Familja - 2

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime ne lidhje me familjen dhe jeten familjare.

Pergjigje nga: ciarli, Mishel Forever, Gjumashi

Bleona..historia e 6 vjecares se zhdukur!

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ciarli, Mishel Forever, Trendafili i kuq

Nena rreh per vdekje femijen !!

ciarli
27-12-2013, 18:00:03
ai qe te rreh te do
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Gerti1, Mishel Forever

Zgjuarsia lidhet me peshën

Gerti1
01-07-2013, 19:39:15
hahaha po fiks.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
21-01-2013, 12:00:10

Per një dashuri jetëgjatë dhe të lumtur

Zbuloni disa sekrete të vogla që do ta bëjnë lidhjen tuaj të gjatë, por mbi të gjitha të lumtur e të mbushur me dashuri. Merrni dhe jepni Edhe juve edhe partnerit tuaj i nevojitet siguria. Që të dy dëshironi të ndiheni të sigurt dhe të kënaqur pranë njëri-tjetrit sepse lidhja e mirë bazohet në m...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
17-06-2012, 08:51:07

Pas lindjes së fëmijës, edhe baballarët shtojnë 10 kg

Londër, 16 qershor 2012, NOA- Për nënat e reja dihet që shtojnë peshë me lindjen e fëmijës së tyre të parë. Por nëse nënat janë të justifikuara me shëndetin e tyre, pasi ushqejnë edhe të voglin që mbajnë në bark, baballarët nuk kanë shfajësim. Një studim anglez tregon se në periudhën pas lindjes...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
31-05-2012, 22:52:49

Nënat e vetme, heroinat e kohëve moderne

Ka nëna të divorcuara, të cilat kanë hedhur pas krahëve një lidhje të marrë fund mirë ose keq. Ka të tjera që, pasi kanë marrë vesh lajmin e shtatzënisë kanë vendosur ta çojnë deri në fund atë, të bindura për faktin se nuk do të kenë mbështetjen e babait të fëmijës. Femrat që kishin në dispozici...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
26-05-2012, 00:55:16

Gruaja më e pasur në botë

Gruaja dhe njëkohësisht personi më i pasur i Australisë, Gina Rinehart, është bërë gruaja më e pasur në botë, sipas një studimi vjetor të Business Review Weekly. Studimi i BRW për 200 pasanikë, i publikuar të mërkurën, e vlerëson pasurinë e manjates së minierave plot 28.48 miliardë dollarë ameri...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


erlehta
30-04-2012, 23:45:07

Përse femrat janë çështje e politikës së jashtme

Përse femrat janë çështje e politikës së jashtme"Foreign Policy" Për gjenerata, Shtetet e Bashkuara, shumë shpesh i kanë parë femrat në botë si viktima të varfërisë, analfabetizmit dhe dhunës, dhe duket se esencialisht nga traditat e pathyeshme kulturore, si përfituese të ndihma...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
25-04-2012, 09:40:04

Emrat shqiptarë në modë, Arbër dhe Dea, më të preferuarit

“Dua emër shqiptar për fëmijën tim. Madje, të jetë emër që tregon prejardhjen tonë të lashtë”. Kjo tendencë po vihet re gjithnjë e më shumë në vendin tonë dhe po përfshin jo vetëm prindërit e thjeshtë, por edhe personat e njohur televizivë. Këtë e pohojnë vetë prindërit, por edhe të dhënat e një...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
28-03-2012, 14:44:25

Prindër dhe fëmijë shikojnë bashkë telenovela

Nëse i pyet se cili është libri i fundit që kanë lexuar nuk dinë ta thonë, por nëse i pyet për ndonjë telenovelë i njohin të gjitha. Ky është problemi i madh që ka mbërthyer fëmijët dhe adoleshentët në vendin tonë. Këtë e pohojnë jo vetëm ata vetë por edhe mësuesit dhe psikologë të cilët theksoj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
19-03-2012, 22:39:47

Foshnja e lindur në javën e 24-të - “mrekullia më e vogël”

Foshnja - e treta më e vogla e lindur ndonjëherë në botë e që ka mbijetuar - po e merr veten ngadalë, thonë mjekët. Ajo erdhi në këtë botë gati katër muaj para kohës. Melinda Star Guido peshonte gati sa dy celularë iPhone, kur lindi më 30 gusht. Ajo është dashur të lindë sot. Falë kujdesit 24 or...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
14-03-2012, 00:18:31

Si të kujdesemi për shëndetin oral gjatë shtatzanisë?

Shtatzania është një moment i veçantë në jetën e një gruaje, gjatë të cilit ndërthuren emocionet për sjelljen në jetë të një fëmije dhe shqetësimi që ai të lindë i fortë e i shëndetshëm. Një rol të rëndësishëm në mbarëvajtjen e kësaj periudhe delicate e plot ndryshime intensive ka kujdesi i nënë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Mishel1, ~AnnA~, titi labi

Konstelacioni familjar

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
20-02-2012, 18:54:40

25 fjalët që duhet të dijë një fëmijë 2-vjeçar

 Ekspertët e “Bryn Mawr College” në Pennsylvania kanë publikuar një listë prej 25 fjalësh, që sipas tyre duhet të mësojë një fëmijë 2-vjeçar për të mos patur probleme në të ardhmen me artikulimin e gërmave. 25 fjalët kyçe janë: mami, babi, përshëndetje, lodra, qen, mace, fëmijë, qumësht, fruta, ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
07-02-2012, 23:54:15

Kur drejtojnë gratë

Marrë nga revista Madame Mapo, nr.16 Nga drejtimi i bashkisë së një qyteti, ku asnjëherë më parë nuk është pozicionuar një grua, siç është rasti i Adelina Farricit, te posti drejtues në fushën akademike, që vlen për Luljeta Minxhozin, ku gjithsesi klima e dallimeve gjinore është shumë më e butë....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
07-02-2012, 23:36:06

Cfarë kënaq më shumë femrat

Kalimi i kohës me shoqet është gjëja që kënaq më shumë femrat. Ky është rezultati i një sondazhi të realizuar nga Reebok. Sondazhi është kryer në Europë dhe më poshtë janë përgjigjet që spikasin më shumë.Të qeshësh me shoqet është në vendin e parë të atyre gjërave prej të cilave femrat marrin më...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe