×

Pastrimi i shtepise: nje nga arsyet me te frekuentuara per plasjen e sherrit?

Vizitor · 227 · 21159

Pastrimi i shtepise: nje nga arsyet me te frekuentuara per plasjen e sherrit?

Vizitor · 227 · 21159

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#50 ne: 28-10-2007, 06:06:22
Une sot jam kthyer e lodhur, e raspkapitur fare-fare nga nje dite shume e gjate dhe e lodhshme (por per kete do te shkruaj gjetke). Per disa dite me kthehet azllani im. Shtepia eshte relativisht ne forme, por dua ta sjell akoma me ne terezi, derisa te vije ai. Dua qe ta gjeje qiqerr gjithcka dhe pastaj tak-fak t'i them qe e shikon si e gjete, keshtu ta mbash. Ose me mire akoma: KESHTU TA MBAJME! Normal, pluhurat, te pafshirat e te palarat do te ndodhin ama po te mos i leme me kapice e shumice, por t'i heqim qafe sa me shpejt qe te kemi mundesine, eshte me mire si per ne te dy, edhe per shtepine, qe te mos behet mulli. :d LOL

Kaq per Sot. Jam vertet shume fare e lodhur, e urritur, e ftohur (nga moti), e pergjumur sidomos, dhe me trup aspak ne forme nga raskapitja e gjithe kesaj dite. :(

 • Postime: 7031
 • Gjinia: Femer
erlehta
#51 ne: 29-10-2007, 16:27:32
Ah moj gra shtepia si e madhe si e vogel ( sa kjo e imja) gjithe diten ne kembe te mban. Dalin yckla sa te duash  :D


 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#52 ne: 29-10-2007, 16:56:32
Ah moj gra shtëpia si e madhe si e vogël ( sa kjo e imja) gjithë ditën ne këmbë te mban. Dalin yckla sa të duash  :D
Ke shume te drejte per kete. Edhe ne shtepine tone s'e kemi te madhe, mikroskopike s'eshte mgjth relativisht e vogel, por prape gjen yckla, gjera, punera per te bere, sa te duuuuuuuuuuash. Kam plot gjera akoma per te bere deri te Merkuren. Sot njehere kam pune jashte plot, plus qe punoj. Mbeten punet per neser e te Merkuren paradite. :(

 • Postime: 5949
SmiLey
#53 ne: 06-11-2007, 12:27:54
Nje jave te tere e ikur edhe ju kaq pak keni molloisur moj :O
Une qe thoni ju (qe s'keni thene gje) isha nje jave away me pune ne Norvegji, e kur kam ardhur te dielen ne mengjes ne shtepi sa s'me ra pika nga pirgu me rroba qe ishin vendosur per t'u hekurosur, e carcarfe per te lare... se rrobat e tija i kishte lare i zgjuti :D I thashe po mire mo dadoja jote jam une te vij e merrem me hekurosje e rregullim krevati e larje carcafesh)
Megjithate nuk bera shume shamata sepse ishte sjell mire, ene te palara nuk gjeta, soba ishte drite e pasqyre, shtepia ne rregull, pervec banjes qe donte te lahej serish, se ne kemi cdo gje te bardhe aty (sa me te lodh kot), keshtu qe cdo pike uji qe bie a ndonje floke duket :-( Sic lashe rrobat e mia, nxora dhe ato qe kisha per te lare... edhe i kam rene pastaj lavatrices me top - kur i thone fjales LOL se e shkreta s'ka pushuar till the late afternoon duke lare... ahahaa
Pastaj fshiva me fshese me korent te gjithe te shtepine, sa per te mos u ndjere sikur i bej punet pergjysem, mora dhe pluhurat shpejt e shpejt.. e me pas pervesha krahet dhe fillova me banjen ;-)
Pasi mbarova me banjen, iu futa dhe kuzhines ku gatuajme... fshiva icik mermeret dhe dollapet, pak dhe frigoriferin... e kur mbarova u ula per qejf e fillova te pija cajin se isha lodh e bo telef ;-)
ja kshu mi gra... nje here te ikesh nga shtepia, e sado te rregullt te jene meshkujt, prape ne terezi vetem NE e sjellim shtepine, ja kshu! :P

Tani me duhet t'i pervishem punes ne pune, hajt pra mjaft u mora me llogje ketu :-[ bye bye 4 now ;-)
Emira
#54 ne: 07-11-2007, 09:51:53
Një jave te tërë e ikur edhe ju kaq pak keni molloisur moj :O
Unë qe thoni ju (qe s'keni thënë gjë) isha një jave away me pune ne Norvegji, e kur kam ardhur te dielen ne mëngjes ne shtepi sa s'më ra pika nga pirgu me rroba qe ishin vendosur për t'u hekurosur, e carcarfe për te lare... se rrobat e tija i kishte lare i zgjuti :D I thashë po mirë mo dadoja jote jam unë të vij e merrem me hekurosje e rregullim krevati e larje carcafesh)
Megjithatë nuk bëra shumë shamata sepse ishte sjell mirë, edhe te palara nuk gjeta, soba ishte drite e pasqyrë, shtëpia ne rregull, përveç banjes qe donte te lahej sërish, se ne kemi çdo gjë te bardhe aty (sa me te lodh kot), kështu qe çdo pikë uji qe bie a ndonjë floke duket :-( Siç lashe rrobat e mia, nxora dhe ato qe kisha për te lare... edhe i kam rënë pastaj lavatrices me top - kur i thonë fjalës LOL se e shkreta s'ka pushuar till the late afternoon duke lare... ahahaa
Pastaj fshiva me fshese me korent te gjithë te shtepine, sa për të mos u ndjere sikur i bëj punët pergjysem, mora dhe pluhurat shpejt e shpejt.. e me pas pervesha krahet dhe fillova me banjen ;-)
Pasi mbarova me banjen, iu futa dhe kuzhines ku gatuajme... fshiva icik mermeret dhe dollapet, pak dhe frigoriferin... e kur mbarova u ula për qejf e fillova te pija cajin se isha lodh e bo telef ;-)
ja kshu mi gra... një here te ikesh nga shtëpia, e sado te rregullt te jenë meshkujt, prapë ne terezi vetëm NE e sjellim shtepine, ja kshu! :P

Tani më duhet t'i pervishem punës ne pune, hajt pra mjaft u mora me llogje këtu :-[ bye bye 4 now ;-)
Emira
#55 ne: 07-11-2007, 09:53:01
O qe vdeksh ti Smiley (jo prej verteti kuptohet )i paske bo drite fare punet e shtepise. Urime!!! Si mi paske qene ne Norvegji ti? Ua sa mire!! Jam shume kureshtare te di si eshte Norvegjia, pasi nuk u degjohet zeri fare nordikeve...

Sa per banjen e dashur Smiley, ne familjen tone ka ndodhur dicka shume e bukur ne fundjaven e kaluar, pothuajse e pabesueshme: i dashuri i zemres sime i eshte futur me themeli banjes dhe e beri komplet drite, xixellonte cdo gje ;) me ne fund ja arrita qellimit tim me metoden: bej sikur nuk te bie pislleku ne sy LOL duhen disa dredhira me burrat se nuk te kuptojne me LIGJERATEN E DREJTE  

Dje ju futa makines sone historike, sistemim/organizim nga brenda. C´nuk kemi ne makine, nder te tjera: nje sopate!!! Epo kjo pike e zeze, c´i duhet sopata atij mi? Ec e merri vesh meshkujt..."Nuk i dihet!" me thote gjithmone, e keshtu jane mbledhur shume rraqe te ndryshme, disa prej tyre me vlera antiko-artistike...Vuri ulerimat kur pa se sa e rregullt ishte makina  LOL ohoho: Nuk e kupton qe me ngrihen nervat neper kthesat gjarperushe qe bej cdo dite me makine: shkojne mrrokllat nje here djathtas, pastaj majtas, duke iu nenshtruar ne menyre te devotshme ligjeve te fizikes(forces centrifugale ne kete rast)

 • Postime: 2172
Grens(Wiliams)
#56 ne: 08-11-2007, 18:27:11
ehhh mori gra,lum burrat qe ju kane po sa punetore jeni moj.Sidomos ajo Smiley gjith diten duke fshire e lare(shumicen e rasteve edhe naten) hmmmmm:

 • Postime: 7031
 • Gjinia: Femer
erlehta
#57 ne: 09-11-2007, 15:55:09
Ermira 10 e paske pas  fiziken  :D


Emira
#58 ne: 02-12-2007, 19:05:22
Ermira 10 e paske pas  fizikën  :D
O Erlehte, po tallesh ti me mu? Kam qene skandaloze ne shkencat e natyres :-[ pasi nuk i pelqej fare numrat, por proceset fizike i kuptoja, ma priste kaplloqja per llafe :D
Capkenja
#59 ne: 02-12-2007, 19:10:07
O qe vdeksh ti Smiley (jo prej verteti kuptohet )i paske bo drite fare punët e shtepise. Urime!!! Si mi paske qenë ne Norvegji ti? Ua sa mirë!! Jam shumë kureshtare te di si është Norvegjia, pasi nuk u dëgjohet zëri fare nordikeve...

Sa për banjen e dashur Smiley, ne familjen tonë ka ndodhur diçka shumë e bukur ne fundjaven e kaluar, pothuajse e pabesueshme: i dashuri i zemrës sime i është futur me themeli banjes dhe e bëri komplet drite, xixellonte çdo gjë ;) me në fund ja arrita qëllimit tim me metodën: bëj sikur nuk te bie pislleku ne sy LOL duhen disa dredhira me burrat se nuk te kuptojnë me LIGJERATEN E DREJTE  

Dje ju futa makines sone historike, sistemim/organizim nga brenda. C´nuk kemi ne makine, nder te tjera: një sopate!!! Epo kjo pikë e zeze, c´i duhet sopata atij mi? Ec e merri vesh meshkujt..."Nuk i dihet!" me thotë gjithmonë, e kështu janë mbledhur shumë rraqe të ndryshme, disa prej tyre me vlera antiko-artistike...Vuri ulerimat kur pa se sa e rregullt ishte makina  ohoho: Nuk e kupton qe më ngrihen nervat nëpër kthesat gjarperushe qe bëj çdo ditë me makine: shkojnë mrrokllat një here djathtas, pastaj majtas, duke iu nënshtruar ne mënyrë te devotshme ligjeve te fizikes(forces centrifugale ne këtë rast)


jam shtrire pertoke dhe po qesh me te madhe LOL LOL
Emira
#60 ne: 02-12-2007, 19:10:43
Tani qe thoni ju o njerez kam vene djalin te shohe Simpsonaz (qe nuk i kupton fare) dhe po bej sikur po bej punet e shtepise qe kane ngelur per t`u bere :P
Emira
#61 ne: 02-12-2007, 19:55:02
Capi, cfare te beri me shume per te qeshur mi zemer?
Capkenja
#62 ne: 02-12-2007, 19:56:43
sepata :D

ckerkon sepata ne makine apo per vetmbrotje :D
edhe une Simpson po shifja si djali yt :D
Emira
#63 ne: 02-12-2007, 20:17:42
Gjermanet thone: kur nuk ta jep gruaja, duht te dalesh me care drute  LOL ohoho:

Ndoshta e kishte prej kesaj ;)

O Capi, a e di c´ke ti, kur te vishe, pyete nje here...
Emira
#64 ne: 02-12-2007, 20:27:12
Tani po mendohem: t´i futem guzhines me vrull apo te hekuros rrobat per gjithe javen e ardhshme. To be, or not to be...kjo eshte ceshtja LOL LOL

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#65 ne: 04-12-2007, 02:24:17
Eshte bo puna me morr burr me nenshkru kontrat para se ta marresh ...si do te ndahen punet e shtepise :D Hej bela ...
Emira
#66 ne: 05-12-2007, 13:51:24
O Lisa, e di cfare, me duket se ti o s` paske  burre akoma  ;) ose e ke shume pastertor  :D se kot s shkruan keshtu...

Keta te sipermendurit moj zemer na shkrine gazit me rremujat e tyre, i imi ne krye :-[  po mos u tall me ne ti, se kushedi se si e peson pastaj hmmmmm: :P
Emira
#67 ne: 05-12-2007, 13:57:13
Shyqyr qe eshte Zeri, se me ane te postimeve te mia ne kete rubrike mund te kontrolloj me se miri se kur kam pastruar me themel dhe cilen dhome... ;)

Tani psh kerkova postimin ku kisha shkruar se kur kish pastruar im shoq banjen per here te fundit. Ka qene nga 5 Nentori (i ketij viti). Si thoni, t ja fus xixat per nje aksion tjeter se boll ka ndenjur pushim tani  :D

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#68 ne: 05-12-2007, 14:36:52
Prandaj o burre Biljoner o hic ....te pakten te me vije pakete (burri) me dy pastruse nga mbrapa :D LOL
Emira
#69 ne: 06-12-2007, 20:27:39
Lisa, me duket se duhet te flas me Chekevaren per rastin tend...a do ai te martohet me ty dhe te jetoje me dy pastrueset nen nje cati  hmmmmm: :D se nuk i dihet, ndoshta behet edhe m(b)ilioner :D Si thua, po u be cun i mire, a e le te te sjelle dy pastruese me vete ne paje  LOL

Ja, une kete gabim e bera: e mora burrin normal :P

e nejse, po shkoj te pastroj tani qe te shmangim sherrin...

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#70 ne: 06-12-2007, 20:43:49
Emira me thone te drejten per mua i bie me mire qe Chekevara te rri ne shtepi te nona vet dhe le te me sjelli vetem dy pastruset ..nuk me mbetet hatri fare mua  :D

 • Postime: 1610
 • Gjinia: Femer
CrYsTaL TeaRs
#71 ne: 06-12-2007, 20:55:44
un pardje ju futa puneve te shpis me themel se e di qe kto 2-3 jave qe vijn sdo prek dot gje me dore.. do jem me provime..kshu qe le ti bej mami po deshi  :P

 • Postime: 1580
sorelina
#72 ne: 06-12-2007, 21:55:20
Oj gra e vajza, shkencetaret mendojne per ne  :D
Lexoni :

Tokio - Shkencetaret japoneze kane zbuluar nje robot humanoid, funksioni i te cilit eshte te beje te gjitha punet e shtepise

Roboti 147 centimetra i larte ne ngjyre te bardhe, me sy bojeqielli dhe nyje ne krahe, e tregon se çfare di te beje duke ndihmuar te moshuarit te ngrihen nga shtrati dhe i pergatit mengjesin. Nderkohe qe komunikon me personin, roboti prej 111 kilogramesh merr salcen e domates nga frigoriferi me kater gishtat dhe e çon ne tavolinen e ngrenies. Me sensoret ne kyçet e levizshme, roboti eshte i afte te ndjeje kur perplaset me perdoruesit e tij. Roboti eshte prodhuar nga Universitet"Waseda" i Tokios dhe eshte quajtur "Twenty-One". "Ne shoqerine tone qe po plaket shpejt, forca dhe delikatesa jane te nevojshme", per robotet, thote profesor Shigeki Sugano nderkohe qe prezanton humanoidin."Twenty-One eshte roboti i pare qe i permbush keto kerkesa", shton ai. Japonezet jane te famshem per jetegjatesine me te larte. Me shume se 30 mije persona kane mbushur moshen 100 vjeç, nje cilesi qe i atribuohet kuzhines se shendetshme dhe stilit aktiv.
Emira
#73 ne: 07-12-2007, 09:18:05
Po seks, a di te beje roboti moj Sorelina?  LOL ohoho:

Ne se po, do kete shume propozime, s´do i dale koha per pune...Qyqa!!!!!!Do u martokan grate me robotet ne te ardhmen, hi hi hi....

Me kenaqe, rrofsh!!

 • Postime: 1209
 • Gjinia: Mashkull
chekevara
#74 ne: 07-12-2007, 11:38:06
Po si punon me bateri ai roboti?????merre me men Emira me ju maru bateria, :D...psh: ne raste delikate....duhet me thirr mekanikun dhe ndihmen e shpejt njeherazi :D :D