×
Hyrja
Profili

Jeta bashkëshortore, problemet dhe zgjidhja e tyre

Jeta bashkëshortore, problemet dhe zgjidhja e tyre

· 101 · 23439

 • Postime: 1530
 • Gjinia: Mashkull
i huaj
#50 ne: 04-11-2007, 21:48:31
Po është fakt se jeta bashkshortore ka problem por ne duhet qe ti zgjidhim ato ne mënyrën me te mirë te mundshme nëse ekziston zgjidhja dhe besoij qe ekziston vetëm se duhet te bëjmë durim dhe nuk besoij qe zgjedhja e veteme është ndarja.

 • Postime: 114
mifefee
#51 ne: 18-11-2007, 15:05:51
Fatkeqesisht, duhet pranuar se divorcet dhe ndarjet jane shtuar pasi durimi i njerezve per te zgjidhur problemet eshte ulur. Mendimi se eshte me e thjeshte te gjesh dike tjeter e ka shkaterruar fortesine qe duhen te kene lidhjet martesore. Te mos permendim pastaj rastet e disave qe i krijojne vete problemet per te cuar nje lidhje ne humnere.

Megjithate, mendoj se asgje nuk eshte e pamundur dhe e pazgjidhshme. Derisa mes dy njerezve te cilet vendosin te ndajne jeten se bashku, apo qofte edhe nje periudhe te shkurter (s`po i ve afat), egziston toleranca, rrespekti, dashuria - te dyja palet duhet te jene te motivuar per te anashkaluar fjale, debate, minutat pa folur, sharjet dhe fyerjet e kota. Mendoj se lidhja martesore nga shume njerez shihet me teper e frikshme dhe qeli, ku lirite e njerit limitohen dhe te tjetrit jo, se sa shihet si nje lidhje ku te dyja palet kane te drejtat e tyre, mendimet e tyre dhe deshirat e tyre - te cilave u duhet imponuar rrespekt. Sidoqofte, nje shprehje e lezetshme qe kam degjuar dikur, mu kujtua dhe po e shkruaj edhe ketu:

"Nje lidhje duhet te shihet si nje udhetim dhe te dashuruarit si nje makine me dy timona - burri eshte timoni i gruas ndersa gruaja timoni i burrit. Te dy, ne kete menyre, do te mbeten te kenaqur..."

 • Postime: 877
notorious
#52 ne: 18-11-2007, 23:25:02
ti mifefee... lexon shum libra

tjetrit po sju ngref me ty, si ngrifet... hudhu n'qill t'7-të ti po deshe

 • Postime: 114
mifefee
#53 ne: 20-11-2007, 00:24:03
ti mifefee... lexon shum libra

tjetrit po sju ngref me ty, si ngrifet... hudhu n'qill t'7-të ti po deshe

Notorious,

Meqenëse unë dhe shumë këtu lexojmë shumë libra, bën mirë të merresh me ne, por leri vend vetes kuptohet qe të merremi dhe ne me ty.

Meqenëse tu dha mundësia te lexoje përgjigjen time, duhet te ishe thelluar edhe pak përpara se te përgjigjeshe, sepse përgjigjen e kësaj qe ke shkruar e kishe po aty. Megjithatë, meqë s`e ke kuptuar, po ta shpjegoj unë - me fal forumiste te tjerë por më duhet ta perdor gjuhën me te cilën ka folur.

Meqenëse ty, Z. Notorious, tu ka ng**f ne fillim, pse tu shkr*f??? C`pate? Si ndodhi? Pse erdhi?

E gjeji këto përgjigje, qe te gjesh zgjidhjen. Pra mesazhi im, bënte fjale qe njerëzitë duhet te jenë te duruar pak dhe ta DESHIROJNE lidhjen e tyre dhe jetegjatesine e saj. Nuk bënte fjale për njerëz te tipit tuaj, qe u shkr*fet kollaj.

Gjithë te mirat!

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer
dreamm
#54 ne: 20-11-2007, 12:02:51


"Një lidhje duhet te shihet si një udhëtim dhe te dashuruarit si një makine me dy timona - burri është timoni i gruas ndërsa gruaja timoni i burrit. Të dy, ne këtë mënyrë, do të mbeten te kënaqur..."

..eshte ekzaktesisht dhe mendimi im..

..ne nje lidhje ..duhet te plotesojme njeri tjetrin..

 • Postime: 7449
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#55 ne: 20-11-2007, 17:12:49
..është ekzaktesisht dhe mendimi im..

..ne një lidhje ..duhet te plotesojme njëri-tjetrin..

Une them se duhet nje timon i drejtuar nga te dy, me dy timone ngaterrohen drejtimet.

 • Postime: 877
notorious
#56 ne: 20-11-2007, 17:32:58
ai muhabeti i të ngrefmes e të shkrefmes mifefee... ësht problem i femrës e jo i mashkullit

kur mashkulli s'ka mo stimolo ndaj teje normal që sdo i ngrifet... e kundërta e femrës, që ngre kamët n'tavon e ec bab.

jo për gjo po kur shko muhabeti tek e futmja... mashkulli ka içik mo tangërdhik se femra

besoj se këtu jemi i një mendimi...

p.s. ësht dhe ai opsioni tjetër që menon ec mo ta shtym dhe ca... ty bo seks anal, po prap dhe këtu varet nga femra... d.m.th ç'By*th ke mifefee, a tjep noi far sodisfacioni apo jo

 • Postime: 114
mifefee
#57 ne: 20-11-2007, 23:08:54
ai muhabeti i të ngrefmes e të shkrefmes mifefee... ësht problem i femrës e jo i mashkullit

Notorious,

Po une s`e di i kujt eshte problemi po di qe mashkullit i DALLON e ngr*fmja, femres nuk ia dallon dot. Pra me fjale te tjera, femra edhe mund te shtiret ne lidhjen e saj, ndersa nje mashkulli ia dallon menjehere TE SHTIRUREN, sepse natyra e ka bere mashkullin te tille. Pastaj, ti e di shume mire mer njeri, pse shkon e shkruan keshtu budallalleqesh?

p.s. ësht dhe ai opsioni tjetër që menon ec mo ta shtym dhe ca... ty bo seks anal, po prap dhe këtu varet nga femra... d.m.th ç'By*th ke mifefee, a tjep noi far sodisfacioni apo jo

Nuk e kuptoj c`lidhje ka menyra dhe stili i seksit ketu? Une as qe kam folur per marredheniet seksuale, ti di te lexosh a jo? Me thuaj te drejten, te ndihmon dikush qe shkruan pergjigjesh apo pergjigjesh vete?

Me kete pergjigje qe ke dhene me larte, jo vetem qe s`pate b*the me e shkruajtur fjalen b*the tamam, gjasme e shkruajte gjithe edukate, po c`e do, dole bllof se e ke shkrujt mjaft mire, biles me YLL ne balle - por nga ana tjeter te keshilloj te mos merresh me b*the, se organ mbeturinash eshte. Shiko personin, njeriun,shikoja zemren dhe rrespektoji ndjenjat - keto shiko, jo b*thet. Sa per C'LLOJ B*THE eshte, po t`them nje gje lali - nje solucion permbajne dreqi ta haje...

 • Postime: 877
notorious
#58 ne: 21-11-2007, 18:38:20
e be, normal që shikohet njëriu mifefee...

dhe respektohet për atë që ësht...
[...]Ndryshuar! Kujdes si shprehesh te lutem!
zakonisht kalohet tek ky opsion që t'kërkosh tjera stimoli ndaj ksaj femre që po t'fiken ndjenjat

p.s. e shkrujta me yll n'ball se thash mos më bohesh me turp... po ti marshalla qeke e vaçinuar (shyqyr)

[...]
p.s.S. po ti...? e ke fut noi her veten n'prov...? a je apo jo perverse

   
« Editimi i fundit: 21-11-2007, 19:21:45 nga Aida »

 • Postime: 877
notorious
#59 ne: 21-11-2007, 19:11:27
Jashte teme!
« Editimi i fundit: 21-11-2007, 19:13:35 nga Aida »

 • Postime: 114
mifefee
#60 ne: 21-11-2007, 20:00:57
e be, normal që shikohet njëriu mifefee...

dhe respektohet për atë që ësht...
[...]Ndryshuar! Kujdes si shprehesh te lutem!
zakonisht kalohet tek ky opsion që t'kërkosh tjera stimoli ndaj ksaj femre që po t'fiken ndjenjat

p.s. e shkrujta me yll n'ball se thash mos më bohesh me turp... po ti marshalla qeke e vaçinuar (shyqyr)

[...]
p.s.S. po ti...? e ke fut noi her veten n'prov...? a je apo jo perverse

   

Notorious,

Sinqerisht me habit me mënyrën se si u drejtohesh forumistave, por me tepër, habitem me stafin administrues qe ti akoma ke leje te hysh e të shkruash me fjalorin me te ulet qe mundet të flasë një njeri NE PUBLIK. Nuk e di se c`sy i jep www.zeriyt.com mënyra se si shprehesh ti.

Ylli ne ballë i një fjale kaq te ulet, ne një forum ku marrin pjesë dhe lexojnë intelektuale, nenkupton për mua dhe te tjerë besoj, se kjo fjale dhe ky organ ka shumë vlera për ju, Z. Notorious. Ju qe e perdorni yllin, duhet t`ia dini edhe kuptimin atij, apo jo? E meqenëse jemi tek vlerat dhe vlerësimi i kësaj fjale qe meriton një yll ne ballë sipas jush, i dedikohet partneres tuaj si shenjë INKURAJIMI për ju ne mënyrë qe ti shtyni edhe pak minuta me shumë me dike për te cilin/cilën s`ndjeni fare.

Për atë qe më vjen mirë është qe organi me i felliqur te bëhet inkurajim për ta vleresuar partneren tënde. Nuk e di, por kur flasim për vleresim, këtë vleresim i bie te marrë edhe partnerja jote - kuptohet - automatikisht ky vleresim kalon edhe mbi personin tënd qe rri me te (partneren tënde).

Një perverse për ju, ishte dikush e cila ia ndjente lezetin një akti te tillë. Ndërsa unë do të shtoja ne perkufizimin tuaj, se kenaqesi te njëjtë ndjen edhe ai qe merr pjesë ne akt,duke u bazuar se ne jetë bëhen gjërat paralelisht (jep-merr). Thene ne fjale te tjera, pervers jeni edhe ju qe pranoni të merrni dhe jepni kenaqesi te tilla - SIPAS JUSH GJITHMONE. Meqenëse kërkuat te dini për mua, unë s`merrem me PERVERSE dhe nuk bëj ASGJE për kanqesine e te tjerëve, e sidomos e një rangu te tillë felliqesirash - ashtu sikurse ju!

Meqenëse jeni një individ me vlera te tilla, ju uroj shëndet!

Citimi i anetarit u ndryshuar ne postimin tuaj! Kërkojë ndjesë për nderhyrje!

« Editimi i fundit: 21-11-2007, 20:23:42 nga Aida »

 • Postime: 114
mifefee
#61 ne: 21-11-2007, 20:15:49
Unë them se duhet një timon i drejtuar nga te dy, me dy timone ngaterrohen drejtimet.


E ke gabim, për mendimin tim. Me një timon, s`do të kuptoheshin drejtimet qe do të shkoje njeri apo tjetri.

Me dy timone kuptohet qe mashkulli mundohet me te tijin te drejtoje femren e tij, ndërkohë qe femra, me te sajen, drejton mashkullin e saj. Ne këtë mënyrë, te dy mundohen te kenaqin dhe plotesojne deshirat e partnerit te tyre, dhe perfundojne te lumtur.

 • Postime: 7449
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#62 ne: 22-11-2007, 16:44:33
Sa shume libra qe lexoke me Mifefee :D  Urime

 • Postime: 114
mifefee
#63 ne: 23-11-2007, 03:20:20
Sa shumë libra qe lexoke me Mifefee :D  Urime

S`ka te beje libri, por interpretimi qe i jep dikush gjerave...megjithat e ti s`merzitesh qe te kundershtoj, apo jo?

 • Postime: 7449
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#64 ne: 23-11-2007, 11:14:00
Per koken tende qe nuk u merzita. :D ;)

Sa per interpretimin e ke marre copy paste nga libri  ;) ,

 • Postime: 114
mifefee
#65 ne: 23-11-2007, 12:56:02
 :-[ Tani ua the te terve ketu dhe une jam  :(

hahahha! Kalofsh mire

 • Postime: 1209
 • Gjinia: Mashkull
chekevara
#66 ne: 23-11-2007, 13:12:50
Respekt reciprok, dashuri(shume do te ishte ideale, por edhee pak, funksionon), raport asnjehere te barazpeshuar dhe mbi te gjitha jete seksuale shume aktive.....
kjo persa i perket jetes bashkeshortore "moderne"....

Mund te funksionoje fare mire edhe me "tabute" e moralit, pa pasur nevoje me ato qe jane siper permendur...
Capkenja
#67 ne: 23-11-2007, 16:23:03
Cheke...cti bej qe kam te dashur...po ti ma prish 100 here mendjen re djale !

Me pelqen llogjika jote :)

 • Postime: 1209
 • Gjinia: Mashkull
chekevara
#68 ne: 24-11-2007, 12:17:29
E dashur çapkene! nqs te pelqen llogjika ime, eshte kryer gjysma e punes(ajo me e veshtira), gjysma tjeter jam i sigurte qe do te pelqeje... :P
sidoqofte beji yzmet te dashurit qe ke tani, leri te tjeret... :D :perqafim
Capkenja
#69 ne: 24-11-2007, 17:54:10
i kam lene te tjeret....tani po mendon vetem per te :D

 • Postime: 3
onyx
#70 ne: 05-12-2007, 11:07:08
Cdo gje ne kete Jete eshte relative ,e absolute nuk ekziston por edhe askush nuk eshte i perkryer, por te gjithe pretendojne kah ajo !!
Te gjesh njeri per lidhje eshte shume lehet,por te gjesh njerun e Jetes eshte shume veshtire, e te paket jan ata qe ju ka buzqeshe fati.
Te shprehem pa as nje rezerve dhe tja jap me per se afermi kesaj ceshtjeje definimin,eshte ajo se ,cdo gje qe kryhet me shpejtesi dhe pa hulumtim te nje ceshtjeje, perfundon negativisht ose me sukses te pa kenaqshem.
Problemet jane te natyres se lloj-llojshme,por nje gje eshte e sigurt se problemi nuk lind nga njeri por nga te dyt,dhe nga ky kendeveshtrim qe te dy jane me faj per nje grindje apo nje problem qe ata e bejne,por ne shumicen e rasteve problemi edhe sa do qe te jet i vogel ata e bejne te madh,por edhe ne se eshte i madh mundohu ta besh te vogel per momenti por mos i mbyll syte ,se smbyllen syt per jeten tende, se ajo keshtu devijon.Per cdo gje qe mund te ndodh, njeriu sben te fjaloset menjeher,se problemet rriten shume shpejte dhe marrin karakterin katastrofal,por duhet pas durim dhe ti japet vetes kufizim dhe ti largohet asaj grindje per ate moment,me mire do te ishte te dalesh jasht e te qetsohesh dhe nje dite tjeter te bisedosh,e kshtu mund ti zgjidhesh gjerat e ndryshe une nuk kam idene.

Pik se pari, njeriu duhet pranuar ashtu si eshte,e kam fjalen nga gjendja fizike,psiqike dhe shpirterore,por edhe njeriu duhet ti ndryshoj vest qe njeri nga partneri ia terheq verejtjen se nuk i duket atije ose asaj e hishme.
Se pari do i jap 4 pika qe prishin lidhjen :fjalet e ftohta,ndrojtja,genjeshtra dhe mosrrespektimi.
E 4 pikat tjera qe frytezojne nje lidhje jane :te shikosh,te gezohesh,te dashurosh,e te mendohesh.Pak abstrakte por do ja jap kuptimin :permes syrit te gezohesh per ate qe ke ,e permes dashurise te mendosh per nje jete sa me te lumtur per ate qe ke !!

Pershendetje

 • Postime: 577
 • Gjinia: Femer
ZUZUNA
#71 ne: 07-06-2008, 08:48:21
Une mendoj se n.q.s. nuk ka respekt ndaj njeri tjetrit eshte e kot,sepse dhe dashuria qe ndiejen do largohet se zben,megjith'ate martesa eshte dhe nje cik me fat :pafshim
edonnaa
#72 ne: 30-08-2008, 23:05:38
per mendimin tim martesa esht nje gje shum shum e  mire ne qoft se te dy palet jan  dakord te gjdo vendimi qe meret dhe kan te drejta te barabarta, e them kte nga perovoja sepse jame martuar tani dy vite dhe jam 20 vjeqare.Ndodh qe ndonjeher zenkat mes bashkshorteve  jan te pashmangura mirpo neqoft s njeri nuk ja leshon rrugen tjetrit ateher kjo pun do zgjas me ore te tera edhe kte e them nga pervoja,sepse nje fjal e urt tho ´´ DY ATLLAR NJE   MULLAR NUK LIDHEN´´ kshtu qe leshoja rrugn ose le te leshoj ai.Tek un kjo gje sht ndryshe sepse sado qe te zihemi mefjal  mbi 5 minuta e kemi te ndaluar te mos i flasim njeri tjetrit kshtu qe  deri te zgjas keshtu esht puna mir sepse  e duam njeri tjetrin dhe duamqe kjo te zgjas pergjithmon..

 • Postime: 34
beqo
#73 ne: 23-01-2009, 13:22:06
Martesa:varet shum nga zgjellja partnerit nese behet nje zgjillje e gabuar do ta vuash gjate gjith jetes.dhe momenti me i veshtire eshte zgjellja epartnerit,ku per mendimin tim duhen te kete parasysh disagjera te domosdoshme,duhet te kene nje njohje te gjate,dhe jo te castit,mosha,te jene ne te njejten ,te mos shihet vetem paraqitja e jashtme,mun desisht te mos kene shum diferenca ekonomike,.Ne qofte se do te permbahemiketyre kerkesave do te kemi me pak probleme.Ne martese nuk mund te shkoj cdo gje ne vaj por e rendesishme eshte qe cdo gje te zgjillet me mirkuptimin e te dya paleve .

 • Postime: 1
arimre
#74 ne: 27-01-2009, 00:35:36
pershendetje per sa i perket ksaj teme mendoj qe nanjehr eshte mire ti maashedisa qana rrezerv qe te mos i tregosh si per mashkullin ashtu edhe per femnen. Qendrojn faktor te ndryshem qe e cojn njerin apo tjetrin per me genjy per nje qe te pa rendesi apo me rendesi, rendesi ka qe ato ta duj njeni tjtrein.\\\\\\\\\edhe mos te bejn skandalizime e te mesohen me fal se jeta eshte e shkurter sja vlen me u kape. Eci mire seci prap cke ci ban jeta vazhdon.sdi a jam vetja ktu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!haha
 

nje flete ditari nga jeta e per

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 22:40:16
nga InfoZ
Jeta Osh Qef lajmet e fundit

Nisur nga InfoZRubrika Mediat Shqiptare

Postimi i fundit 20-05-2020, 19:46:39
nga InfoZ
Jeta eshte qef

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 19:46:08
nga InfoZ
Film Dokumentar - Jeta e profetit Muhammed a.s

Nisur nga M A XRubrika Forumi Islam

Postimi i fundit 07-05-2020, 13:57:49
nga M A X
Si eshte jeta ne Abu Dabi?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 04-04-2020, 20:33:31
nga M A X