Pse e zeza mbetet e preferuar në veshje - E Bukura

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Pse e zeza mbetet e preferuar në veshje

Pse e zeza mbetet e preferuar në veshje

· 2 · 3891

  • Postime: 28091
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 20-10-2019, 10:48:08
 

Në mos në shoqëri, në punë a në shkollë duhet të keni dikë që vesh gjithnjë të zeza. Siç tregojnë vetë ata, njerëzit vishen vetëm me të zeza për disa ose të gjitha arsyet e mëposhtme:

1. E zeza shkon me gjithçka.

2. Preferojnë të shpenzojnë për çanta e këpucë, prandaj blejnë bluza të zeza të thjeshta.

3. Nëse ju pëlqen diçka në dyqan, shanset janë që e kanë dhe në ngjyrë të zezë.

4. Është shumë e thjeshtë të kombinohesh në mëngjes, sepse gjithçka është e zezë dhe shkon me gjithçka.

5. E zeza u shkon të gjithëve dhe të tregon më të dobët.

6. E zeza është ngjyrë e lumtur, neutrale dhe e trishtë në të njëjtën kohë.

Këto janë arsyet sipërfaqësore, por në thellësi, ja ç’i bën njerëzit të vishen vetëm me të zeza.

1. Njerëzit që vishen vetëm me të zeza janë seriozë dhe të drejtpërdrejtë. Jo vetëm që janë seriozë, por duan të perceptohen si seriozë dhe ç’ngjyrë është më jofëminore se e zeza.

2. E dinë shumë mirë se çfarë duan, e dinë ç’rrugë duhet të ndjekin dhe si të marrin atë që duan.

3. Njerëzve që vishen me të zeza u pëlqen pushteti dhe e gjëmojnë vazhdimisht. Kanë vullnet të hekurt dhe duan të projektojnë të qenit të fuqishëm dhe autoritativ te të tjerët.

4. Duan të duken intimidues dhe të fortë. Disa duan të duken intimidues sepse e kanë trajtë të karakterit, ndërsa të tjerë sepse ndihen të dobët dhe përpiqen ta fshehin në këtë mënyrë. Lapsi.al

  • Postime: 7082
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

#1 ne: 22-10-2019, 16:44:31
 Jane serioze e te drejtpërdrejtë 😮. Ndoshta, por nuk do te thote se ata që jane te apasionuar pas ngjyrave te hapura apo te forta, nuk jane serioze apo te drejtperdrejte, apo e kunderta.
Nje prej kolegeve te mia, vishet me te zeza, per tu dukur me e dobet😍. Eshte mega e qeshur dhe shume e sinqerte.
Ngjyra nuk e  percakton karakterin e njeriut.
Ky karandashi.al ka bere ndonje studim apo ka cituar dike😁

Temat e fundit