15 Mënyra Efektive për të Qetësuar një Fëmijë të Irrituar - Familja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

15 Mënyra Efektive për të Qetësuar një Fëmijë të Irrituar

15 Mënyra Efektive për të Qetësuar një Fëmijë të Irrituar

· 1 · 630

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 27-05-2019, 17:21:29
 
Kur i vogli juaj qan, refleksologjia e foshnjës mund të vijë në ndihmë. Është një teknikë masazhi e bazuar në lidhjen e organeve të trupit në pika të caktuara në këmbë dhe pëllëmbë. Duke ushtruar pak presion ndaj tyre, ju mund të qetësoni fëmijën tuaj kur ata kanë dhimbje barku ose kapsllëk.

Meqë ra fjala, këmbët e fëmijës janë më të lehta për t’i masazhuar, sepse ato janë të sheshta. Fëmijët zhvillojnë harqe vetëm në moshën 2 ose 3 vjeç kur fillojnë të ecin vete.

Ne duam që t’ju ofrojmë mundësinë për të mësuar për një mënyrë të thjeshtë dhe të sigurt për ta qetësuar fëmijën tuaj. Mos e humbisni bonusin tonë në fund të artikullit!
Me shume: https://shkollaesuksesit.com/keshilla/15-menyra-efektive-per-te-qetesuar-nje-femije-te-irrituar/

Temat e fundit