×

Meshkujt pa flokë duken më meshkuj

Meshkujt pa flokë duken më meshkuj

· 35 · 1386

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
ne: 01-10-2012, 15:03:16


Gjithmonë meshkujt e kanë problem rënien e flokëve, por sipas një studimi të fundit “tullacllëku” ka një të mirë. Meshkujt me kokë të rruar shihen si më dominues në krahasim me ata me flokë.
 
Albert Mannes, lektor në Universitetin e Pensilvanisë (pa flokë dhe ai), ka kryer një eksperiment për të parë se si perceptohen meshkujt me kokë të rruar nga të tjerët.

 Mannes tha për Times.com: “Meshkujt që qethen zero shihen si më të fuqishëm dhe më lider se ata me flokë.”

60 vullnetarëve iu treguan foto të burrave me kokë të rruar dhe me flokë e më pas iu kërkua të jepnin një vlerësim për to. Rezultatet treguan se ata pa flokë linin përshtypje si më të fortë.

 Gjithsesi, nga eksperimenti doli se më tërheqësit ishin meshkujt me flokë.

 Në fund Mannes jep edhe një këshillë: “Të gjithë atyre që po u bien flokët u them që të rruajnë kokën dhe të përfundojnë vetë atë që ka nisur Nëna Natyrë.”

 • Postime: 1012
 • Gjinia: Femer
endrrimtare
#1 ne: 01-10-2012, 15:17:58
 Gjithsesi, nga eksperimenti doli se më tërheqësit ishin meshkujt me flokë.Me te drejte e ka nxjerr konkluzionin. Imagjino njecik Richard Gere me Bruce LOL  pupupu nata me diten LOL

 • Postime: 402
 • Gjinia: Femer
Justice
#2 ne: 28-03-2013, 21:55:29
Mua nuk me pelqejne  :S

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#3 ne: 02-04-2013, 23:08:27
Ka meshkuj pa floke qe jane shum handsome :) :D

 • Postime: 547
 • Gjinia: Mashkull
BVDGF
#4 ne: 03-04-2013, 15:04:56
Te trembin LOL

 • Postime: 12743
Mishel...............
#5 ne: 03-04-2013, 16:24:47
Citim nga: Before i'm gone ne 03-04-2013, 15:04:56
Te trembin LOL

jo mi jo...se ka qe i shkojne...po ka edhe nga ata qe te tremin me leshin e gjate sesa zero
Gerti1
#6 ne: 03-04-2013, 21:43:38
Meshkujt pa flok jan dhe milionera.

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#7 ne: 06-04-2013, 00:06:24
Vin Diesel eshte tullac i lezetshem

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#8 ne: 06-04-2013, 09:15:51
Mua me pelqejne qerosat por jo tullacet.

 • Postime: 12743
Mishel...............
#9 ne: 07-04-2013, 11:05:15
Qerosat jane gjona te zgjuta
Tullacet edhe me

 • Postime: 7048
 • Gjinia: Femer
erlehta
#10 ne: 07-04-2013, 15:02:42
Meshkujt pa floke jane tullaca :D

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#11 ne: 07-04-2013, 17:48:29
me lesh pa lesh behreqavers tru te kesh lol

 • Postime: 7048
 • Gjinia: Femer
erlehta
#12 ne: 08-04-2013, 19:34:07
Nuk besoj se ka mashkull qe do te jete pa floke, por kur te ze thuaj nuk ka zgjidhje tjeter :D

 • Postime: 12743
Mishel...............
#13 ne: 08-04-2013, 21:59:05
Jo mi jo se knej ka nahija jone po i qithin vete....pa qene e nevojshme me i ra

 • Postime: 7048
 • Gjinia: Femer
erlehta
#14 ne: 08-04-2013, 22:36:35
Edhe ketej i qethin si burrat ashtu edhe grate,  por gjysmen si Rihanna  :D

 • Postime: 12743
Mishel...............
#15 ne: 08-04-2013, 22:43:33
Rihona ene knejna mi gocr

 • Postime: 7048
 • Gjinia: Femer
erlehta
#16 ne: 08-04-2013, 22:48:39
Do i  baj e une fare  :D

 • Postime: 12743
Mishel...............
#17 ne: 08-04-2013, 23:01:04
Bobo mos e baj moj femen se do i besh hatane max-it

Moj erlehte ate burrin tend.e ka ngrene gje kucedra qe se shoh me ketej une??? Lol

 • Postime: 7048
 • Gjinia: Femer
erlehta
#18 ne: 09-04-2013, 10:48:35
 :D jo moj gjalle eshte por shume busy ...
Ja, me ke mua ti  :D

 • Postime: 12743
Mishel...............
#19 ne: 09-04-2013, 11:37:35
Ty te kam yll una puccccc

 • Postime: 7048
 • Gjinia: Femer
erlehta
#20 ne: 09-04-2013, 19:23:24
 :perqafim

 • Postime: 7048
 • Gjinia: Femer
erlehta
#21 ne: 29-03-2019, 14:52:03
Edhe si përfundim si qetha si Rihanna 😂
Para ca kohe qethinin ketej djemte floket i bonin tullac, por linin mjekrren e gjate😁

 • Postime: 253
Monique
#22 ne: 29-03-2019, 15:57:02
Vallaj jam pa fjale hic LOL LOL LOL

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#23 ne: 29-03-2019, 20:43:24
Hahahahaha a prift prift. LOL

 • Postime: 253
Monique
#24 ne: 29-03-2019, 20:44:28
Hahahahaha a prift prift. LOL

Sha keeeee LOL
Je bo si thes i shpume LOL
 

6 këshilla për meshkujt që çmendin çdo femër në shtrat

Nisur nga InfoZRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 03-07-2020, 11:52:24
nga InfoZ
Fakte të dobishme që femrat duhet t’i dinë për meshkujt

Nisur nga M A XRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 06-05-2020, 02:08:27
nga anisssa
Gjërat që meshkujt duhet të dinë për femrat

Nisur nga M A XRubrika Mix

Postimi i fundit 21-01-2020, 21:49:00
nga M A X
Meshkujt që kanë partnere të mençura jetojnë më gjatë

Nisur nga M A XRubrika Familja

Postimi i fundit 13-10-2019, 21:00:30
nga M A X
Pse meshkujt i zë gjumi pas seksit?

Nisur nga M A XRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 13-10-2019, 18:43:31
nga M A X