Emra për vajza - Familja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Emra për vajza

Emra për vajza

· 39 · 23741

 • Postime: 28584
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 24-08-2011, 02:54:56
 

Ju pëlqen tingulli melodioz i emrave irlandezë? Apo emrat romantikë francezë? Nese kërkoni emrin për një vajzë që të jetë i hijshëm dhe ekzotik, atëhere mendojmë se do t’ju pëlqejnë emrat irlandezë, francezë, spanjollë dhe italianë për vajza.

Shumë prindër kërkojnë emra ekzotikë për fëmijët e tyre pasi duan që emri të jetë unik.  Disa të tjerë zgjedhin emra në shenjë respekti të paraardhësve të tyre.

EMRA IRLANDEZË PËR VAJZA
Emrat irlandezë për vajza janë një zgjedhje shumë e përhapur kohët e fundit nga prindrit. Më poshtë janë disa prej tyre :
Keira
Aislin
Maeve (shqiptohet Meiv)
Nora
Fiona
Darsi
Ash-ling
Kiili
Adara

EMRA FRANCEZË PËR VAJZA
Emrat e mëposhtëm francezë janë romantike dhe me kuptime të bukura. Më poshtë janë disa emra të cilat mund të jenë përfekte për trëndafilin tuaj francez :
Adelle
Bernadete
Bizhu
Bette
Karesa
Celestine
Chanel
Delphine
Darsia
Lilu

EMRA SPANJOLLË PËR VAJZA
Emrat spanjollë sot janë bërë një nga zgjedhjet e preferuara të prindërve. Shikoni disa prej tyre më poshtë :
Amaris
Beatris
Kendi
Karidad
Karlita
Koko
Konsuela
Dita
Dolores
Luna

EMRA ITALIANË PËR VAJZA
Emrat italianë për vajza mbartin një tingull melodioz me vete, zakonisht duket përfunduar me -a.
Xhulia
Kiara
Franceska
Valentina
Alesia
Frederika
Ariana
Ludovika
Anxhelina http://www.beauty.al/emra-per-vajza/
« Editimi i fundit: 23-10-2020, 21:10:11 nga M A X »

 • Postime: 2187
 • Karma: +44/-30

#2 ne: 07-09-2011, 12:45:56
Valbona :perqafim

 • Postime: 482
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 07-09-2011, 22:58:43
NENSI
EMI
LUAR
STEISI
KINTIA
SAMANTA
SINDI
LORNA
NAOMI
ALINA
ALISIA
KEROL

 • Postime: 28584
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 07-09-2011, 23:02:45
Ca u paske bere emrave anglez. Te gjithe te shqiperuar :D

Holta - emer i paster shqip dhe i bukur :)

 • Postime: 482
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 07-09-2011, 23:10:16
EPO NE SHIPERI KOHET EFUNDIT KTO EMRA PO DEGJOJME,,,,

MEGJITHATE KAM DHE EMRA SHQIP SA TE DUASH.....

 • Postime: 482
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 07-09-2011, 23:11:14
ERA
ELA
ERANDA
OLA
INA
KELA
IDA
DEA

 • Postime: 366
 • Karma: +7/-1
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 08-09-2011, 09:47:46
Marinela :perqafim :engjell:

 • Postime: 2187
 • Karma: +44/-30

#8 ne: 08-09-2011, 10:30:20
Valbona :engjell:

 • Postime: 18
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 09-12-2011, 16:15:09
Dea

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 09-12-2011, 16:34:06

 • Postime: 414
 • Karma: +11/-3
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 09-12-2011, 18:48:15

 • Postime: 482
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 09-12-2011, 20:42:05
NOEMI
LIVIA
KEISI
KLIO
EMA
EMONA
KLEA
ARIEL
IRINA
DARIA
AILA
NIKOL
KLOI

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 11-12-2011, 18:11:59
Keto jane emra te bukur, por nuk jane emra shqiptare, mua me duken emra hollowoodi te filmave me prekes viteve te fundit. Lol  :D

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 12-12-2011, 16:42:39
Ulpjana

 • Postime: 27099
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 12-12-2011, 16:51:34
Antonela

Laura

Graciela

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#16 ne: 13-12-2011, 12:34:36
Antonela

Laura

Gracielapo behesh me goce more???

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#17 ne: 13-12-2011, 12:35:05
Edhe mua  :D

pale mua sa me pelqen LOL

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#18 ne: 13-12-2011, 12:35:33
Ulpjana

 hmmmmm: hmmmmm: ku e kam degjuar une kete emer....eeeee sme kujtohet

 • Postime: 547
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 13-12-2011, 13:53:25
hmmmmm: hmmmmm: ku e kam degjuar une kete emer....eeeee sme kujtohet

Eshte emri i komshies time nga Kosova:)

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 13-12-2011, 14:27:50
Eshte emri i komshies time nga Kosova:)


LOL

 • Postime: 3237
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 13-12-2011, 17:15:20
Eshte emri dhe i njeres ketu. :P

Nora, ose Bora, jane dy emra te bukur :D

 • Postime: 27099
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 13-12-2011, 20:32:02
po behesh me goce more???

Jo se eshte heret akoma, e kam nusen te vogel  :P

P.s te tjeret me thone hajde me ndonje cun jo goc :D

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#23 ne: 14-12-2011, 11:22:16
cuni do jete per mamin.....beji yzmet cupes se ajo do jete per ty

 • Postime: 1406
 • Karma: +75/-34
 • Gjinia: Femer

#24 ne: 14-12-2011, 12:59:36
cuni do jete per mamin.....beji yzmet cupes se ajo do jete per ty

 LOL LOL kot ngrefen burrat po he....se çuni eshte per mamin

Temat e fundit