×

Pastrimi i shtepise: nje nga arsyet me te frekuentuara per plasjen e sherrit?

Vizitor · 227 · 21226

Pastrimi i shtepise: nje nga arsyet me te frekuentuara per plasjen e sherrit?

Vizitor · 227 · 21226

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#75 ne: 07-12-2007, 15:29:03
une nuk kam patur probleme baterish me rrobotin tim deri me sot :D LOL

 • Postime: 1209
 • Gjinia: Mashkull
chekevara
#76 ne: 07-12-2007, 15:32:42
Lisa...po flasim per robot, qe eshte mbi 100 kg.....provoje i here, pastaj hajde na trego... :D

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#77 ne: 07-12-2007, 15:36:48
e kam provuar pra ...i kam ble dhe gjenerator me vete :D

 • Postime: 1209
 • Gjinia: Mashkull
chekevara
#78 ne: 07-12-2007, 15:37:48
leje gjeneratorin...po shif mire garancine :D
Emira
#79 ne: 12-12-2007, 12:42:51
po ju, po beni llaka-llak dhe i keni lene punet e shtepise pas dore!! s´keni turp s´keni! po t´ju vijne njerez per vizite, do ju marrin ne goje :D

une sot po bej pazar me nje turk ketu te firma ime qe te vije te me pastroje dritaret/te me laje xhamat (se e thashe gjermanisht) pa lejen e burrit :-[ pasi kjo do te ishte dhurata ime komplet joromantike per tim shoq me rastin e krishtlindjeve...te shohim se cfare pazari do bejme  ;)

 • Postime: 7049
 • Gjinia: Femer
erlehta
#80 ne: 12-12-2007, 13:36:29
Ermira,,,cfare kati e ke shtepine moj ???
Se mos te ben ndonje hata turku :D Do e thashe te shkretin ne kete te ftohte LOL

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#81 ne: 13-12-2007, 03:09:36
Emira merru me erlehten une nuk kam burre qe mi do punet gati ...:D
Max si je ti xhan ......Erlehta ka mbetur gje mbrapa me punet e shtepise ...:D

 • Postime: 26403
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#82 ne: 13-12-2007, 12:08:20
Ka mbetur mbrapa thuaj? Jane punet e shtepise qe ikin nga frika prej saj se eshte e tmerrshme per to :D Ajo e terrorizon shtepine duke e pastruar dhe rregulluar vazhdimisht LOL

 • Postime: 3788
 • Gjinia: Mashkull
Syrgjyn
#83 ne: 13-12-2007, 12:11:47
Ka mbetur mbrapa thuaj? Janë punët e shtepise qe ikin nga frika prej saj se është e tmerrshme për to :D Ajo e terrorizon shtepine duke e pastruar dhe rregulluar vazhdimisht LOL

Po ty te pastron dhe te rregullon? :D
Emira
#84 ne: 14-12-2007, 08:32:32
Ka mbetur mbrapa thuaj? Janë punët e shtepise qe ikin nga frika prej saj se është e tmerrshme për to :D Ajo e terrorizon shtepine duke e pastruar dhe rregulluar vazhdimisht LOL

 LOL LOL LOL E forte kjo Max!!!!!!!!!!!
Emira
#85 ne: 14-12-2007, 08:39:23
Ermira,,,çfarë kati e ke shtepine moj ???
Se mos te bën ndonjë hata turku :D Do e thashë te shkretin ne këtë te ftohte LOL

Qaji hallin turkut ti Erlehte. Dje shkova ne shtepi une dhe im shoq i kish mbaruar komplet xhamat e dritareve te te gjithe shtepise dhe biles edhe pasqyrat (kemi shume te tilla;-)).

Ma prishi planin e vrasjes se turkut :D

Shtepine e kam ne kat te trete, nuk eshte shume lart...
megjithate, rrofsh qe ja qani hallin  ;)

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#86 ne: 15-12-2007, 01:09:35
Max pse nuk thua ti i paska dale boja furniturave ...:D

Emira paske alamet burri ti mi ...me qera e le :D
Emira
#87 ne: 15-12-2007, 12:38:36
Max pse nuk thua ti i paska dalë boja furniturave ...:D

Emira paske alamet burri ti mi ...me qera e le :D

Do ta pyes nje here mi Lisa; bo vaki edhe ka per ta bere,se jemi pak ngushte per pare :D

Vere nje here prape nje nga ato fotot e tua te llahtarshme ne avatar dhe e pyes une :P do futem mik gjoja...po, po te pa keshtu me kater putra e qime te zeza, zor se ja dalim mbane qellimit se mackat humbin lesherat neper shtepi...

po mi, alamet burri kam me verte, sa e zgjuar jam qe e gllaberova moj aman!!!!!

shume flm Lisa :perqafim
mishel
#88 ne: 16-12-2007, 01:35:56
emira je ti pa eshte ai! dhe ishe top rrusho. tashi mos duhet me cu burrin nga gjumi qe te japi opinionin e tij si i bej punet? ore pune bej une here me b.ythe e here me duar po pa bere si le! po dhe im shoq me ndihmon shume. sa here e shef shpin xixe fillon e ben rremuje...e ka hobby. thote kur ben pune zogu dukesh seksi. dhe une sa here du me u duk seksi filloj bej sikur pastroj. hahaha me del risku me ate sebep! LOL LOL LOL

 • Postime: 7049
 • Gjinia: Femer
erlehta
#89 ne: 22-12-2007, 18:18:11
 He gra i mbaruat punet per sot  :D

Ja nje  :perqafim per ju
Emira
#90 ne: 31-12-2007, 10:55:37
Sot po me ndihmon Capkenia per punet e shtepise  ;) eshte akoma ne krevat dhe cuni im ju fut ne dhome dhe po i thote: Aufstehen!!!!(Cohu!!) Ora: 10:56  :D

Mishel, flm per fjalet e mira zemer dhe per te falat qe i ke dhene Capit me vete. Me ka shkrire duke qeshur. Ja fut ca gallatave te papershkrueshme :P

Me pyeti edhe ajo per burrin ne se mund t i gjej edhe asaj nje te tille (perkohesisht). Po me e forta eshte se ja bente ne sy te atij: Marshallah!!! Sa te mire e ke burrin!!- dhe ai i kupton pothuajse te gjitha keto lloj fjalesh ne shqip, se helbete, une flas me djalin cdo dite vetem ne shqip...
Burri im ja kthente Capit: Pse Marshallah?!

Nejse...pastaj i mesuam tim shoqi me kete rast se duhet kapur me dore... LOL
mishel
#91 ne: 31-12-2007, 11:43:36
Ma mbaj me te mira te voglen se ska qene mire keto dite! ju perqafoj te dyjave...ma bete gizili te poshtra!
Emira
#92 ne: 01-01-2008, 19:00:54
Ta kam mbajtur me shume te mira Capkene moj Mishelke. Me te vertete nuk kish qene mire ditet e fundit. Na ish semurur keq fare edhe ne tren rruges per ne Trier e shkreta. Po e mbajtem me kimet. Nuk ka bere asnje pune shtepie :P I kishim mbaruar te tera para se te vinte ajo. Detyra e saj ishte vetem te merrej me kalamajte e mi. I vogli nuk permbahet fare :D kurse e madhja i shkonte nga mbrapa dhe nuk i ndahej fare. Kemi bere shume fotografi.
Ma beri Capkenia vajzen si yll kinemaje, ja rregulloi floket, o nene, nene!! Vetem t i shihje te dyja sikur do shkonin ne Holliwood...Ka nerva Capi moj se eshte e re, po une nuk kam shume durim per keto gjera;-) Me e forta ishte se im bir i pa te tere duke u rregulluar e duke lagur floket ne cezem dhe filloi te pispillosej edhe ai, lau se pari duart dhe kur dola une nga banja per te pare byrekun se mos me digjej, shkoi e lagu komplet koken ai kopuku dhe e ferkonte me sapun...

Sot ne dreke e percollem familjarisht Capkenen te stacioni i trenit.

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#93 ne: 01-01-2008, 23:12:39
Une nga te gjitha keto shkrime vetem fjalen "Byrek" lexova ....:D
Kot me te pyt a kishte dal gjo mi :D

Si vati kjo pune e pastrimit ...konkluzioni ??? ....apo HIC thuaj :D
Emira
#94 ne: 02-01-2008, 09:49:29
Byreku nuk doli edhe aq i mire sepse u be si shume i kripur :( po ne sido qe te jete e hengrem :D pime shume uje pastaj :P

Cila pune e pastrimit moj Lisa? Mbaruan festat, tani do i varim teneqen pastrimit deri per Krishtlindjet e ardhshme  LOL ohoho:

Si thua?

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer
dreamm
#95 ne: 03-01-2008, 11:04:22
..uff.. shyqyr qe mbaruan keto festat..ama dhe nje  jave do me duhet te ve gjerat neper vende...
Emira
#96 ne: 03-01-2008, 11:17:38
Cilat gjera moj enderrimtare? E kishe zbukuruar shtepine komplet per Krishtlindje ti? Une vallaj vetem ca llampa kisha vene dhe me ne fund per Vit te Ri e zbukuruam me tullumbaca dhe shirita shumengjyresh. Burri thote t´i leme ashtu sic jane deri per festen e Karnavaleve e cila festohet shume ketu...

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer
dreamm
#97 ne: 03-01-2008, 14:19:29
...bredhi... e para..
me  qindra cingla mingla...as un se kuptoj si i kam vene ato..
..zbukurime kudo...( vertet si feste karnavalesh duket po hyre ne shtepine time..ama sme behet ti heq).. :S

dua ndihmeee.. :D

pastaj..me eshte dashur te nderroj cdo mobilje ne dhomen e ndenjes ..per te hapur vendin ( akoma ashtu jane).. :(

dhe si perfundim..enet...(pres edhe te nderroj shtepi se)... :@
Capkenja
#98 ne: 03-01-2008, 15:20:10
Emira me fal qe nuk te ndihmova per rregullimin e shtepise...po ti e pe zemer si isha une semure ate kohe..zakonisht jam e dhene per shtepi (po kam nje huq tek e botes si fus duart..se kushedi si i do gjerat tjetra :)

Po e kishe shtepine goxha te mire..me pelqeu mobilimi :)
Emira
#99 ne: 04-01-2008, 10:20:18
Emira me fal qe nuk te ndihmova për rregullimin e shtepise...po ti e pe zemër si isha unë sëmurë atë kohe..zakonisht jam e dhënë për shtepi (po kam një huq tek e botës si fus duart..se kushedi si i do gjërat tjetra :)

Po e kishe shtepine goxha te mirë..me pëlqeu mobilimi :)

O teveqele, po pse mi, prej teje do pres pune une? Hajde mendie hajde!! Ti bere 12 ore rruge me tren vajtje-ardje ne ate te ftohte, plus qe na ishe edhe semure, c´me kujton mua ti, katile :D qe te pres pune prej teje? Jo o goce se cdo gje kaloi mire ashtu sic e kishim organizuar, u kenaqem. Punet te mbaruara ishin, eh. Pastaj ty moj mickonje t´u ngjiten keq fare kelyshat e mi dhe nuk te shqiteshin...

Ec rri urte aty ti...

Im bir filloi te kendonte mbreme ne darke: Qingji i vogel!!!!!!!!! E pabesueshme!!!!!!!! Kur do vishe prape ti? Nuk presim dot deri ne vere ne  ;)