Çdo orë para televizorit fëmijët, kosto e rëndë për tu bërë obezë! - Familja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Çdo orë para televizorit fëmijët, kosto e rëndë për tu bërë obezë!

Çdo orë para televizorit fëmijët, kosto e rëndë për tu bërë obezë!

· 3 · 647

  • Postime: 18095
  • Karma: +727/-523
  • Gjinia: Femer

ne: 25-07-2012, 09:44:05
Montreal, 17 korrik 2012, NOA-Çdo orë e tepërt në televizor u kushton fëmijëve uljen eaftësive të tyre sportive duke nisur që nga mosha 10 vjeçare.
 
Ky rezultat del nga një studim i Universitetit të Montreal në Kanada dhe i publikuar në International Journal of Behavioural Nutrition and Phisical Activity.
 
Siç informon noa.al, studimi në fjalë ka studiuar stilet e jetës së 1314 fëmijëve ku thuhet se ata që shikonin mbi dy orë televizor në ditë ishin të destinuar të ktheheshin në obezë.
 
a.y/noa.al

  • Postime: 12726
  • Karma: +31/-8

#1 ne: 25-07-2012, 14:01:14
sa problem vertet.... ^o)

  • Postime: 7087
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

#2 ne: 29-12-2012, 18:24:08
Shpesh jemi dhe vete fajtore. Vajza ime pa mbushur akoma 3 vjece dhe ka DVD-Player e TV  personale. Dhe pse?? Te na lere veshet e  qete kur duam ne te shohim dicka

Temat e fundit