Familja - 8

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime ne lidhje me familjen dhe jeten familjare.

Pergjigje nga: xonki, Lundrentari, igru

Gruaja shqiptare në mërgim!

*
xonki
06-11-2007, 14:28:45
Zdi qa me thone
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Elegance
08-10-2007, 07:04:25

Mosha Ideale për Martese.

Mosha Ideale për Martese. Si mendoni ju, CILA ESHTE MOSHA E PERKRYER PER TU MARTUAR?! MOSHA IDEALE PER FEMREN, POR PER MASHKULLIN?! DHE, PSE?!Mirepres mendimet tuaja. Le të diskutojmë, dhe kur të themi moshen qe ne mendojmë te përkryer, të themi edhe a...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
14-09-2007, 14:48:49

Kozeta Zavalani, mes grave më të shquara të botës !

Në fillim të gushtit që sapo kaloi, nën një diell përvëlues nga më të nxehtit e shekullit dhe lajmeve shokuese për vrasje grash, drogmenësh të kapur, zjarresh të përhapura në të gjithë vendin, mungesës së energjisë elektrike e ujit, një lajm i rëndësishëm qarkulloi nëpër sitet e Internetit dhe s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
19-07-2007, 17:22:50

ADN-ja, VIP-at dhe milioneret ne maternitet per te “verifikuar” femijet !

Mbi 60 për qind e rasteve të paraqitura pranë Laboratorit të ADN-së në Spitalin Gjinekologjik Obstetrik “Nëna Geraldinë”. Biznesmenë, piktorë, këngëtarë, regjisorë, gjykatës, por edhe politikanë në kurthin e tradhëtisëNëse nuk jeni të sigurt që fëmija, që keni me gruan apo burri...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
14-06-2007, 16:52:41

Gjykata: Shoqatat e grave nxisin divorcet !

ELBASAN- Shoqatat joqeveritare në ndihmë të gruas në Elbasan nxisin divorcet mes çifteve. Gjyqtarë të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor në Elbasan janë shprehur me rezerva lidhur me aktivitetin e disa shoqatave në dobi të grave në këtë qytet. Sipas gjyqtarëve, punonjës të këtyre shoqatave janë duke n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
21-03-2007, 02:44:46

Elbasani rekord, në 15 muaj 2615 konflikte në familje !

Policia analizon dhunën në rritje brenda familjes, vetëvrasjet dhe aksidentetShifra tronditëse për nivelin e krimit në familje në Qarkun e Elbasanit. Për vitin 2006 dhe tremujorin e parë të 2007-ës, në këtë qark, janë regjistruar 2615 konflikte në familje, shumica e të cilave ja...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Lisa, CrYsTaL TeaRs, Lepulushja

Miss Azili.

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
17-02-2007, 18:40:28

Konflikti nuse- vjehrrë tashmë në TV.

 Nje 24 vjecare denoncon ne emisionin "Me zemer te hapur" dhunen e ushtruar ne familjen e ish bashkeshortit dhe konfliktin me ish- vjehrren.Marrëdhëniet nuse – vjehrrë nuk janë më vetëm thashetheme që i thuhen në vesh njerëzve më të afërt të familjes, por edhe një ‘show’ televiziv. Ashtu siç ndo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Capkenja, shorty, Lisa

Vdiq gruaja me e vjeter ne bote!

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: agnesa, shorty, erlehta

Gruaja e Xhungles..

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
19-01-2007, 13:58:04

Konstantina Lukes, një kryetare bashkie shqiptare në SHBA !

Ajo bëhet gruaja e dytë në 159 vjet që mban një post të tillëPrindërit e saj janë shqiptarë, ndërsa ajo është kryebashkiake e Worcester, qytet në Masaçusets, SHBA. Konstantina Lukes, 61 vjeçe, që prej 13 janarit 2007 është zgjedhur në krye të këshillit bashkiak të këtij qyteti, ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: shorty, Lisa

Familja e Vitit!

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
01-09-2006, 15:54:27

Stresi, kërcënimi i marrëdhënieve në çift !

Gratë, më të rrezikuarat për të vuajtur peshën e stresit Ditët e sotme, përveç sëmundjeve të shumta, që e kërcënojnë jetën e njeriut, edhe stresi është kthyer në "vrastarin" më të rrezikshëm. Ndikimet e tij janë të gjithanshme, sepse shenjat dhe simptomat e tij prekin gjithë org...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
28-10-2005, 14:44:05

Raporti: Gratë punojnë si burrat, paguhen më pak

Sipas INSTAT, mesatarisht një mashkull paguhet 25 % më shumëGratë bëjnë punën e burrave dhe paguhen më pak. Diferenca e pagesës vjen vetëm për shkak të pabarazisë gjinore, sidomos në përzgjedhjen e hierarkisë së punëve.Ky është një prej përfundimeve të raportit të analizës së po...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Borebardha
17-06-2005, 11:01:33

Projektligj kundër dhunës në familje !

Projektligj kundër dhunës në familje Zyra për mbrojtjen e qytetarëve në prani të përfaqësueve të OJF-ve të ndryshme, deputetëve dhe përfaqësuesve të shtetit ka bërë publik dje projektligjin kundër dhunës në familje. Dhunë që në vendin tonë në shumë raste ka marrë përmasa tragjike. Vetëm një rapo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
10-06-2005, 10:32:23

Familjet shqiptare, më të vogla në numër

Familjet shqiptare bëhen gjithnjë e më të vogla në numër, çiftet parapëlqejnë një ose dy fëmijë ndërsa ata që bashkëjetojnë parapëlqejnë ta zgjatin marrëdhënien e tyre dyshe pa dashur të marrin përsipër përgjegjësinë e prindit.Pjellshmeria ka qenë shumë i lartë në vitet '70 e deri afër '90 ruajt...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe