×

Meshkujt pa flokë duken më meshkuj

Meshkujt pa flokë duken më meshkuj

· 35 · 1387

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#25 ne: 29-03-2019, 20:57:00
Sha keeeee LOL
Je bo si thes i shpume LOL
yt o dreq se nuk merrem em me ty, e as ti mo me rrefe perralla se ndikohem per keq. :D

 • Postime: 253
Monique
#26 ne: 29-03-2019, 21:04:33
Ca beri ca tha LOL...une tregoje te verteta, perralla me ujkun e delet i tregojne qerosat LOL

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#27 ne: 04-04-2019, 21:59:58
U dashkan hek lesht e kokes e lesht e gjokseve etj etj qe tju bejme pershtypje pjeshkave te sotme. LOL
Jo o jo nuk pranoj te zbathem per nje lug corbe une. LOL

 • Postime: 12743
Mishel...............
#28 ne: 04-04-2019, 22:03:08
Dhe mire e ben lol

Rri stoik sic je :P

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#29 ne: 04-04-2019, 22:05:14
Mor po rri une po kjo Monique me shket pastaj tek qirosat. LOL

 • Postime: 12743
Mishel...............
#30 ne: 04-04-2019, 22:11:21
Po lere cke me te ...iken nga iken po prape ne baze kthehet :P

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#31 ne: 04-04-2019, 22:21:05
Ic o kot per pol, per inat te komshies. LOL

 • Postime: 12743
Mishel...............
#32 ne: 04-04-2019, 22:37:38
Pupupupu larg nga ti lol

 • Postime: 26403
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#33 ne: 30-04-2020, 17:29:02
 

Të famshëm si Bruce Willis, Dwayne Johnson dhe Jason Statham njihen si meshkuj mjaft tërheqës edhe pse tullac. Mirëpo kohëve të fundit, burrat kanë vendosur të rrisin flokët e tyre, dhe shpesh frikësohen që do të vijë një ditë që do të mbesin pa to, sepse do të dukeshin më pak tërheqës.

Por kjo nuk është e vërtetë sipas shkencës, madje meshkujt tullac janë më tërheqës dhe mashkullor!

Ja pse…

Në një studim të publikuar në Universitetin Ëharton të Pensilvanisë, u shqyrtua se si meshkujt tullac perceptoheshin në publik. Studimi u ndra në tre pjesë me rezultate të ndryshme.

Studimi i parë tregonte 40 meshkuj, të gjithë në costume të njejta, por etnicitet të ndryshëm. 25 nga këta meshkuj ishin tullac, ndërsa të tjerët kishin stile flokësh të ndryshme. Njerëzit rankuan tullacët si më terheqës dhe më dominues krahasuar me të tjerët.

Në studimin e dytë, studiuesit moren 4 fotografi nga studimi i kaluar, dhe pastaj me programin Photoshop i bënë ata të dukeshin tullac dhe pastaj i pyetën njerëzit t’i rankonin ata në bazë të disa faktorëve. Kështu personat e përfshirë i rankuan tullacët si më dominues, me vetëbesim të lartë, më mashkullor, më të gjatë dhe më të fortë.

Dhe studimi I fundit përfshinte gjithsej 552 pjesëmarrës. Të gjithë këtyre pjesëmarrësve iu dha një përshkrim të një burri të quajtur John. Të gjithëve u dha një përshkrim I njejtë mbi profesionin dhe moshën. Mirëpo në disa pershkrime, studiuesit e ndryshuan atë në një tullac, e në të tjerat me flokë kafe e të trasha. Në skenarin e parë të gjithë thanë se John tullac duhej të ishte një person me vetëbesim të lartë, I fortë dhe tërheqës. https://www.unikportal.com/shkenca-e-konfirmon-meshkujt-tullac-jane-me-terheqes-dhe-me-mashkullor/

 • Postime: 7048
 • Gjinia: Femer
erlehta
#34 ne: 30-04-2020, 17:42:47
Po te vesh re ne rruge do shohesh shumicen me floke zero e mjekrra deri ne brez :D
 

6 këshilla për meshkujt që çmendin çdo femër në shtrat

Nisur nga InfoZRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 03-07-2020, 11:52:24
nga InfoZ
Fakte të dobishme që femrat duhet t’i dinë për meshkujt

Nisur nga M A XRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 06-05-2020, 02:08:27
nga anisssa
Gjërat që meshkujt duhet të dinë për femrat

Nisur nga M A XRubrika Mix

Postimi i fundit 21-01-2020, 21:49:00
nga M A X
Meshkujt që kanë partnere të mençura jetojnë më gjatë

Nisur nga M A XRubrika Familja

Postimi i fundit 13-10-2019, 21:00:30
nga M A X
Pse meshkujt i zë gjumi pas seksit?

Nisur nga M A XRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 13-10-2019, 18:43:31
nga M A X