×
Hyrja
Profili

Çizmet sipër gjurit

Çizmet sipër gjurit

· 9 · 748

 • Postime: 26676
 • Gjinia: Mashkull

ne: 25-11-2010, 23:56:35
Duhet që janë VIP-at që bëjnë modë, sjellin modë, ta induktojnë atë. Cizmet e gjata mbi gju, kastor, lëkurë, me push, me aksesorë të ndryshëm, me taka apo super taka, ngjyra të zeza, gri, të gjitha nuancat e kafes janë risia e re që aktorë, modele, këngëtarë të njohur botërore veshin aktualisht. Por, cizmja mbi gju kërkon ose fund apo fustan të shkurtër, ose pantallona super të ngushta, pëndryshe thuajini ‘Mirupafshim’ kësaj tendence. Kush ka probleme me gjatësinë, përdorimi me taka të larta, kush ka këmbë të gjatë të hollë, mundet dhe ato pa taka, direkt shesh me tokën. Më poshte disa prej figurave të njohura të botës së modës, muzikës e kinemasë që përdorin në masë cizmet mbi gju. /Balkanweb

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 26-11-2010, 11:13:08
Sme pelqejne..mesatare po :D

 • Postime: 7065
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 27-11-2010, 22:58:00
Si cizme peshkataresh :D

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 27-11-2010, 23:41:22
as mua s'me pelqejne  :D

 • Postime: 3788
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 28-11-2010, 01:01:18
S'më pëlqen asnjëra palë, më pa shije nuk bëhen. Nuk them që s'më pëlqejnë çizmet mbi gju te femrat, përkundrazi, por ato që tregohen më lart janë masakrim i estetikës.

Më pëlqejnë çizmet e drejta, të ngushta, me sa më pak rrudha, pa fije idiote dhe që nxjerrin në pah elegancën femërore. • Postime: 75

#5 ne: 28-11-2010, 09:09:04

Më pëlqejnë çizmet e drejta, të ngushta, me sa më pak rrudha, pa fije idiote dhe që nxjerrin në pah elegancën femërore.
;) ;) ;)

 • Postime: 2869
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 14-12-2010, 11:46:09
S'më pëlqen asnjëra palë, më pa shije nuk bëhen. Nuk them që s'më pëlqejnë çizmet mbi gju te femrat, përkundrazi, por ato që tregohen më lart janë masakrim i estetikës.

Më pëlqejnë çizmet e drejta, të ngushta, me sa më pak rrudha, pa fije idiote dhe që nxjerrin në pah elegancën femërore.


ashtu me pelqejne dhe mua syrgjyn, dhe ashtu i kam... paske gusto :)

 • Postime: 3258
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 15-12-2010, 02:44:48
E keqja eshte qe keshtu cizme veshin disa goca qe jan 1 meter e nje qebap siper dhe e di si duket lol sikur jan zhytur ne cizme.

Me peqlejn thjesht te ulta, dhe pak me stil te vecant, por keshtu si puna e ketyre, me kujton rrugen Gürtel ne Wien lol, ku cdo here kur kthehesha prej punes dhe i lodhur ecja rrugen per ne shtepi i shikoja ato shoqerueset e nates. ^o)

Nje femer qe deshiron te bie ne sy, duhet ta di, se dhe nje femer e veshur mire, dhe jo shume e zhveshur eshte per tu shikuar, se nje cop lekur lodhen njerezit duke pare 3 muaj veres ne Durres, se aty shikon lloje-lloje lol dhe ste merre malli per nje kohe te gjate te shikosh dikend te zhveshur.

Me falni qe dola nga tema. por flasim.

Gjumashi

 • Postime: 2869
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 15-12-2010, 08:38:34
une jam mbi 1.75 gjumash e me shkojne shume ;) spo flasim per cizme prostitutash ketu ,na kupto drejt...mgjth jam dakort qe disa here dhe teprohet ne gjatesine e takave apo ne gjatesine e modelin e cizmeve.

Temat e fundit