të thërrasësh në fenë e Allahut, përveç që është përgjegjësi, si urdhër hyjnor, po kështu, edhe përgatitja profesionale dhe adekuate për të mbetet përgjegjësi, ndryshe, dëmi do të ishte më i madh se sa dobia. Ajo, që neve do ta ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
M.SHKODRANI
28-01-2008, 21:35:56

Esmâ-un Nebi

Emrat e Pejgamberit (s.a.v.s) dhe kuptimet e tyre. ___________________ ___________________ __Abdullah Robi i All-llahut   Âbid Adhur...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
M.SHKODRANI
25-01-2008, 08:56:49

NUK PO GJEJNE DOT RRUGEDALJE

Mundimi për të gjetur rrugëzgjidhjen e shkatërrimit të islamit ka filluar që me ardhjen e Pejgamberit a.s dhe vazhdon akoma. Që vazhdon e dimë të gjithë por si vazhdon le ta shohim. Dikur Islamin e sulmonin me shpatë ose ndryshe me forcë trupore, kjo zgjati shumë vite mund të themi dhe shumë she...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
18-01-2008, 15:24:56

HIXHRETI, REVULUCIONI MË I MADH NË HISTORI

HIXHRETI, REVULUCIONI MË I MADH NË HISTORI Sedat G. ISLAMI  Nuk ka dyshim se reforma islame, si në sferën e besimit, po ashtu edhe në atë morale e legjislative, ka lënë gjurmë të pashlyera. Historia ende i ka të freskëta kujtimet famëkeqe për putat dhe adhurimin e tyre, ende e shqetëson pozita e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
M.SHKODRANI
14-01-2008, 16:17:16

Mik i dashur udhe të mbarë

Mik i dashur shih diellin, shih tokën, shih ujin, por parapa mos shih asnjë herë. Nuk është shumë e rëndësishme të shikosh kush po vjen apo kush nuk po vjen. Mos harro kurrë se rruga ose rrugëtari mund të ndryshojë por destinacioniasnjë herë nuk ndryshon. Mos harro edhe thënien e Abdull-llah i...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
13-01-2008, 15:12:35

Kufoma e J U S U F I T, alejhis selam

KUFOMA E JUSUFIT, ALEJHI’S SELAMSe sa rëndësi kanë dijetarët njeriu kupton vetëm atëherë kur të gjendet në ndonjë udhëkryq dhe nuk di kah t’ia mban, apo kur të bjerë në konfuzion për diç, dhe zgjidhjen, si për të parën po ashtu edhe këtu, e gjen tek sqarimet dhe komentet e dijetarëve. Ky artikul...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
M.SHKODRANI
12-01-2008, 23:56:51

HAKU I NENES

Pejgamberi a.s i tha Selman Farisiut: O Selman eja tu bëjmë një vizitë të vetmuarve.Kush janë të vetmuarit o i Dërguar i All-llahut xh.sh? Të vetmuar janë ata të cilët janë shpërngulur nga kjo botë në botën tjetër, pra të vdekurit që nuk u ka mbetur kush mbrapa për ti kujtuar. Pastaj shkuan bash...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
07-01-2008, 10:12:26

Cila eshte shkalla e pendimit tend?

SHKALLA E PENDIMIT TËNDJasir Mahmud Nuk ka njeri që nuk gabon e nuk ia qëllon, nuk bën mirë e nuk bën keq, përpiqet për vepra të mira e bie në mëkate ndonjëherë. Nuk ka njeri që nuk ka hise në mëkate dhe gabime. Në këtë ka aluduar edhe Muhammedi, alejhi’s selam i cili thotë:“كل بني آدم خطاء وخير...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
sedati
02-01-2008, 17:35:29

SI TË BËHESH BURRË QË PESHON SA NJË UMMET?(

SI TË BËHESH BURRË QË PESHON SA NJË UMMET?Një pyetje, nëse më lejoni, do t’ua parashtroj. Ndoshta iu duket pakëz e çuditshme por le ta përjetojë secili prej nesh këtë pyetje dhe vetvetes le t’i përgjigjët. - A të kujtohet hera e fundit kur ke blerë pemë për familjen tënde? Ndoshta të kujtohet di...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe