Peticion Shtetit Shqiptar mbi perkatesine fetare! - Fe dhe kulte te tjera

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sondazh

Cilit besim i perkisni ?

Ateiste
Musliman (Praktikues)
Musliman (Jo Praktikues)
Bektashinj
Katolike (Praktikues)
Katolike (Jo Praktikues)
Ortodokse (Praktikues)
Ortodokse (Jo Praktikues)
Protestante (Praktikues)
Protestante (Jo Praktikues)
Deshmitare te Jehovait
Tjeter...

Peticion Shtetit Shqiptar mbi perkatesine fetare!

Peticion Shtetit Shqiptar mbi perkatesine fetare!

· 67 · 11718

 • Postime: 196
 • Karma: +1/-1

ne: 22-04-2008, 14:32:11
 Peticion Shtetit Shqiptar mbi perkatesine fetare!

Kohet e fundit neper forumet shqiptare ka nisur nje levizje e gjere mbi idene e krijimit te nje peticioni drejtuar Shtetit Shqiptar ne lidhje me pasaktesite e statistikave fetare qe mbizoterojne ne Shqiperi!

Qellimi i ketij peticioni eshte se,  duke marre parasysh faktin se shume shqiptar nuk jane besimtar praktikues ose jan ateist, mungesa e perqindjes se mosbesimtareve nuk parashikohet dhe nuk percaktohet ne statistikat e insititucioneve dhe shtetit!!

Ju lutem, thoni nese do ishit dakort me kete peticjon , dhe çfare menidmi keni ne lidhje me kete çeshtje?

 • Postime: 1632
 • Karma: +2/-6
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 22-04-2008, 20:10:07
Un po quditna se cfar padrejtsije ty t ebahet se je Shqiptar dhe ke apo don diqka tjeter nga te tjeret , ti nese e kupton logjistiken religjion duhesh te kesh parasysh se ato ti qe mer persiper duhesh te dalesh me emer dhe mbiemer e jo ti ja futesh kot te besh perqarje,kur tek ne shqiptaret dominon ndegjegjja Familja,besimi i pa kushtzuar feja ne shpi msimi ne shkoll puna ne fabrik;keto qe ti i paske ber te gjitha jan prpaganda anti shqiptare te marra nga hipokritet jahudit qe mundohen te perfitojn nga armiqet centa per ti hasmu shqiptaret dhe mos harro definicionin se shqiptaret nuk japin familjen per femse tek zoti jon ku te gjith njerzit e botes e njohin nje dhe ata qe besojn ne Zot nje dit kam me u daku me vdekjen e vet sikur u shperblyn me Lindjen e vet po prat per disa do te vaxhdoj por per disa jomkeshtu qe tu kisha lut qe mos te mendosh diqka te till sepse zemren e nej besimtari ti dhe armiku kurr sun e blen me centa hipokritesh qe mendojn politiken ta ndryshojn me dipllomaci me lek te jahudive

 • Postime: 196
 • Karma: +1/-1

#2 ne: 22-04-2008, 21:42:53
Un po quditna se cfar padrejtsije ty t ebahet se je Shqiptar dhe ke apo don diçka tjetër nga te tjerët , ti nëse e kupton logjistiken religjion duhesh të kesh parasysh se ato ti qe mer përsipër duhesh te dalësh me emër dhe mbiemer e jo ti ja futesh kot te besh perqarje,kur tek ne shqiptarët dominon ndegjegjja Familja,besimi i pa kushtzuar feja ne shpi msimi ne shkoll puna ne fabrik;këto qe ti i paske ber të gjitha jan prpaganda anti shqiptare te marra nga hipokritet jahudit qe mundohen te perfitojn nga armiqet centa për ti hasmu shqiptarët dhe mos harro definicionin se shqiptarët nuk japin familjen për femse tek zoti jon ku te gjith njerzit e botës e njohin një dhe ata qe besojn ne Zot një dit kam me u daku me vdekjen e vet sikur u shperblyn me Lindjen e vet po prat për disa do të vaxhdoj por për disa jomkeshtu qe tu kisha lut qe mos të mendosh diçka te till sepse zemren e nej besimtari ti dhe armiku kurr sun e blen me centa hipokritesh qe mendojn politikën ta ndryshojn me dipllomaci me lek te jahudive

ARAB per çfare je duke folur?
 hmmmmm:

 • Postime: 1632
 • Karma: +2/-6
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 22-04-2008, 21:46:46
shqiptar kam le arab ka me u ba inshalla se me ateista ska shtet

 • Postime: 196
 • Karma: +1/-1

#4 ne: 23-04-2008, 11:33:44
shqiptar kam le arab ka me u ba inshalla se me ateista s'ka shtet

Arab çfare lidhje ka peticioni me ato qe ke shkruar ti? ^o)

Peticioni eshte per te detyruar shtetin shqiptar te beje sondazhe dhe studime vjetore ne lidhje me perqindjet e sakta te besimtareve dhe jo besimtareve te Republikes Shqiptare, ashtu siç behet ne çdo shtet te botes... Qart ARAB?
Ps: MESO TE SHKRUASH SHQIP SE VETEM AI ZOTI YT TA KUPTON ATE QE KE SHKRUAJTUR, NJE SHQIPTAR S'TA KUPTON DOT.... vlell))

 • Postime: 1632
 • Karma: +2/-6
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 26-04-2008, 00:13:41
Ne kosov nuk gyxon as popullsija te fillon te njihet se kris luft
e lere me ato definicionet e tua nakiste patetike qe si duhen askujt perveq armiqve,sepse ne shqipri ska shtet se populi ben komb e kombi ben shtet e shteti ligjet e dreqi ben politikan.

 • Postime: 196
 • Karma: +1/-1

#6 ne: 29-04-2008, 15:44:51
Ne kosov nuk gyxon as popullsija te fillon te njihet se kris luft
e lere me ato definicionet e tua nakiste patetike qe si duhen askujt përveç armiqve,sepse ne shqipri s'ka shtet se populi bën komb e kombi bën shtet e shteti ligjet e dreqi bën politikan.

Arab,  ropkot: ti ne vend te gjakut paske uj!!
Cfare do te thuash ti me fjalet: "Ne kosov nuk gyxon as popullsija te fillon te njihet se kris lufte" ????  

Shteti Shqiptar si ne Shqiperi ashtu edhe ne Kosov/Dardani ka detyrimin dhe pergjegjesine te bej sondazhe te plota dhe te sakta!!!!
 :@
Eshte shume e çuditeshme qe ne statistikat (sidomos ato te huajat, pasi shteti shqiptar se ka vene ndonjehere ujin ne zjarr), shqiptaret na dalin 100% popullsi besimtare madje me besimtar se vete greket dhe serbet qe dalin me 98% dhe  85% te popullsise besimtare.
Ne Egjypt vetm 90% e popullsise eshte besimtare, nga ku 80% jane mysluman, pjesa tjeter jane katolike dhe atheist!!
Kesaj i thone te jesh me katolik se papa dhe me islamik se vete islamiket!
 shkulfloket)
Nuk eshte pak qesharake dhe teper e pavertete kjo statistike mbi shqiptaret?  pinokio))
ARAB NE KETEJ NGA SHQIPERIA LLOGARIT I BEJME ME LAPS NE DORE!  FEJA E SHQIPTARIT ESHTE SHQIPTARIJA DHE NUK JANE AS KISHA DHE AS XHAMIA!!
I VETMI ZOT I SHQIPTAREVE ESHTE GJERGJ KASTRIOTI SKENDERBEU!!!!!!!!

 • Postime: 196
 • Karma: +1/-1

#7 ne: 29-04-2008, 15:47:40
SONDAZH MBAREKOMBETAR: - Cilit besim i perkisni
http://voto.fieri.com/survey.php?sid=DFD5AE

PETECION DREJTUAR SHTETIT SHQIPTAR!!! - Sondazh mbi Statistikat e Besimit Fetar ne Shqipëri [afati: 28 Prill 2008 - 1 Dhjetorr 2008 ]

Kohet e fundit nëpër shumë forume shqiptare ka nisur një levizje e gjerë mbi idenë e krijimit te një peticioni drejtuar Shtetit Shqiptar në lidhje me pasaktesite e statistikave fetare qe mbizoterojne ne Shqipëri! Qëllimi i këtij peticioni është te qartesoje dhe celi dritën e fakteve konkrete te cilat duhet të merren për baze jo vetëm nga Shteti Shqiptar por edhe nga çdo lloje organizate apo subjekti i huaj në lidhje me këto besime ne Shqipërinë. Duke marrë parasysh faktin se shumë shqiptar nuk janë besimtar praktikues ose janë ateist, mungesa e perqindjes se mosbesimtareve nuk parashikohet dhe nuk përcaktohet ne statistikat e insititucioneve dhe shtetit!! Të shtyre nga këto kushte është krijuar ky SONDAZH i cili do ti bashkegjitet Petecionit perfundimat i cili do ti dergohet Organeve perkatese te Shtetit Shqiptar nga Stafi i Fieri.com si nismetar i kësaj inisjative statistikore, ne emër te gjithë shqiptareve te Shqipërisë brenda dhe jashtë kufijve te saj.

 • Postime: 267
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 29-04-2008, 18:12:10
rrofte lavdia e skenderbeut se jezusi edhe muhameti ishin per popujt e tyre.edhe ishin perrallista.

 • Postime: 1632
 • Karma: +2/-6
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 30-04-2008, 01:03:51
 Ateismi i enverir la popullin shqiptar per 50 vjet jasht ndjenjav komtare kryekrimieli enver hoxha dhe diktaturra e tij narciste gabim pas gabimi shkatrroj ndjenjat e shqiptarev per bashkim komtar sod ateistet e tij bejn shtet me jahudi se kan shpetu nga demokracija

 • Postime: 3079
 • Karma: +22/-4
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 07-05-2008, 19:48:56


Bilderberg, e pash tani kete teme dhe me sa shoh postimi i pare dhe qellimi i hapjes se temes, me postimet ne vijim eshte keqinterpretuar dhe tema ka marr nje kahje jo te duhur!


Jam e mendimit se tema duhet te pastrohet pak, po ju kisha lut mos e devijoni, mos e personalizoni dhe mos etiketoni njeri tjetrin me lloj lloj emrash. Diskutoni rreth temes qete dhe shtruar, me rrespekt dhe miresjellje. Rrespektoni te qenurit ndryshe pa hedhur balte mbi ndjenjat fetare ose jofetare te njeri tjetrit!
Edhe videot qe ke sjelle mendoj se nuk e kane vendin ne kete teme.


Ju falenderoj per mirekuptimin!
Pershendetje!

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 08-05-2008, 07:34:39
O bilderberg shikoje kete videon dhe do kuptosh shume gjera, nga fundi videos zyrtari amerikan thot, qe shqiperia eshte shtet Mysliman, ju kot sa merreni me gjera te kota, po besimin njerezve nuk ja ndryshoni dot, eshte pune tjeter se sa e praktikojn shqiptaret fene, po dihet shume mire qe me shume se 70 % e popullsise jane Muslimane.

 • Postime: 196
 • Karma: +1/-1

#12 ne: 08-05-2008, 12:34:06
O bilderberg shikoje këtë videon dhe do kuptosh shumë gjëra, nga fundi videos zyrtari amerikan thot, qe shqiperia është shtet Mysliman, ju kot sa merreni me gjëra te kota, po besimin njerëzve nuk ja ndryshoni dot, është pune tjetër se sa e praktikojn shqiptarët fenë, po dihet shumë mirë qe me shumë se 70 % e popullsise janë Muslimane.
O BERNO PO JA FUT KOT E PA LIDHJE, DHE PO BEN PROPAGANDE ANTISHQIPTARE!!!
NE SHQIPERI NUK JANE BERE STATISTIKA MBI PERKATESINE FETARE PREJ ME SHUME SE 100 VJET!

SIPAS  US Government Report Section I. Religious Demography : "No reliable data were available on active participation in formal religious services, but estimates ranged from 25 to 40 percent." DUKE LENE JASHTE PERKATESISE FETARE 60- 75 % TE POPULLSSE SI JO FETARE, MOSBESIMTARE DHE MOSPRAKTIKUESE TE ASGJEJE!!

http://www.state.gov/g/drl/rls/irf/2007/90160.htm • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 08-05-2008, 16:43:45
Unë propogande Antishqiptare ? Je ne rregull ti apo si është puna.
Mos ja fut kot me prrallat qe thua, e thashë dhe me sipër, Shqipëria është shumicë Muslimane këtë e di e gjithë bota, pavarsisht e praktikojm apo jo fenë, po jemi Muslimane, si u kthye populli ne Ortodoks apo Katolik sipas teje ? Dhe tani te bëhen e statistika besoj se mund te shkoj me shumë se 70 % janë Musliman, askush nga shqiptarët sbesoj se do ta mohojn fenë qe kane.Cfar te keqe shikon ti nga përkatësia fetare, pse prej fesë jemi mbrapa ne ? Jemi kaq mbrapa nga Politikanet qe sditet me rregulluar vendin dhe nga 50 vitet e komunizmit po jo nga feja.
Ta dish ti dhe gjithë te tjerët, unë dua vetëm shqiptarët, dhe urrej çdo lloje rrace tjetër jo shqiptare.

 • Postime: 196
 • Karma: +1/-1

#14 ne: 08-05-2008, 19:50:32
Unë propogande Antishqiptare ? Je ne rregull ti apo si është puna.
Mos ja fut kot me prrallat qe thua, e thashë dhe me sipër, Shqipëria është shumicë Muslimane këtë e di e gjithë bota, pavarsisht e praktikojm apo jo fenë, po jemi Muslimane, si u kthye populli ne Ortodoks apo Katolik sipas teje ? Dhe tani te bëhen e statistika besoj se mund te shkoj me shumë se 70 % janë Musliman, askush nga shqiptarët sbesoj se do ta mohojn fenë qe kanë.Cfar te keqe shikon ti nga përkatësia fetare, pse prej fesë jemi mbrapa ne ? Jemi kaq mbrapa nga Politikanet qe sditet me rregulluar vendin dhe nga 50 vitet e komunizmit po jo nga feja.
Ta dish ti dhe gjithë te tjerët, unë dua vetëm shqiptarët, dhe urrej çdo lloje rrace tjetër jo shqiptare.

Ore berno, shteti shqiptar nuk ka kryer asnjë studim dhe asnjë sondazh mbi përkatësinë fetare ne Shqipëri!
Të vetmit kanë qenë amerikanet qe i kanë bërë dhe statistikat janë ato qe shkruajat me lartë, ku 60-70% e popullsise janë JO PRAKTIKUES!

Nuk mund te konsiderohesh musluman ose katolik kur ti nuk  vete ne xhami e kishe dhe nuk praktikon asnjë lloj feje!! Kupton çfare flas APO JO??
PO ATEISTET SHQIPTAR KU I FUSNI JU MORE ZOTERI?
APO SIPAS LLOGJIKES SUAJ TE SEMURE NUK EGZISTOKAN!
SA ESHTE PERQINDJA E ATEISTEVE NE SHQIPERI?

Janë pikërisht antishqiptaret qe duan ta fusin Shqiprine ne rrethin e shteteve me shumicë islamike dhe janë pikërisht serbet, greket, ruset etj qe kanë krijuar dhe USHQEJNE  këtë imazh negativ islamik te Shqipërisë!

Feja,  është një ideologji anti-kombëtare dhe anti-shqiptare!!
Hebraizmi, islamizmi, krishterimi etj,  kanë te njëjtën origjinë fetare dhe doktrinale! 
 
 Semitizimi i shoqerise dhe kulturës shqiptare  dhe i çdo pikëpamjeje të kulturës e qytetërimit sjell:
- Vrasje te arsyetimit, zhdukje  te mendimit kritik, idiotizim afatgjatë te intelektit
-  Infektim dhe tjetersim te  përjetëshem te kombit  me frikën nga vdekja
- Tregtimi masiv i fesë si bar qetësues për të shqetësuarit psikik
- Tregtimi i fesë si produkt konsumi te perditshem për të cekëtit dhe te paditurit
- Shfrytëzim përjashtues i energjive që përndryshe do të ishin përdorur për kombin
Çdo referim për standarde e vlera caktohet në figura arabo-çifute, çdo model për rritjen dhe edukimin e subjekteve vilet prej bëmave të heronjeve te  shkretëtirës dhe jo te parardhesve dhe heronjeve  shqiptar.
Shprehje të tilla si "Unë jam mysliman", megjithëse as nuk ke dëshmuar shehadetin e as nuk ndjek ndonjë rregull të myslimanizmit, apo "Unë jam kristian" megjithëse as nuk je pagëzuar kurrkund e as nuk praktikon kristianizmin, përkthehen në "Jam një copë sylesh që hiqem fetar për sytë e botës, sepse është ne mode dhe sot po më shkon kjo fe me veshjen dhe stinën. Nesër mund të vesh diçka tjetër, se varet nga ngjyrat dhe klima. Sot jam homoseksual, nesër do të jem pederast!"
 
Togjet "shqiptar mysliman" apo "shqiptar kristian" janë kundërthënëse, nuk kanë kuptim.

Feja, shërben dhe ka rolin e një “bizhuterie”, te një veshje më shumë për një kategori  njerëzish dhe kombesh që nuk kanë identitet të tyrin, shembull konkret Greqia: shtet pa histori dhe tadita, gjithshka te vjedhur nga shqiptarët.

 • Postime: 3079
 • Karma: +22/-4
 • Gjinia: Femer

#15 ne: 08-05-2008, 20:32:45
Sinqerisht me lënë përshtypje urrejtja e verber qe keni ndaj feve.
Kur lexoj akuzat e sojit se një besimtar qenka antikombetar ndjej neveri dhe nuk e di a te qaj apo te qesh me logjiken tuaj!

Bilderberg, doni apo sdoni, ju pëlqen apo jo, shqiptarët u perkasin besimeve të ndryshme.
Nëse fillojme te mendojmë simbas logjikes tuaj, athere vetëm ajo pakice te cilët janë jobesimtare (ateista) na qenkan atdhetare dhe ne tjerët tradhetare te kombit?!

Me thuaj se kush ka logjike te sëmurë? Ne qe akceptojme se ne mesin tonë kemi edhe te tjerë qe janë ateista, apo ju qe na quani antikombetar dhe hidhni balte mbi besimtaret?


 • Postime: 287
 • Karma: +0/-0

#16 ne: 08-05-2008, 20:55:51
Më falni për ndërhyrjen, po ju ku e shihni atë "shumicën fetare" në Shqiperi ?

 • Postime: 267
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 08-05-2008, 21:18:37
Ne kosov nuk gyxon as popullsija te fillon te njihet se kris luft
e lere me ato definicionet e tua nakiste patetike qe si duhen askujt përveç armiqve,sepse ne shqipri s'ka shtet se populi bën komb e kombi bën shtet e shteti ligjet e dreqi bën politikan.
aaa ashtu thua zoti arabo/turk???
verte e ke o molomen.po turku ta futi 500 vjete edhe te dhunoj fene.i bej naften vras veten edhe shqiptar me fe se quaje veten.shqiptaria eshte feja ime.ti zoti arabo ose serbo si ta duash vazhdo si ta ka qejfi.shqiperia eshte e skenderbeut e jo e jezusit edhe e muhametit.
largohuni more njerez te poshter se na ndyret vendin

 • Postime: 1632
 • Karma: +2/-6
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 08-05-2008, 22:56:55
Vendin e dyret ju te pa frik,te pa zot se un vendi im qan te kthehem un sepse uen atje kam lan per ken me u kthy,edhe burgu esht per burra por edhe plumbi esht per shpihuna,as skam le turk as arab jam krenar qe jam shqiptar e musliman as tur e as amerikan e as rus sun dot ma nderron fen,sepse per fe nuk luftohet por dhurohet.
Un nuk jam kunder skenderbeut o ateista o fanatika se at liri qe e ka sjell skenderbeu ju ateistat si enver hoxha dhe klysht e ti si ju ja keni humb! dil ne rrug e thuj dikujt se je Albanez ne evrop i duket sikur se ka ardh prej gjungelle,e mjer na te shkretit qe per atdhe po jetojm dhe po punojm e ju klysh t e enver hogjes poe poshtroni Identitetin e juv dhe tash kerkoi ateista kriminela sa ka shqiprija,mos u merzit se ka sa dush si ju qe si duehn askujt .

 • Postime: 267
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 08-05-2008, 23:40:34
Vendin e dyret ju te pa frik,te pa zot se un vendi im qan te kthehem un sepse uen atje kam lan për ken me u kthy,edhe burgu esht për burra por edhe plumbi esht për shpihuna,as skam le turk as arab jam krenar qe jam shqiptar e musliman as tur e as amerikan e as rus sun dot ma ndërron fen,sepse për fe nuk luftohet por dhurohet.
Un nuk jam kundër skenderbeut o ateista o fanatika se at liri qe e ka sjell skenderbeu ju ateistat si enver hoxha dhe klysht e ti si ju ja keni humb! dil ne rrug e thuj dikujt se je Albanez ne evrop i duket sikur se ka ardh prej gjungelle,e mjer na te shkretit qe për atdhe po jetojm dhe po punojm e ju klysh t e enver hogjes poe poshtroni Identitetin e juv dhe tash kerkoi ateista kriminela sa ka shqiprija,mos u mërzit se ka sa dush si ju qe si duehn askujt .


ty megjithe enverit plumb ne ball u jap ore molomen.kush te tha jam ateist.kam fe por para identiteti tim shqiptar e shkel me kembe.
se me keto fetare fanatika si puna jote per ate pune e kemi vendin copa copa.se i lavireni botes e ja beni o vlla mysliman e o vlla krishter por qylafin jua vene.gjaku shqiptar nuk shuhet kurre por njerez si ty e helmojn o i bekuari i allaut

 • Postime: 196
 • Karma: +1/-1

#20 ne: 09-05-2008, 17:41:57
Sinqerisht me lënë përshtypje urrejtja e verber qe keni ndaj feve.
Kur lexoj akuzat e sojit se një besimtar qenka antikombetar ndjej neveri dhe nuk e di a te qaj apo te qesh me logjiken tuaj!

Bilderberg, doni apo sdoni, ju pëlqen apo jo, shqiptarët u perkasin besimeve të ndryshme.
Nëse fillojme te mendojmë simbas logjikes tuaj, athere vetëm ajo pakice te cilët janë jobesimtare (ateista) na qenkan atdhetare dhe ne tjerët tradhetare te kombit?!

Me thuaj se kush ka logjike te sëmurë? Ne qe akceptojme se ne mesin tonë kemi edhe te tjerë qe janë ateista, apo ju qe na quani antikombetar dhe hidhni balte mbi besimtaret?AIDA NUK TA KUPTOJ LLOGJIKEN ZONJE, KUR SHKRUAN doni apo sdoni, ju pëlqen apo jo, shqiptarët u perkasin besimeve të ndryshme

KETU NUK PO FLITET NESE ME PELQEN APO S'ME PELQEN MUA OSE DIKUJT TJETRI, KETU BEHET FJALE PER 1 PROPAGANDE QE DO TE NXJERRE SHUMICEN E SHQIPTAREVE BESIMTARE PA MARRE PARASYSH DHE PER BAZE ASNJE STATISTIKE, ASNJE TE DHENE, ASNJE SONDAZH, ASNJE STUDIM! Ky e ka emrin Krim, Mashtrim,Genjeshter, Hipokrizi, ne radhe te pare ne drejtim te vet besimtareve, te vet shqiptareve dhe te botes mbare!!

TE DHENAT E FUNDIT I PERKASIN PERIUDHES OTTOMANE TE BERE NGA TURQIT NE SHEKULLIN E 19-TE, DHE JO NE SHEKULLIN E 21-TE!

ATEHERE LLOGJIKISHT NE NJE SITUATE TE TILLE UNE SI SHQIPTAR ATEIST KAM TE DREJTE TE DI STATISTIKAT E VERTETA, DHE SHTETI KA DETYRIM TE MI OFROJE KETO TE DHENA!
JETOJME NE SHEK E 21 DHE JO NE EPOKEN E GURIT, PRANDAJ I PELQEN APO SI PELQEN DIKUJT TE BEJE DHE TE PUBLIKOJE STATISTIKA TE SAKTA DHE TE PLOTA SEPSE KESHTU I INTERESON, MUA PERSONALISHT NUK ME INTERESON ...UNE DUA TRASPARENCE DHE PRECIZION DHE JO HAMENDJE !

SESA JANE PATRIOTA BESIMTARET MUSLUMAN SHQIPTAR UNE E TREGOVA NE POSTET E MEPARSHME QE JU ZONJE E NDERUAR I FSHIHTE PASI NUK JU PELQEU AJO QE KISHA POSTUAR! 
POR NJERZIT NUK JANE BUDALLENJ ZONJE,  NE USA JANE ARRESTUAR SHQIPTARE MUSLIMAN JIHADIST JAVET E FUNDIT QE DONIN TE VRITNIN QYTETARE TE THJESHTE DHE USHTARAK USA!
Gjysherit tane ne periudhen e Zogut ben çdo gje per tu shkeputur njehere e pergjithmon nga influenca panislamike e vendeve arabe, dhe në kanalizimin e tyre në shërbim të kombit! Kongresi i myslimanëve shqiptarë qe u mbajt në vitin 1923 në Tiranë vendosi: shkëputjen nga kalifati, heqjen e ferexhesë, kryerjen e lutjes në këmbë, dhe abrogimin e poligamisë. Ne fene islamike eliminimi i ketyre elementeve ne ate kohe ishte nje zgjedhje raksionare dhe antikonformiste, ishte me plot goje ANTI-ISLAMIKE!

Na pelqen apo s'na pelqen sot kemi nje kthim mbrapa, ku shumica e klerit tonë mysliman është formuar në një mungesë të plotë vëmendjeje, indiference, në vende myslimane të orientimit radikal panislamik!

Dhe e njejta gje po ndodh edhe me fete e tjera qe jane bastarduar nga influencat greke dhe vatikane!!

 • Postime: 267
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 10-05-2008, 05:53:18
te thosh ate qe eshte feja seshte me fe por eshte me shume si levizje politike.jo se ska qene me para keshtu.por feja islami shikoje na te katra anet eshte per arab.po te cosh islamin mbi nje shqiptar domethene ai duhet te leje kulturen e traditat e tija sepse duhet te ndjeke ato te islamit.edhe pak a shume me fene katolikee ortodokse por me keto me pake.
nuk ka vend ne mez shqiptareve per fanatik per fene sepse ai budallik na ka lene ne 100 pjese edhe kemi inat njeri tjetrin si budallenj komplet.

 • Postime: 56
 • Karma: +0/-0

#22 ne: 27-05-2009, 18:46:07
kjo tem ka deviju me labikun ka marr kahje tjeter

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#23 ne: 27-05-2009, 20:40:01
bilderberg, kuptoj plotësisht qëllimin e juaj me hapjen e kësaj teme si she frustracionet që ju kanë shpjerë edhe në ofendime.

Jam pro këtij peticioni sepse duke votuar ne opcionin tjetër nuk e gjej kund se unë si personalitet jam e futur në statistika (paj ato të fundit janë bëre diku në vitet e '40-ta kur unë nuk kam egzistuar LOL)-kërkoj ndjesë që nuk munda të përmbahem....

Personalisht mendoj se virusi FE u ka infektuar RETINEN shumicës sa që nuk shohin qëllimin e kësaj teme!!!

Fundja kam edhe frigë se si do të duken ato statistika, kur e medoj se do të votojnë disa persona me callma e mjekra të lëshuara rrugëve të disa qyteteve shqiptare në Maqedoni- që thjeshtë më neverisin. Jo se kam gjë kundër feve, por nga menyra se si disa e interpretojnë.

Përshëndetje.

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#24 ne: 27-05-2009, 21:13:48
Ndëgjoni e mbushuni mend....Temat e fundit