×

Doni të dobësoheni? Bëni dush të ftohtë

Doni të dobësoheni? Bëni dush të ftohtë

· 7 · 754

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer
dreamm
ne: 29-05-2012, 11:03:08
TIRANE - Dushi i ftohtë çdo mëngjes do të nxisë trupin tuaj që të shkrijë yndyrnat dhe kështu dukshëm do të shpejtojë metabolizmin prej 12 deri në 15 orë.

Për këtë specialistët sugjerojnëtë bëni dush në ujë me temperaturë midis 15 dhe 20 gradë celsius dhe të qëndroni në ujë më shumë se 15 minuta.

Mos u fusni menjëherë në ujë, por gradualisht, dhe më pas mos provoni të ngroheni me ujë të ngrohtë.

Vërejtje: Ndryshimet e temperaturës së trupit mund të ndikojnë përkohësisht në qarkullimin e gjakut. Mos përdorni dushin e ftohtë nëse keni probleme me zemrën, me shtypjen e gjakut apo me diabetin.

(er.nu/tg/BalkanWeb)
« Editimi i fundit: 13-02-2020, 22:36:55 nga M A X »

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer
dreamm
#1 ne: 14-04-2013, 18:13:19
...e me ate rast merrni edhe nje plevit....gratis!! :D

 • Postime: 7044
 • Gjinia: Femer
erlehta
#2 ne: 18-04-2013, 19:39:06
...e me ate rast merrni edhe nje plevit....gratis!! :D

 Po cfare plevite se  :D
Gjithsesi dushi me uje te ftohte parandalon krijimin e celulitit.  Gjithashtu dhe tensionin e keni top :D

 • Postime: 26403
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#3 ne: 12-02-2020, 15:51:39
Dushi ftohte keshillohet jo veten per dobesim por dhe per organizem me imunitet te forte. Duket e veshtire por mesohesh.

 • Postime: 3250
 • Gjinia: Mashkull
Gjumashi
#4 ne: 12-02-2020, 16:12:59
E kam provuar me ecje dhe ka bere pune. Po ashtu dhe e kam lene buken.

 • Postime: 1752
 • Gjinia: Femer
Parloté
#5 ne: 12-02-2020, 19:08:29
Këtë nuk do e provoja edhe sikur të më mbyste mbipesha e celuliti :D (ekskludoj muajt e nxehtë të verës).

 • Postime: 7044
 • Gjinia: Femer
erlehta
#6 ne: 12-02-2020, 21:28:51
Këtë nuk do e provoja edhe sikur të më mbyste mbipesha e celuliti :D
:D
 

Doni të jetoni deri 100 vjeç?

Nisur nga M A XRubrika Jeta

Postimi i fundit 23-10-2011, 00:30:26
nga M A X
Doni te humbni peshë? Si të dobësoheni pa dietë dhe pa shkuar në palestër

Nisur nga ßåßy ღRubrika E Bukura

Postimi i fundit 24-12-2019, 22:42:38
nga Ωμέγα
Doni të jeni shtatzënë? Lani mirë dhëmbët

Nisur nga M A XRubrika Familja

Postimi i fundit 12-07-2011, 14:55:33
nga Parloté
Si e doni gruan tuaj te ardhshme?

Nisur nga +ERELA+Rubrika Ndjenja

Postimi i fundit 08-01-2013, 15:57:23
nga Mishel...............
Eshtë harxhuar Doni?

Nisur nga Dardan.Rubrika Televizion

Postimi i fundit 07-12-2010, 22:05:42
nga Dardan.