×

Emra për vajza

· 37 · 21981

Emra për vajza

· 37 · 21981

 • Postime: 22189
 • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 24-08-2011, 02:54:56
Ju pëlqen tingulli melodioz i emrave irlandezë? Apo emrat romantikë francezë? Nese kërkoni emrin për një vajzë që të jetë i hijshëm dhe ekzotik, atëhere mendojmë se do t’ju pëlqejnë emrat irlandezë, francezë, spanjollë dhe italianë për vajza.

Shumë prindër kërkojnë emra ekzotikë për fëmijët e tyre pasi duan që emri të jetë unik.  Disa të tjerë zgjedhin emra në shenjë respekti të paraardhësve të tyre.

EMRA IRLANDEZË PËR VAJZA
Emrat irlandezë për vajza janë një zgjedhje shumë e përhapur kohët e fundit nga prindrit. Më poshtë janë disa prej tyre :
Keira
Aislin
Maeve (shqiptohet Meiv)
Nora
Fiona
Darsi
Ash-ling
Kiili
Adara

EMRA FRANCEZË PËR VAJZA
Emrat e mëposhtëm francezë janë romantike dhe me kuptime të bukura. Më poshtë janë disa emra të cilat mund të jenë përfekte për trëndafilin tuaj francez :
Adelle
Bernadete
Bizhu
Bette
Karesa
Celestine
Chanel
Delphine
Darsia
Lilu

EMRA SPANJOLLË PËR VAJZA
Emrat spanjollë sot janë bërë një nga zgjedhjet e preferuara të prindërve. Shikoni disa prej tyre më poshtë :
Amaris
Beatris
Kendi
Karidad
Karlita
Koko
Konsuela
Dita
Dolores
Luna

EMRA ITALIANË PËR VAJZA
Emrat italianë për vajza mbartin një tingull melodioz me vete, zakonisht duket përfunduar me -a.
Xhulia
Kiara
Franceska
Valentina
Alesia
Frederika
Ariana
Ludovika
Anxhelina http://www.beauty.al/emra-per-vajza/
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 2106
Grens(Wiliams)
#2 ne: 07-09-2011, 12:45:56
Valbona :perqafim
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 490
 • Gjinia: Femer
NENSY
#3 ne: 07-09-2011, 22:58:43
NENSI
EMI
LUAR
STEISI
KINTIA
SAMANTA
SINDI
LORNA
NAOMI
ALINA
ALISIA
KEROL
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 22189
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#4 ne: 07-09-2011, 23:02:45
Ca u paske bere emrave anglez. Te gjithe te shqiperuar :D

Holta - emer i paster shqip dhe i bukur :)
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 490
 • Gjinia: Femer
NENSY
#5 ne: 07-09-2011, 23:10:16
EPO NE SHIPERI KOHET EFUNDIT KTO EMRA PO DEGJOJME,,,,

MEGJITHATE KAM DHE EMRA SHQIP SA TE DUASH.....
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 490
 • Gjinia: Femer
NENSY
#6 ne: 07-09-2011, 23:11:14
ERA
ELA
ERANDA
OLA
INA
KELA
IDA
DEA
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 366
 • Gjinia: Mashkull
*Niku*
#7 ne: 08-09-2011, 09:47:46
Marinela :perqafim :engjell:
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 2106
Grens(Wiliams)
#8 ne: 08-09-2011, 10:30:20
Valbona :engjell:
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 18
 • Gjinia: Femer
Lurra
#9 ne: 09-12-2011, 16:15:09
Dea
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12163
 • Gjinia: Femer
dreamm
#10 ne: 09-12-2011, 16:34:06
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 412
 • Gjinia: Mashkull
regrets
#11 ne: 09-12-2011, 18:48:15
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 490
 • Gjinia: Femer
NENSY
#12 ne: 09-12-2011, 20:42:05
NOEMI
LIVIA
KEISI
KLIO
EMA
EMONA
KLEA
ARIEL
IRINA
DARIA
AILA
NIKOL
KLOI
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1734
 • Gjinia: Mashkull
Kisss
#13 ne: 11-12-2011, 18:11:59
Keto jane emra te bukur, por nuk jane emra shqiptare, mua me duken emra hollowoodi te filmave me prekes viteve te fundit. Lol  :D
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#14 ne: 12-12-2011, 16:42:39
Ulpjana
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 27121
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#15 ne: 12-12-2011, 16:51:34
Antonela

Laura

Graciela

 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#16 ne: 13-12-2011, 12:34:36
Antonela

Laura

Gracielapo behesh me goce more???
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#17 ne: 13-12-2011, 12:35:05
Edhe mua  :D

pale mua sa me pelqen LOL
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#18 ne: 13-12-2011, 12:35:33
Ulpjana

 hmmmmm: hmmmmm: ku e kam degjuar une kete emer....eeeee sme kujtohet
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 545
 • Gjinia: Mashkull
BVDGF
#19 ne: 13-12-2011, 13:53:25
hmmmmm: hmmmmm: ku e kam degjuar une kete emer....eeeee sme kujtohet

Eshte emri i komshies time nga Kosova:)
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#20 ne: 13-12-2011, 14:27:50
Eshte emri i komshies time nga Kosova:)


LOL
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 3108
 • Gjinia: Mashkull
Gjumashi
#21 ne: 13-12-2011, 17:15:20
Eshte emri dhe i njeres ketu. :P

Nora, ose Bora, jane dy emra te bukur :D
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 27121
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#22 ne: 13-12-2011, 20:32:02
po behesh me goce more???

Jo se eshte heret akoma, e kam nusen te vogel  :P

P.s te tjeret me thone hajde me ndonje cun jo goc :D
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#23 ne: 14-12-2011, 11:22:16
cuni do jete per mamin.....beji yzmet cupes se ajo do jete per ty
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1503
 • Gjinia: Femer
TATU
#24 ne: 14-12-2011, 12:59:36
cuni do jete per mamin.....beji yzmet cupes se ajo do jete per ty

 LOL LOL kot ngrefen burrat po he....se çuni eshte per mamin
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super