×

Tangat - Thongs (Panties/Breke Seksi)

Tangat - Thongs (Panties/Breke Seksi)

· 132 · 21681

 • Postime: 910
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#75 ne: 12-06-2010, 23:45:25
Citim
Kom shije pak për cudi...më pëlqejnë ngjyrat e ëmbla të shumtën e kohës zgerdhihet

Të zeza ose të kuqe kur dua të provokoj zgerdhihet
Lejla e mbyllur e kam pak fiksim zgerdhihet
Rozë..të bardha..bojqielli.
Edhe mua këto ngjyra më pëlqejnë!

Qenke për shijen time!  :D

 • Postime: 910
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#76 ne: 12-06-2010, 23:47:01
:D


Kjo qenka ngjyrë shumë e bukur! Këto ma heqin mendjen!

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#77 ne: 12-06-2010, 23:47:38
Kjo eshte lejla e mbyllur :D

 • Postime: 910
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#78 ne: 12-06-2010, 23:58:59
Po, e di!

Si mbathjet, edhe ajo që i ka veshur, janë perfekte!

Foto e shkëlqyer!

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#79 ne: 13-06-2010, 12:35:20
Kane lezet, se grisen kollaj :D

 :D  komenti me i hajrit qe lexova ne ket teme LOL

 • Postime: 4261
Charlie
#80 ne: 14-06-2010, 19:45:21
Edhe mua këto ngjyra më pëlqejnë!

Qenke për shijen time!  :D


Pse re edhe ti mban Tanga ? LOL

 • Postime: 26403
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#81 ne: 14-06-2010, 20:26:25

 • Postime: 910
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#82 ne: 14-06-2010, 21:44:12
Pse re edhe ti mban Tanga ? LOL
Nuk veshin të gjithë tanga si ty dhe Maksi!

Kuptimi i asaj që i thashë Babyt ishte: edhe mua këto ngjyra më pëlqejnë t'i shoh të veshura tek femrat, dhe ti (i thashë Babyt) qenke për shijen time.

Mirë që vishni tanga, po ju nuk dini mirë as shqip.

 • Postime: 26403
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#83 ne: 15-06-2010, 00:14:40
He mer mos e merr per keq se nje shaka ishte :p


 • Postime: 4261
Charlie
#84 ne: 15-06-2010, 00:19:21
Ja ti dhuroj MAX nje pale shpresoj qe te pelqejn Moqali LOL

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#85 ne: 15-06-2010, 00:20:47
 :d :d • Postime: 4313
 • Gjinia: Mashkull
Brentiani
#86 ne: 19-06-2010, 01:34:52
Ja dhe modelet me te reja te 'syzeve'.. :D

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#87 ne: 19-06-2010, 01:37:51
Keto ta shpifkan... ^o) :S

 • Postime: 4313
 • Gjinia: Mashkull
Brentiani
#88 ne: 19-06-2010, 01:41:18
Kush syzet a? :D

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#89 ne: 19-06-2010, 01:42:51
Thongs bre....as thong sjon keto jo.. hmmmmm:

 • Postime: 4313
 • Gjinia: Mashkull
Brentiani
#90 ne: 19-06-2010, 01:47:11
Haha, po cka jon sipas teje, just strings? :P

 • Postime: 26403
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#91 ne: 20-06-2010, 20:37:34
Po keto quhen Tanga :D
PS: Brentian me fal qe po nxjerr nje nga te dashurat e tua ne forum :d

 • Postime: 910
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#92 ne: 20-06-2010, 21:22:43
 

 • Postime: 4313
 • Gjinia: Mashkull
Brentiani
#93 ne: 21-06-2010, 09:15:31
Po keto quhen Tanga :D

PS: Brentian me fal qe po nxjerr nje nga te dashurat e tua ne forum :d
:DMAx, cila nga keto qe e dashura jote e fundit? :P

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#94 ne: 21-06-2010, 14:30:37
 :D

 • Postime: 910
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#95 ne: 24-06-2010, 18:58:15
Më pëlqen kjo e majta.

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#96 ne: 02-07-2010, 13:00:16

 • Postime: 2649
 • Gjinia: Mashkull
Oqeani
#97 ne: 03-07-2010, 18:59:51
Ouu,, kjo tema ja paska kalu "Fuego"-s   :D

 • Postime: 26403
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#98 ne: 04-07-2010, 22:13:23
........

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#99 ne: 16-02-2011, 15:37:36
Tangat janë pjesa më intriguese e veshjes së femrës (shumë më rrallë edhe tek meshkujt), që nxisin mendime dhe debate të shumta të kundërta të ndërsjella se a duhet dhe kur duhen veshur ato. Në çdo rast, nuk mund t’u ulet nota e seksualitetit që kanë dhe kuptohet në përgjithësi popullariteti botëror.

Shfaqja e tangave
Të dhënat e para që lidhen me paraqitjen e tangave paraqiten vonë në vitin 1939. Kryetari i Nju-Jorkut i kishte parë në një vend ku kishte marrë pjesë dhe ku vallëzonin vajza lakuriq, duke i argëtuar mysafirët në atë mënyrë. I tronditur nga pamja, kryebashkiaku dha urdhër që madje të mbulojnë pak prapanicën e tyre. Si përgjigje ndaj urdhrit të tij, u paraqitën tangat dhe këto femra filluan minimalisht të mbulohen, ndërsa klientët edhe më tej mbetën të kënaqur. Sot, popullariteti i tangave është aq i shpërndarë saqë nuk ekziston femër që nuk i përdor si dhe disa meshkuj, pa dallim profesionin apo përcaktimet morale. Më saktë, sipas statistikave në ShBA dhe Evropë, 70 për qind e femrave dhe 30 për qind e meshkujve mbajnë tanga.

Përparësitë e tangave
Nëse tangat janë me numër adekuat dhe kualitet të mirë, ato janë shumë të rehatshme. Më komode edhe se mbathjet e zakonshme. Nuk pengojnë, nuk irritojnë, përveç atyre që nuk kanë provuar kurrë t’i mbajnë dhe çfarë është më e rëndësishme, nuk vërehen në rast se vishen veshje të ngushta. Përpunohen nga materiale të lehta, kështu gjatë verës janë më të preferuarat për popullatën femërore. Numri më i madh konsiderojnë se tangat duken seksi, femrat që i veshin ato duken më tërheqëse. Meshkujt i konsiderojnë tangat si pjesë e veshjes së femrave, por është qesharak fakti se gjithnjë e më shumë meshkuj vendosin për tanga, por nuk ndjehen mirë që të flasin për këtë. Këto “ethe” për meshkujt dhe tangat, për fat e anashkalojnë Maqedoninë.

Mangësitë e tangave
Përkundër rahatisë që ofrojnë, tangat kanë një mangësi shumë të rëndësishme apo një pengesë që është e lidhur me shëndetin. Domethënë, për shkak të formës së tyre përfaqësojnë vend të përkryer për baktere, që mund të shkaktojë infeksione të ndryshme dhe imitime të shumta, sidomos kur rrini ulur për një kohë të gjatë. Por, higjiena e mirë e zgjidh këtë problem, që ndodh jo vetëm me përdorimin e tangave, por te çfarëdo lloj mbathjesh tjera, pantallonave të shkurta…

Që të mos keni probleme të tilla duhet t’i shmangni tangat prej materialeve sintetike dhe të zgjidhni tanga prej materialeve të pastër natyrale. Gjithashtu, nuk ka nevojë që t’i mbani gjithë ditën, e sidomos duhet të shmangni që t’i përdorni në kohë të nxehtë dhe të lagësht, kur arrihet zhvillim i shpejtë i baktereve.
 

Tangat, perizomat ose Thongat – Të mira apo jo?

Nisur nga +ERELA+Rubrika Ndjenja

Postimi i fundit 02-05-2011, 00:24:44
nga Charlie
TANGAT: Te rrezikshme per shendetin

Nisur nga IsraRubrika E Bukura

Postimi i fundit 23-01-2020, 19:48:51
nga erlehta