×

Kunatat urrehen me shume se vjerrat!

Kunatat urrehen me shume se vjerrat!

· 41 · 9316

 • Postime: 31
 • Gjinia: Mashkull
albnertili
#25 ne: 09-12-2006, 22:09:43
ja ta shofim kur te behesh me kunate. :D :D

 • Postime: 776
 • Gjinia: Mashkull
Dalber
#26 ne: 10-12-2006, 02:24:15
Unë jamn dryshe :D

Lum vjerra dhe kunatat :D

Hajt se do te dali tymi edhe ty pa merak :D

 • Postime: 6882
 • Gjinia: Femer
erlehta
#27 ne: 12-12-2006, 17:17:41
Hajt se do të dali tymi edhe ty pa merak :D

meka dale mua :D
Capkenja
#28 ne: 12-12-2006, 17:25:08
Une do e dua vjerren kurse kunatat me te pare me te bere :D

 • Postime: 31
 • Gjinia: Mashkull
albnertili
#29 ne: 13-12-2006, 16:38:23
moj çapkene.me sa duket do i shqepesh ne dru ti ato kunatat.:D:D:D LOL

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#30 ne: 22-01-2007, 00:51:08
Te them te drejten me deshire askush nuk deshiron ta ndaje catine e shtepise as me prinderit e vet jo me me kunaten....gjithses i jeta ndonjehere na detyron te marrim vendime te tilla.....
Mendoj se une do mundohesha te isha shume e qete dhe ta respektoja ndenjen e saj me familjen time sepse fundja fundit jemi nje familje.....gjithse si edhe pse do isha shume e dashur dhe tolerante mendoj se ajo duhet ta ket te qarte se kush i merr vendimet ne ate familje dhe se duhet te eci sipas rregullave te familjes tone mbi te gjitha duke mos nderhyre ne lidhjen tone (timen dhe te bashkshortit tim)  Vetem ne kete menyre do jet e mirpritur ne familjen time .
Jane disa caqe qe nuk duhet ti lejojme te tjeret ti kalojne sepse po e kaluan atehere nuk ke c'ben me .....po ta moren krahun , dorzohu se nuk ke c'ben ....
Keshtu dhe puna kunatave duhet tu tregosh vendin qe ne fillim ....ketu rri une e ketu rri ti ...meqellim qe te kene nje lidhje sa me te mire...
Ndersa me vjerrat ndryshon cik puna....behet cik em me spec muhabeti...
Vjerres nuk ke ci ben hic....:D Me vjerren thjesht mbaj mire politiken :D Vjerra do te eci me kembe ne toke ti jo thuaj do te te mbajme hopa :D dhe vidhi stiline  e te gatuarit ....:D
Capkenja
#31 ne: 22-01-2007, 01:08:26
Kjo e fundit duhet taman sepse cunat na jane mesuar me gjellen e mamave dhe si hyn ne sy gje tjeter :D

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#32 ne: 22-01-2007, 18:07:49
Perseri teme e mire Sorellina. Do jap pergjigjen time me vone. ;)

 • Postime: 94
emiliatje
#33 ne: 25-03-2007, 17:34:13
Doja te shtoja dhe une diçka per kete teme.Une nuk kam as kuneter as kunata thjesht burri im eshte i vetem.Vjerra ime eshte belge 67vjeçe .Ne fillim e di qe eshte çuditur shume  kur burri im i kishte thene qe bashkejetonte me nje vajze shqipetare.Ajo as qe e dinte ku  ishte Shqiperia.Seriozish t ajo mendonte se ne ishim  te zijn ne pamje te jashtme.Une dhe burri im jetonim ne Londer dhe pa pritur  erdhen prinderit e te dashurit tim ne ate kohe  per vizite. Une ne pamje jam  me floke kafe zy jeshile   dhe barshoshe .Une hapa deren dhe ajo direkt i tha djalit te saj pse nuk me the qe eshte si ne .Ky ka qene takimi i pare. Ajo eshte shume aktive per moshen qe ka  vete nja 4muaj me pushime , i jep biçikletes si  vajze e re. Ti them une qe hajde dhe me pastro shtepine vjen dhe nuk me pyet sepse  po ma ben shtepine drite  dhe nuk te kerkon as ti besh nje kafe  po nuk e pyete vete. Pa llogaritur qe sa here vete pushime me blen dhurata mua dhe vajzave .Thjesht keto jane  me te thjesht dhe me te llogjikshem .Ketu i lejne çiftin te jetojne vete dhe ku ti ndihmojne me femijet  po te kene nevoje  .Kurre nuk i nderhyjne çiftit.Ketu ka djem dhe vajza qe kur e shikojne qe i nderhyjne shume ne jeten e tyre personale  ia mbyllin deren dhe nuk ia hapin me deri sa ta mbyllin gojen .Ketu thone eshte jeta ime  dhe e di une sesi do ta ndertoj.Edhe tek ne do vij kjo gje por me kalimin e kohes. Ne jemi shqipetare  dhe sado qe kemi evoluar nga mentaliteti une nuk pajtohem qe shume djem i lene  prinderit  dhe nuk kujdesen kurre sepse nuk mi do nusja.Respekti eshte reciprok dhe mendoj se kane nevoje te dy palet qe te  tolerojne.Motra ime eshte martuar me italian dhe ai ka vetem nje moter  dhe ajo e do shume motren time dhe i thote qe une nuk kam moter dhe ti ma do vellain  qe me ben shume te lumtur . Tani qe eshte bere motra ime  vajze ajo çdo muaj vete i blen dhurata mbeses  qe i ngjan  shume asaj.Kurse vjerra italianja vjen gati dite per dite tek motra ime dhe pine kafe  dhe i flet si shoqe dhe jo ti fusi hundet se çfare ben djali me nusen.Mendoj se dhe sa me te kulturuar te jene njerezit aq me shume punon dhe llogjika  .Thjesht  njerez perfekt  nuk ka  dhe çdo shtepi ka rregullat dhe traditat e tyre .

 • Postime: 2416
 • Gjinia: Femer
eurogina
#34 ne: 29-06-2007, 04:05:00
ahahhahahahhahaaahh aahha edhe mu sme pelqe kunata ka icik pordh dreqi

kurse per vjerren ajo mka qef shum mu,vdiste ajo te lidhesha un me cunin e vet. i u realizu deshira mo ne fund.lol

 • Postime: 18283
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#35 ne: 01-10-2008, 15:47:45
Kunata urrehen vetëm për një arsye lol..se thojne me veti ahhh unë jam me e mirë se kunata ..me e re..me e gjatë..trupin e mirë gatuaj mirë etj etj :D.

Nja tre cope kunata qe i kam unë ju ka shku thate se vet jam me e reja edhe me dreqja ne familjen e burrit..edhe ato janë nga 30 - 40 vjeçe. :D

Vjehrren e kam për qejfi  s'ma prish as nuk ja prishi. ;)
« Editimi i fundit: 27-08-2013, 17:47:29 nga ßåßy ღ »

 • Postime: 6882
 • Gjinia: Femer
erlehta
#36 ne: 02-10-2008, 00:15:26
Nuk ka te thote jo,,,
Qe prej nje viti jam bere me kunate. E kam si shpirt. Shkojme perferkt me njera-tjetren. Kemi vertete nje harmoni ne familje. Vjerra eshte po yll fare  :)
 
Emira
#37 ne: 02-10-2008, 20:36:31
Yffffffffffffffff!! Jam bere tym!!! Kunati im eshte ndare kete jave nga kunata qe e kam si shpirt!!!Kush rri e njihet e mesohet me nje tjeter...ah si ishte kjo goca mor aman!!! Xhevahir t´i thushe eshte pak...

 • Postime: 1
 • Gjinia: Femer
IDILA
#38 ne: 15-12-2008, 03:10:45
Temë sa interesante po dhe aq e vërtetë. :P
 Pse i thonë kunatë dhe jo kuditë?! Këtu pra e gjeni dhe përgjigjen.  :D

 • Postime: 12746
Mishel...............
#39 ne: 27-08-2013, 15:57:56
Per ti dashur eshte llogjike nuk dua as Vjehrren as Kunatat...por perderisa me respektojne i respektoj
perderisa sillen me mua shume mire pse une te sillem ndryshe
perderisa me ndihmojne me sa kane mundesi perse une mos i ndihmoj

ne fund te cdo gjeje cdo gje eshte ne baze te si sillesh ate do marresh

Personalisht jam e kenaqur nga marredhenia qe kam me to....

 • Postime: 566
 • Gjinia: Mashkull
ciarli
#40 ne: 04-10-2013, 16:59:24
kunatat jane me te mira se vjehrrat sepse po u plake s'ta var me njeri. tani pa nje cik grindje dhe urrejtje nuk mund te linde ndjenja dhe harmonia ne familje
 

Femrat e Martuara: Urrejn, Vjehrren,Kunatat dhe Kunetrit !

Nisur nga Berni

Postimi i fundit 23-08-2007, 13:22:45
nga mishel