×

Fëmijët, sensin për humor e marrin nga prindërit!

Fëmijët, sensin për humor e marrin nga prindërit!

· 11 · 649

 • Postime: 18283
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
ne: 04-05-2013, 17:43:40
Bebet që në muajin e gjashtë mësojnë të qeshin, ndërsa sensin e humorit e marrin nga prindërit, respektivisht qeshen me gjërat e njëjta, të cilave u qeshin nëna dhe babai, ka treguar një hulumtim i kryer së fundi.
 
Shkencëtarët kanë konstatuar që fëmijët në moshën prej gjashtë muajsh deri një vit, duke vrojtuar reagimet e prindërve, mësojnë se çka është me të vërtetë qesharake. Në hulumtimin kanë marrë pjesë 30 fëmijë dhe prindërit e tyre.
 
Janë vëzhguar se si kanë reaguar në ngjarjet normale dhe absurde. Është konstatuar që foshnjat më të mëdha se gjashtë muaj para se të reagojnë së pari me kujdes vëzhgojnë shprehjen e fytyrës së prindërve, derisa fëmijët deri gjashtë muaj ndodhitë absurde i shikojnë me çudi pavarësisht reagimit të prindërit.
 Shkencëtarët kanë theksuar që fëmijët duke vëzhguar me kujdes prindërit dhe reagimet e tyre zhvillojnë sens të sofistikuar për humor.

 • Postime: 6902
 • Gjinia: Femer
erlehta
#1 ne: 28-12-2013, 19:12:23
Po  :)

 • Postime: 12746
Mishel...............
#2 ne: 28-12-2013, 20:46:42
Fiks .... shoh time bije kujt i  ngjan kaq kokete dhe karagjoze????

 • Postime: 12746
Mishel...............
#3 ne: 28-12-2013, 20:47:37
Ose e thene ndryshe

Femija pasqyra prindit

 • Postime: 6902
 • Gjinia: Femer
erlehta
#4 ne: 26-03-2019, 22:30:33
Apsolut 😍😍

 • Postime: 264
Monique
#5 ne: 26-03-2019, 22:35:10
E preve me thike ti?

 • Postime: 6902
 • Gjinia: Femer
erlehta
#6 ne: 27-03-2019, 07:19:35
Opo fix moj fix 😍😁😂

 • Postime: 264
Monique
#7 ne: 27-03-2019, 07:23:09
E qepa une LOL

 • Postime: 12746
Mishel...............
#8 ne: 27-03-2019, 07:27:01
 LOL LOL LOL


Une do vete ti bej ca analiza per te zbuluar nga ,kush, si ka ngjare .....mos padashje na kane interferuar valet e komshiut :P

 • Postime: 6902
 • Gjinia: Femer
erlehta
#9 ne: 27-03-2019, 07:33:19
Ca nuk ban vaki 😂
E hy me shpesh mishel 🤩😍

 • Postime: 12746
Mishel...............
#10 ne: 07-04-2019, 10:43:43
He Erlehta....ca si pse? LOL
 

Divorci dhe pasojat mbi femijet

Nisur nga MistreciaTironse

Postimi i fundit 11-06-2008, 12:03:40
nga ZUZUNA
Fëmijët, përballë drogës

Nisur nga Berni

Postimi i fundit 25-11-2006, 16:36:15
nga erlehta
Fëmijët, si jetojmë me lekët e kanaçeve !

Nisur nga Capkenja

Postimi i fundit 03-08-2007, 15:53:44
nga Capkenja
ADN-ja, VIP-at dhe milioneret ne maternitet per te “verifikuar” femijet !

Nisur nga Berni

Postimi i fundit 19-07-2007, 17:22:50
nga Berni
I Hedh burrit ilaç ne gjelle, helmon femijet !

Nisur nga Berni

Postimi i fundit 30-11-2007, 14:34:11
nga Lisa