Brixhida Kokedhima: Une gruaja qe dua te ndryshoj politiken - Familja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Brixhida Kokedhima: Une gruaja qe dua te ndryshoj politiken

   Brixhida Kokedhima: Une gruaja qe dua te ndryshoj politiken

  · 18 · 5752

  • Postime: 19
  • Karma: +0/-0

  ne: 15-10-2004, 14:45:18
  Partia e Blerte
   
  Brixhida Kokedhima: Une gruaja qe dua te ndryshoj politiken
  Intervistoi SHABAN SULA
   


  E konsideron vendim te rendesishem futjen ne politike, por thote se nje hap i tille ka ardhur si pasoje e shqetesimit per natyren, e, sidomos, pas pozicionimit te forte te mediave qe drejton kunder planit te qeverise per ngritjen e nje impianti te perpunimit te plehrave ne zonen e Kasharit.

  Brixhida Kokedhima, bashkeshortja e botuesit te njohur, Koco Kokedhima, ne nje interviste per "Panoramen" nuk e fsheh deshiren per te qene ne Kuvend pas zgjedhjeve te ardhshme, por mendon se vendimi per zonen e kandidimit apo detaje te tjera do te vendosen vetem ne forumet e te blerteve. Ajo mendon se nje parti e tille do te arrinte te mbronte ambientin, cka per Shqiperine, sipas saj, eshte nje problem teper i mprehte. Nderkohe, ajo i ka nenvleftesuar zerat kundershtues per ngjitjen ne krye te te blerteve, duke u kerkuar te gjitheve qe te konkurrojne me ide ne partine e drejtuar prej saj. "Une besoj se mund te udheheq me sukses aspiratat dhe programet e te blerteve shqiptare dhe te justifikoj shpresat e qytetareve shqiptare per nje mjedis te shendetshem, per nje sjellje miqesore ndaj natyres, per nje politike njerezore e transparente", shprehet zonja Kokedhima, e bindur se ka zgjedhur nje alternative qe do te mund te sjelle nje levizje politike jo vetem ne mbrojtje te ambientit, por edhe per mbare politiken.

  Jeni drejtoresha e sh.a "Spekter", pse vendoset te angazhoheshit ne politike?
  Une e pranova ftesen e te blerteve dhe detyren qe me ngarkuan si bashkekryetare me figuren e nderuar te z. Nevruz Maluka, per te ndihmuar ne riorganizimin dhe fuqizimin e alternatives se blerte. Situata ne Shqiperi eshte mjaft e rende. Mjedisi jo vetem eshte cenuar e mbarsur me rreziqe te medha per shendetin dhe jeten e njerezve, por po ve ne dyshim dhe po shuan edhe shanset e zhvillimit te vendit ku ne jetojme, punojme dhe rrisim femijet. Nga kjo buron nje pergjegjesi e madhe publike qe kerkon kohe dhe perkushtim te larte, nje pergjegjesi e madhe para kolegeve te grupimit te blerte dhe para gjithe shqiptareve qe jane te shqetesuar per situaten ku vendi yne ndodhet sot.

  Ka pasur zera, hamendje e diskutime per vendosjen tuaj ne krye te te blerteve. Cili eshte mendimi juaj per to? Cilat jane disa nga arsyet qe ju shtyne te pranonit postin e kryetares se kesaj partie?
  Pergjithesisht zgjedhja ime ne krye te te blerteve eshte pritur shume mire. Kam pasur me qindra urime e vleresime. Ndofta se opinioni eshte i ngarkuar shume me situaten kritike ambientale ne Shqiperi, ndofta se ne historine e vendit tone eshte e para here qe ne krye te nje grupimi politik vendoset nje grua. Ka natyrisht edhe pyetje e kersheri te cilat lidhen kryesisht me rolin e rendesishem qe luan bashkeshorti im, zoti Kokedhima, ne shume fusha te aktivitetit te tij ne Shqiperi. Une e di gjithashtu se sa here ndodhin ndryshime ka edhe reagime e diskutime. Kjo eshte e kuptueshme. Ne trashegojme nje prapambetje te madhe. Ështe ora te punojme. Kush ka nje ide te mire, eshte i mirepritur. Kush deshiron te jape nje kontribut te vlefshem, do te gjeje perkrahjen e vemendjen tone te pakursyer. Nuk mund te merremi me fjale te kota qe s’prodhojne asgje. Te blertet nuk e duan statukuone. Une besoj se mund te udheheq drejt suksesit aspiratat dhe programet e te blerteve shqiptare dhe te justifikoj shpresat e qytetareve shqiptare per nje mjedis te shendetshem, per nje sjellje miqesore ndaj natyres, per nje politike njerezore e transparente.

  Gazeta "Shekulli" prej kohesh ka ngritur akuza ndaj projektit italian te sjelljes se plehrave ne Shqiperi. A kane lidhje keto akuza me marrjen e drejtimit nga ana juaj te te blerteve shqiptare?
  "Shekulli" beri me te miren e mundshme per Shqiperine dhe shqiptaret. Te blertet jane kunder sjelljes se plehrave te huaja ne Shqiperi. Ne e thyem planin e importit te plehrave. Te blertet shqiptare do ta anulojne perfundimisht kontraten e ngrire te qeverise shqiptare me "Becetin" dhe nuk do te lejojne kurre qe ne Shqiperi te hyjne plehra nga vende te tjera. Ky eshte premtimi i pare elektoral i te blerteve shqiptare.

  A do te marrin pjese te blertet ne zgjedhjet parlamentare te vitit 2005?
  Te blertet do te marrin pjese ne zgjedhjet parlamentere te vitit 2005 dhe do arrijne per here te pare te kene grupin e tyre parlamentar. Kjo do te jete nje nga te rejat me emancipuese ne politiken shqiptare. Te blertet shqiptare kane ne gjirin e tyre figura te ndritura, shkencetare, intelektuale te shquar, biznesmene, sportiste te suksesshem e shqiptare te mire qe e duan me gjthe shpirt jeten dhe natyren e shendetshme, njeriun dhe zhvillimin, pastertine e politikes dhe te shoqerise. Te blertet kane ide te shkelqyera se si duhet te zhvillojme vendin e te fitojme mbi varferine, injorancen dhe padrejtesite shoqerore, ata kane alternativa optimiste per rinine dhe inteligjencen, ata kane projekte te besueshme per nje arsim dhe shendetesi te mire per popullin. Keto jane disa garanci te mira per suksesin tone ne zgjedhjet e ardhshme.

  Do te kandidoni ne keto zgjedhje?
  Une do te kandidoj ne keto zgjedhje per te blertet shqiptare.

  Ku do te kandidoni ju?
  Kete do ta vendosin te blertet shqiptare.

  Ju jeni nder grate biznesmene me te njohura ne vend, tani edhe politikane. Cila fushe eshte me e mira per ju, politika apo biznesi?
  Nuk kam nje pergjigjje te drejtperdrejte per kete. Pas mbarimit te Fakultetit te Shkencave te Natyres ne Tirane kam punuar si mesuese matematike per rreth 6 vite. U shkeputa 6 vjet nga puna dhe iu kushtova rritjes se tri vajzave te mia. Pas kesaj iu ktheva perseri punes. Kam drejtuar per me shume se 2 vjet internet servis provider-in e "2K" Group-it (ABISSNET) dhe prej 5 vitesh kam drejtuar shoqerine e shtypit te shkruar sh.a. "Spekter". Pasi botuesi dhe bashkeshorti im pranoi me kenaqesi deshiren time per t’u angazhuar me te blertet shqiptare, une i paraqita atij doreheqjen nga postet e drejtorit ekzekutiv te gazetave dhe ai po realizon zevendesimin tim te bute nga drejtimi i sh.a. "Spekter", ndofta deri ne fund te ketij viti. Une momentalisht jam perqendruar ne punet e grupimit te blerte. Jemi duke rekrutuar personelin ekzekutiv dhe teknik. Jane 10 poste specialistesh qe duhet te zgjedhim dhe vendosim ne detyrat e ndryshme ne strukturen organizative te grupimit. Po punojme per ngritjen e sekretarise shkencore, e cila do te kete rreth 30 specialiste te cilet do te jene te angazhuar full dhe part time per te hartuar raportet mbi te cilat do te punoje Keshilli Shkencor Ambiental (KSHA) qofte ne seance plenare, qofte ne seksione. Ne muajin nentor duam te ngreme KSHA-ne dhe strukturat rajonale e lokale te te blerteve, te perpunojme programin dhe te pergatisim kongresin kombetar te te blerteve shqiptare, i cili mendohet te zhvillohet ne dy faza: ne dhjetor te zhvillohet analiza e situates, ndryshimet statuore dhe zgjedhjet, ndersa ne mars - prill te vitit te ardhshem te miratohet programi dhe strategjia elektorale e te blerteve shqiptare. Çdo pune e bej me seriozitet e pasion. Nuk e di se cila prej ketyre ju duket me e mire. Une jam e lumtur qe gezoj shendet te mire dhe qe punoj per gjera qe i dua, qofte ne biznes, qofte ne politike.

   

  Reagimi si kreu i te blerteve

  Pergjithesisht zgjedhja ime ne krye te te blerteve eshte pritur shume mire. Kam pasur me qindra urime e vleresime. Ndofta se opinioni eshte i ngarkuar shume me situaten kritike ambientale ne Shqiperi, ndofta se ne historine e vendit tone eshte e para here qe ne krye te nje grupimi politik vendoset nje grua.

   

  Pretendimet per zgjedhjet

  Te blertet do te marrin pjese ne zgjedhjet parlamentere te vitit 2005 dhe do arrijne per here te pare te kene grupin e tyre parlamentar. Kjo do te jete nje nga te rejat me emancipuese ne politiken shqiptare. Te blertet shqiptare kane ne gjirin e tyre figura te ndritura, shkencetare, intelektuale te shquar.

   

  Kokedhima ne politike, vetem ne rrethana te vecanta

  Vetem nje pozicion i detyrueshem mund ta shtyje botuesin Koco Kokedhima te hyje ne politike. Kete deklarate e ka bere dje bashkeshortja e tij, Brixhida, e cila ka shpjeguar se vendimi i saj per te hyre nhe politike e per te kandiduar eshte jashte vendimeve te bashkeshorit te saj. "Ai nuk deshiron te hyje ne politike dhe se do ta beje nje gje te tille vetem nese do te jete krejtesisht i detyruar", ka deklaruar dje zonja Kokedhima, duke u shprehur njekohesisht se "Bashkeshorti im, si nje njeri publik, ka qene gjithnje model edhe ne drejtim te informimit te publikut per cdo vendim te tij, qofte ky vendim biznesi, qofte vendim qe lidhet me politiken".

   
   
   

  « Editimi i fundit: 18-12-2004, 03:28:59 nga AngelDEVILED »

  • Postime: 9
  • Karma: +0/-0

  #1 ne: 16-10-2004, 16:48:38
  Nga njera ane eshte disi inkurajuese futja e nje femre ne politike sepse ne fund te fundit edhe gjykimi dhe ndjeshmeria jane te ndryshme dhe me me shume zemer per ceshtjet qe sot shqetesojne ate vend. Por ne kete rast nuk e shoh si drite jeshile, por vetem nje interes personal dhe asgje ne lidhje me aspiratat kombetare shqiptare. Do te ishte qe zonja Kokedhima t'i jepte disa shpjegime popullit shqiptare ne lidhje me pasurine marramendese qe familja e saj ka dhene, qe as Bill Gates nuk ka patur nje fitim kolosal ne 10 vite sikurse familja Kokedhima. Te gjithe e dime se nga kane ardhur Bilionat e kesaj familje, por duhet qe vete ata te na tregojne burimin  e tyre.

  • Postime: 330
  • Karma: +0/-0

  #2 ne: 16-10-2004, 16:58:51
  ..une nuk deshiroj ta komentoj..nuk mbaj qendrim moral me njerezit, eshte nje e drejte e gjithkujt...ne fund te fundit a nuk esht kjo DEMOKRACIA?
  sejcili ben ne jete ate qe i duket  e pershtatshme.
  Une nuk e di kualifikimin e personit ne fjale.
  Jo..jo nuk mendoj se pas kesaj do te kete ndryshime ne politike,vertet!

  • Postime: 845
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #3 ne: 17-10-2004, 13:09:29
  Shpresoje se zonja Kokedhima ta kete mare postin jo thjeshte  per karrieren  e vete, por per te bere dicka pozitive ne nje ceshtje qe eshte problemi i mprehte i planetit tone.
  Nuk mendoj se do te jete platforma  e te blertve, anti-shqiptare!
  E mbeshtese ne radhe te pare si e para femer ne krye te nje patrie shqiptare(ne demokravi), dhe e mbeshtese plotesisht ne nje ceshtje nga me te rendesishme realitetin teper te renduar shqiptare qe eshte:
  Ndotja e ajrit mbi kriteret baze, nga  helmet e tymrave, gazrave, pislleqeve, ndertimet pa leje etj. nga  nje strukture qeveritare krejt te corjentar.
  Sensibiliteti i shqiptareve ne problemin; "ngrohja globale" nuk duhet marre si shaka apo tallje, por nje realit ku ndodhemi ;jetojme ne nje kohe ku e ardhja e planetit tone rrezikon te zhdukjet, nga ndotja e ajrit me tymrat e fabrikave , atomobilave, prerja djegja e pyjeve, luftrat, konfliktet e shumte etj.
  Ndotja e ajrit ka bere qe, shtresa mbrojtese e planetit tone me ozon te pesoje carje, duke lejuar hyrjen e rrezatimeve te drejteperdrejta te diellit ne nje ndikim negativ jo vetem tek njeriu(shfaqen kanceret e lekures), tek kafshet dhe bimet ne deformime biologjike teper te demshme,  por dhe ne nje te vertete te keqe, keto rreze ngrohin token duke bere ndryshimin e  kilmes dhe ne polin e veriut masat e akujve ne forme malesh po   shkrihen.
  Nese njeriu nuk do te nderhyje  per te eleminuar kete fenomen teper te rrezikshem, vetem pak vjet  do te kete jeta mbi toke, pasi rrezikohet  mbulimi i kontineteve me ujin e shkrire nga keta akuj prej shkakut te "ngrohjes globale".
  Politika qe duhet te bejne te blertet duhet te jete shume me e forte se politika aktuale e dy patrive te medhaja qe jane armiqte te natyres shqiptare, te njeriut dhe te planetit tone.
  Per pasurimin e saj nuk kam se c`fare te them jemi ne kapitalizem, ja qe disa te pasuruar shume kerkojne pushtet, vetem mos te jete pasurime nga rruge kriminale, duhet te kete dhe njerez qe pasurohen ne rruge te ndershme.
  Deri tani kryesoret e partive na dalin me orgjine te huaj, nuk besoj se dhe Brixhida do te jet e tille?` Ne qofte keshtu, vetem se do te shtohet corba e politikes shqiptare...
  Nuk dua te medoje se akuzoje njeri kur nuk e njoh, me mbetet ti uroje Brixhida Kokdhimes suksese  ne politike.
  Presim te mira nga ndryshime te tilla.....eshte shanci te tregoje qe femrat shqiptare jane te denja te drejtoje dhe patri nuk jane thjesht copa qe mund ti shkeles apo shesesh lehte.....ndoshta do jete te dacke e forte tek fytyrat e meshkujve shqiptare.....

  • Postime: 28647
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #4 ne: 17-10-2004, 18:44:46
  Pse gruaja e 2K qenka kjo?!

  Po dashka ta kapka politiken me duar femerore ky ;)

  • Postime: 330
  • Karma: +0/-0

  #5 ne: 17-10-2004, 22:12:31
  ..ore po pse ne meshkujt e tjere qe jemi 1k..po grate tona te vdesin?
  posht 2k!
   ;)

  • Postime: 181
  • Karma: +0/-0

  #6 ne: 17-10-2004, 23:37:24
  BK te regulloje burrin nje here se i ka ikur nga duart. per politike mire ben te merret se e ban ne forme, tani mund te tallet me njerezit me kollaj. mendoj se nuk ka me ca te meret tjeter BK prandaj i eshte futur politikes.  per mua do ishte me mire te ishin femra politikane se atyre u shkon pak genjeshtra.
  atehere smbetet gje tjeter vetem ti them suksese ne rrugen politike, po kot lodhet ska per te ndryshuar ndonje gje, vetem veten e saj do ndryshoje. bye

  • Postime: 845
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #7 ne: 19-10-2004, 15:38:57
  Si jeni ju meshkujt shqiptare, ne vende te beni perpara, ju po mbrapa beni?!
  Ne vende te numeroni te keqijat tuaja po mbetet duke numeruar sa K-rra i keni, pse i keni dhe ku i keni.....  !

  • Postime: 19
  • Karma: +0/-0

  #8 ne: 19-10-2004, 16:03:58
  Une nuk e njoh personalisht z.Brixhida,por mendoj qe eshte nje hap i drejte i saj.Sepse nuk po hyn ne politike (duke pare qe POLITIKA sot eshte biznesi me fitimprures), sepse bizneset dhe parate nuk i mungojne,(dhe s'mund te paragjykoj nga i kane ardhur milionat),por me pelqen sepse grate jane me te ndjeshme ndaj gjithshkaje dhe shpresojme ta shohim kete realitet tek Zonja e Blerte.

  • Postime: 180
  • Karma: +0/-0

  #9 ne: 19-10-2004, 20:25:34
  Futja e grave ne politike eshte gje fantastike
  po me duket me shume kjo po futet per bizneset sesa per "POPULLIN DHE AMBJENTIN"
  ishalla ben ndonje gje, po mesa di i shoqi eshte prishur me Nanon dhe per mos me ngel pa gje po futet ne politike

  • Postime: 191
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

  #10 ne: 21-10-2004, 21:23:38
  Mendoj   se angazhimi grave ne politiken  shqiptare  mbetet ende nje tabu.Pavarsisht nga disa tentativa ,qe jane bere neper forca te ndryshme politike,gruaja  mbetet ende larg  impenjimit real,ne skenen ku burrat    behen me gra se grate.Shembuj konkrete   te   angazhimit te gruas ne politike jane  jo bindese,sepse femrat  qe   jane ne politike sot,ende mbeten  "kukulla"  qe perdoren nga politikanet    ne momente te caktuara.Edhe hyrja e  Brixhida  Kokedhimes,eshte nje   hap  qe ngjason me shembujt   e tjere.Kocoja  kerkon ne kete rast te   luaj ndryshe nga individet e tjere,duke perdorur bashkeshorten  per synime  qe  ai presupozon te nderrmare  ne fusha te ndryshme te shoqerise  shqiptare..Pra   Brixhida ne kete rast behet "kukulla" qe perdor  Kocoja per interesa te ndryshme biznesi,politike dhe shoqerore,duke abuzuar  me integrimin relativ te gruas ne politike.Kapercime   te skajshme politike ndodhin sot ne skenen shqiptare,bizsnesmenet  e mengjesit,ngrysen politikane.Kjo llogjike eshte me teper nje rebus qe nuk ka shpjegim.Politika aktuale   ka nevoje per njerez te rinj dhe ide te reja,por nuk mund te jene te pranueshme taktika te tilla   cudiberese.Sic duket  Kocoja ka pervoje nga puna ne strukturat e larta te rinise se diktatures,sepse loja qe kerkon te adoptoje ai,ka pikenisje ishkomunistesh kameleone  qe ndryshojne ngjyre,forme dhe identitet sipas vendit.Prandaj   Brixhida ngelet  nje faktor  qe synon te ndryshoje politiken e bizneseve te se shoqit,se sa politiken pangjyre shqiptare.
  « Editimi i fundit: 21-10-2004, 21:27:17 nga AGRON »

  • Postime: 1
  • Karma: +0/-0

  #11 ne: 04-11-2004, 12:04:40
  Varet ne cilin drejtim  .

  • Postime: 3
  • Karma: +0/-0

  #12 ne: 04-11-2004, 21:42:41
  E ka manipualuar burri kete gruan.

  • Postime: 845
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #13 ne: 05-11-2004, 19:10:24
  Nuk i pranoje gjykimet tuaja te dashur "meshkuj" shqiptare.
  Ende jeni shume, shume poshte nivelit te zhvillimit si kombe.
  Arsyeja e ligeshtimit tuaj vjen sepse eshte nje femer qe vihet ne krye te burrave....prandaj ju burojne gjitha ato "xhevahire te ndryshkur" ndaj nje femre qe kerkon te hyje ne politike.....   
  Sa keq me vjen per ju...... :'(
  Nje femer qe ka edukimin, arsimin e plote, ka bindjen se eshte e zonja te beje dicka pozitive ne shoqerine shqiptare, ka nevoje per mbeshtetje dhe perkrahjen e burrit , te dashurit , apo familjes se saj.
  Keshtu qe mendimet tuaja prapanike duhet ta flakni.... nje femer e shkolluar nuk mund te behet kollaje mashe e burrit, apo burri ta perdore si mashe ate.
                                                                Kuuuurre!  Kete kijeni nga une(vendoseni po te doni "vathe ne vesh")..... :D
  Ju keshilloje qe bashkeshortet tuaja ti keni te shkolluara,(mos te pendoheni asnjehere nese beni nje veprim te tille)pas kesaj dilni dhe jepni mendimet tuaja, qe jane shume large botes se qyteteruar.

  Femrat shqiptare jane hyjnesha dhe jo malle tregu.....
  « Editimi i fundit: 05-11-2004, 19:18:55 nga dallandyshe »

  • Postime: 180
  • Karma: +0/-0

  #14 ne: 05-11-2004, 19:52:40
  dallandyshe
  me fal, por ketu je nxituar pak qe qenke ligeshtia e meshkujve shqiptar
  nuk i di me statistika te plote, po kot te te pyes sa kongresmene dhe senatore femra ka shteti i NJ, ose i gjithe kongresi dhe senati amerikan.  Kur ka qene hera e fundit qe amerika ka pasur nje femer presidente, apo sa femra i ke ne kabinetin amerikan.
  Keshtu qe reagimet ndaj kokedhimes vine nga fakti se ajo eshte bashkeshortja e nje nga biznesmeneve me te medhenj shqiptar qe ka qene shume i afert me qeverine Nano, me duket deri sa u prishen me njeri tjetrin; dhe tani mban nje krah tjeter qe mendon te fitoje.
  Patjetr qe nuk ka asgje te keqe qe biznesmenet femra apo meshkuj te futen ne politike, por mos harro se biznesment ne shqiperi jane pasuruar shumicen e rasteve ne menyra ilegale, c'ka do te thote hyrja e tyre ne politike mund te perkthehet privatizimi i Shqiperise per disa individe.  Mendoj se ky ka qen edhe reagimi i te gjithe forumisave te tjere, dhe jo fakti se ajo eshte femer.

  • Postime: 845
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #15 ne: 05-11-2004, 20:26:57
  ErionB
  Pse  edhe Brixhida eshte e korruptuar....? Vallai se dija... Po pse nuk denohet burri i saj....edhe Brixhida shpetone....
  Nuk paska mbete njeri ne Shqiperi pa i hyre krimbi?!
  Po te vendosen perseri  fukarenjte(brekgrisurit si i thone) ne krye te shtetit do te perseritet e njejta skene; do vjedhin.
  Une nuk e di kush ka vjedh e kush po vjedhe....(i takojne banorve te republikes se Shqiperise ta dine)por boll kam njohur  se c`fare zilie, cmire fshihet pas njerezve ndaj te tjerve .
  Asgje nuk ka ndryshuar si e kam lene edhe me keq po e shikoje.
  Meshkujt merren me llafe me keq se femrat...

  Me mire keta qe kane vjedhe, mbase jane ngopur me parate, le te bejne politiken.....

  Mendimin tim e thashe, sepse e njohe blozen e mentalitetit te meshkujve shqiptare.
  Shkrimet ketu apo ne forumet e tjera shqiptare, shume prej tyre te japin pergjigje, jo se c`fare shkuan nje femer, por pse ajo qe shkruan eshte femer......keshtu qe dhe nje femer te hype ne krye e te merret me politike; "kafshate qe s`kaperdihet"....

  • Postime: 196
  • Karma: +0/-0

  #16 ne: 14-03-2005, 19:26:15
  Shqip te lutem dhe pa ofendime

  • Postime: 22
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

  #17 ne: 27-10-2005, 08:46:44
  E konsideroj SKANDALOZ faktin qe gruaja e Koço Kokedhimes apo me mire atij qe nderton pallate shumekateshe ne brigjet e Himares, shkaterron Natyren Shqiptare,Ai qe me plot gojen mund te themi ku kalon Koçua nuk rritet bari, tani ka guximin qe te fus gruan ne politike dhe ku??? me te blertet.
  Pastaj te tjerat i dine te gjithe si psh. skandali i plerave Italiane e ndotjave e shume plazheve nga ana e 2k Group.
  Per me shume mbi shkaterrimet e 2k Group shihni ketu http://www.2kgroup.com.al/katalog.pdf


  Temat e fundit