Nëna me mitër të dyfishtë lind dy herë brenda muajit - Familja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Nëna me mitër të dyfishtë lind dy herë brenda muajit

Nëna me mitër të dyfishtë lind dy herë brenda muajit

· 7 · 977

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 28-03-2019, 23:35:37
Një nënë me dy mitra ka sjellë në jetë dy binjakë një muaj pas lindjes së fëmijës së parë. Arifa Sultana, 20 vjeç, nga Bangladeshi prej një muaji kujdesej për djalin e saj, të lindur përpara kohe. Por 26 ditë më vonë ajo u trondit kur i shpërthyen ujërat e përsëri. Gruaja shkoi me urgjencë në spital, në lagjen “Jessore’. Mjekët u habitën kur zbuluan se kishte edhe dy foshnje të tjera që ishin gati për të ardhur në jetë në atë moment.

U zbulua se gruaja kishte një mitër të dyfishtë – një gjendje shumë e rrallë që një grua mund të ketë që nga lindja pa e kuptuar.

Sheila Poddar, një gjinekologe që trajtoi gruan, i tha AFP se nëna e tashmë 3 fëmijëve  nuk e kuptoi se ishte ende shtatzënë me binjakët. ‘Ujërat e saj shpërthyen pas 26 ditësh pas lindjes së fëmijës së parë dhe ajo nxitoi tek ne’. /top channel

 • Postime: 253
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 29-03-2019, 07:39:26
Ate Bangladesh e lexova si i fshat i Elbasanit e s'u çudita hic lol lol

 • Postime: 31
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 29-03-2019, 07:44:31
Jo po rri e lodhu kot nje jete te tere, fap fap per 9 muaj dhe hec aty fle mendjen.🤪🤪🤪🤪

 • Postime: 253
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 29-03-2019, 07:46:21
Kjo ka qene fiks si ajo shprehja "Kreje te shpetosh tjatren"
Po kur ske dy si i bohet :P

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 29-03-2019, 07:47:25
Ate Bangladesh e lexova si i fshat i Elbasanit e s'u çudita hic lol lolBradashesh e more ti. :D

 • Postime: 253
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 29-03-2019, 07:48:18
E i gjo ashtu LOL ...Elbasan hesapi mo :P

 • Postime: 24
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 29-03-2019, 23:07:38
Eh sa keq per ate gruan nga Bangladeshi, te ishte nga Shqiperia se do ishte me fat, do merrte cekun me para nga shteti... ;)

Temat e fundit