×

Çdo orë para televizorit fëmijët, kosto e rëndë për tu bërë obezë!

Çdo orë para televizorit fëmijët, kosto e rëndë për tu bërë obezë!

· 3 · 378

  • Postime: 18304
  • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
ne: 25-07-2012, 09:44:05
Montreal, 17 korrik 2012, NOA-Çdo orë e tepërt në televizor u kushton fëmijëve uljen eaftësive të tyre sportive duke nisur që nga mosha 10 vjeçare.
 
Ky rezultat del nga një studim i Universitetit të Montreal në Kanada dhe i publikuar në International Journal of Behavioural Nutrition and Phisical Activity.
 
Siç informon noa.al, studimi në fjalë ka studiuar stilet e jetës së 1314 fëmijëve ku thuhet se ata që shikonin mbi dy orë televizor në ditë ishin të destinuar të ktheheshin në obezë.
 
a.y/noa.al

  • Postime: 12738
Mishel...............
#1 ne: 25-07-2012, 14:01:14
sa problem vertet.... ^o)

  • Postime: 6741
  • Gjinia: Femer
erlehta
#2 ne: 29-12-2012, 18:24:08
Shpesh jemi dhe vete fajtore. Vajza ime pa mbushur akoma 3 vjece dhe ka DVD-Player e TV  personale. Dhe pse?? Te na lere veshet e  qete kur duam ne te shohim dicka