×

Nëna me mitër të dyfishtë lind dy herë brenda muajit

Nëna me mitër të dyfishtë lind dy herë brenda muajit

· 7 · 181

  • Postime: 23131
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 28-03-2019, 23:35:37
Një nënë me dy mitra ka sjellë në jetë dy binjakë një muaj pas lindjes së fëmijës së parë. Arifa Sultana, 20 vjeç, nga Bangladeshi prej një muaji kujdesej për djalin e saj, të lindur përpara kohe. Por 26 ditë më vonë ajo u trondit kur i shpërthyen ujërat e përsëri. Gruaja shkoi me urgjencë në spital, në lagjen “Jessore’. Mjekët u habitën kur zbuluan se kishte edhe dy foshnje të tjera që ishin gati për të ardhur në jetë në atë moment.

U zbulua se gruaja kishte një mitër të dyfishtë – një gjendje shumë e rrallë që një grua mund të ketë që nga lindja pa e kuptuar.

Sheila Poddar, një gjinekologe që trajtoi gruan, i tha AFP se nëna e tashmë 3 fëmijëve  nuk e kuptoi se ishte ende shtatzënë me binjakët. ‘Ujërat e saj shpërthyen pas 26 ditësh pas lindjes së fëmijës së parë dhe ajo nxitoi tek ne’. /top channel

  • Postime: 264
Monique
#1 ne: 29-03-2019, 07:39:26
Ate Bangladesh e lexova si i fshat i Elbasanit e s'u çudita hic lol lol

  • Postime: 34
  • Gjinia: Mashkull
Frank
#2 ne: 29-03-2019, 07:44:31
Jo po rri e lodhu kot nje jete te tere, fap fap per 9 muaj dhe hec aty fle mendjen.🤪🤪🤪🤪

  • Postime: 264
Monique
#3 ne: 29-03-2019, 07:46:21
Kjo ka qene fiks si ajo shprehja "Kreje te shpetosh tjatren"
Po kur ske dy si i bohet :P

  • Postime: 23131
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#4 ne: 29-03-2019, 07:47:25
Ate Bangladesh e lexova si i fshat i Elbasanit e s'u çudita hic lol lolBradashesh e more ti. :D

  • Postime: 264
Monique
#5 ne: 29-03-2019, 07:48:18
E i gjo ashtu LOL ...Elbasan hesapi mo :P

  • Postime: 24
Rommel
#6 ne: 29-03-2019, 23:07:38
Eh sa keq per ate gruan nga Bangladeshi, te ishte nga Shqiperia se do ishte me fat, do merrte cekun me para nga shteti... ;)
 

Femijet teper te shendoshe, kete e vendos nena

Nisur nga M A X

Postimi i fundit 17-11-2008, 13:40:23
nga M A X
Nena rreh per vdekje femijen !!

Nisur nga M A X

Postimi i fundit 27-12-2013, 18:00:03
nga ciarli
Nena rreh femijen per spital pse e shau

Nisur nga Berni

Postimi i fundit 21-07-2010, 10:14:42
nga Berni
Nëna me kohë të plotë

Nisur nga M A X

Postimi i fundit 26-10-2010, 22:36:07
nga M A X
Nëna, dhurata për t’u kujtuar pas vdekjes

Nisur nga M A X

Postimi i fundit 31-01-2011, 11:11:24
nga Shej