Dhoma e bebit - Familja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Dhoma e bebit

Dhoma e bebit

· 14 · 1024

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 07-10-2011, 00:16:47
Në momentin që një çift sjell në jetë një vajzë mendojnë ta arredojnë dhomën me ngjyrë rozë, ndërsa kur është djalë zgjedhin ngjyrën bojëqiell.

Dhomat e gjumit për fëmijë janë të ndryshme: ka klasike dhe moderne. Shumë prindër parapëlqejnë modernet.

Ja disa këshilla të ofruara nga emisioni “Pasdite në Top Channel” për arredimin e dhomës së të vegjëlve tuaj. /top channel

Arredimi i dhomës së bebit - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#1 ne: 07-10-2011, 13:36:45
hihihiih

dyqani Babydream. Ketu kam blere krevatin dhe vasken e djalit......dhe kjo goca ka 100 vjet aty LOL LOL

vertet i kane shume te bukura por shume te shtrenjta

 • Postime: 482
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 07-10-2011, 14:05:42
qyqa po pra sikur me qen per VIKTORIA BECAM...hahaha e po kalamajt njesoj do flen ne krevat si te ata qe jan te tregu cam..hahahaha

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#3 ne: 07-10-2011, 14:09:05
jo jo nuk jane njesoj....krevatin e djalit e kam blere para 8 vjetesh 52000 plus 7000 dyshekun ne total 59000. Djali fjeti jo pak por 6 vjet. nderkohe qe sot me fle cupa.....pra kam kursyer goxha....sepse krevati eshte tulle...dhe mendoj se do e fal pasi te mbaroj pune se eshte ne gjendje te perkryer.

kurse ata te camet jalla ta rritesh nje femije deri ne 2 apo max 3 vjec

 • Postime: 482
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 07-10-2011, 14:12:55
hahaha po pra po edi nje shoqja ime mori te q.t.u, te mothercare nje per bebin e vet i shkoi sa qimet e flokeve, sikur po e martonte bebin pa lind akoma hahaha po merini mi gara kalamajve nje te thjeshte se nuk do flej deri 20 vjec, max deri ne 2 vjec e del ne krevat tek..

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#5 ne: 07-10-2011, 14:14:32
po te them se djali im fjeti deri 6 vjec......me shume as une dua...
nderkohe qe vajza u be 2 vjet qe fle aty....dysheku tulle dhe krevati tulle.....une sjam bere pishman. ja vlenin sinqerisht

 • Postime: 482
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 07-10-2011, 14:19:59
kuptoj, mendoj se femijet duhet te dalin ne dhome me vete me krevate teke qe ne 2vjec do jen me rehat dhe do meson vetem ne hapsir me te madhe se nje krevat bebi, me beso motra ime i beri dhom goces qe 2 vjec dhe me cunin u mesua shum kollaj e nxori ne dhom ne vete qe 1 vjec dhe jan shum ne rregull femijet jan mesu shume shpej, pra krevati bebit vetem 3 vjet funksionoi, edhe pse e kishte te shtrejt nga ata NEW BABY,,,

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#7 ne: 07-10-2011, 14:23:27
nuk ka lidhje e shtrenjte apo e lire.....une qe kur e bleva e kerkova me permasa te tilla qe te ishte edhe per pas moshes se bebit. pra krevati qe bleva une ishte deri ne moshen 6 vjec.
ne kete moshe e nxora djalin ne dhomen e tij. nderkohe qe vajzen them ta nxjerr me heret por ende se kam vendosur.....jam pak maniake une si natyre......edhe per djalin ngrihem kushedi sa here nata per ta kontrolluar.
nejse para 8 vitesh krevati qe kushtoi 59.000 leke te reja vetem krevat dhe dyshek pa asnje gje tjeter nuk eshte lire....ndryshimi eshte qe une jam e kenaqur

 • Postime: 482
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 07-10-2011, 14:27:07
kuptoj, ket them dhe une, jam per jo gjithmoe e shtrejta eshte e mire, nuk e vlersoj nga cmimi.Po mendoj se femijet duhet te dalin sa me shpejt ne dhomen etyre,  dhe ty te uroj te ken jet te gjate femijet. ps. aman se e kam fiksim jete te di emrat e femive kudo i pyes te gjith , si ti quajne femijet etu MISHEL[ BESOJ CUNI] PO GOCA...???

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#9 ne: 07-10-2011, 14:28:27
Luana goca

 • Postime: 482
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 07-10-2011, 14:30:12
ti gezojne, dhe jet te gjate te dy....

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#11 ne: 07-10-2011, 14:31:11
flm e dashur

 • Postime: 547
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 07-10-2011, 16:03:08
Une per vete do e rris gocen ne djep  :D lire mire  :D dhe e shendetshme.Prandaj jemi bere te drejte ne nga djepi na  :P

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#13 ne: 07-10-2011, 16:18:42
hahahahahha Capi ti kur ta besh siboren tende ...do ia besh dhomen qe do na heqesh mendjen LOL

Temat e fundit