Festivale dhe Koncerte - 2

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Rubrike rreth festivaleve kombetare e koncerte popullore.

*
eagle2006
27-05-2008, 04:45:15

Polifest 2008

Polifesti i sivjetem si duket ka filluar me nje format te ri ku kenget prezentohen fillimisht ne stilin e Kenges Magjike apo dicka te tille.Disa nga kenget e prezentuara deri me tash:01.Njomza Neziri - "

Elated
25-05-2008, 18:03:23

Ndihme

Pershendetje te gjitheve,Shpresoj qe te jeni sh. mire. Pasi kam kontrolluar me rezultat negativ, mendova ti ktheheha forumit me shprese te me ndihmoni. Kerkoj, artistet qe moren pjese, ose, albumin e Top Fest 1 & 2.Ju lutem, a ka mundesi te me ngihmoni, sado pak?Falenderime ne advance. E...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
albaloul
13-05-2008, 23:05:26

Top Fest 2007

Kush është fituesja e festivalit muzikor për fëmij "Fluturat 2007"???hmmmmm:
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
20-12-2007, 00:56:20

Festivali i stampave

Festivali i stampaveAlma Mile18-12-2007Imazhi i një festivali të lodhur, ku vërtiten të njëjtët emra kompozitorësh, poetësh e orkestruesish dhe ku mungon konkurrenca. Për të tretin vit në Eurosong paraqitemi me të nj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
07-12-2007, 15:34:33

Festivali Polifonik, “iso” për pasurinë e Labërisë !

Grupe nga gjashtë qarqe morën pjesë duke i dhënë ngjyra dhe një herë qytetit bregdetar Qyteti i Vlorës tashmë që prej disa vitesh po kthehet në djepin e festivaleve, të cilët kanë të bëjnë jo vetëm me kulturën e lashtë shqiptare, por edhe atë të popujve të të gjithë botës me fe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: eurogina, kore, adhuruesi

Tarkan - Koncert ne Prishtine

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
06-07-2007, 15:32:47

Kastriot Tusha, koncert i suksesshëm në vendlindjen e tij Elbasan !

Tenori i njohur shqiptar, Kastriot Tusha i kthehet kalldrëmeve të Elbasanit, ku dhe ka lindur. Koncerti i mbrëmshëm nuk ka mbledhur vetëm miq e shokë të tij, por edhe qindra adhurues. Kanë qenë të shumtë të ftuarit, të cilët përreth dy orë kanë ndjekur një koncert "life" të artistit të popullit ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

eurogina
05-07-2007, 19:26:18

Anulohet koncerti i Mustafa Sandal

Nuk ndodhi. Sipas organizatorëve të koncertit të Sandal, përfaqësuesve të “Living rom shou” është bërë e ditur se koncerti i turkut është shtyrë për në datën 24 korrik, ku pretendohet të realizohet një minikoncert me pjesëmarrësit Mustafa Sandal, Bluz Brothers dhe Remon. Por çfa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Amy
28-06-2007, 15:50:55

Polifest 2007

Veriu - Rona Nishliu Fituese e Cmimit te Pare , Polifest 2007 (24 Qershor 2007) Muzika: Armend RexhepagiqiTeksti: Aida BarakuOrkestrimi: Florent Boshnjaku...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Amy
20-06-2007, 13:41:46

Dolores O'Riordan, live për shqiptarët

Nuk e dija që kisha fansa në ShqipëriOrët në Tiranë të këngëtares irlandeze, koncerti live dhe rrëfimi për dashurinë e muzikës së shkruar me fantazi Brezi ynë nuk e mban mend kohën kur gjenerata e prindërve tanë, sajonte lloj-lloj akrobacish për të dëgjuar një hit pareid apo nj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
17-05-2007, 04:31:22

Pink koncert ne Shkup me date 28 Qershor 2007 !

Kengetarja e famshme PiNK do kete koncert ne Shkup me date 28 Qershor 2007. Organizimi i Avalon PRODUCTIONS!P.s do ket ndonje tur europian kjo se do vij dhe ne Austri.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: artemisa, adhuruesi, BeRni

Netet e Klipit shqiptar

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: artemisa, adhuruesi

Mikrofoni i Artë 2006

Amy
28-04-2007, 05:10:57
me kenaqesi 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
27-01-2007, 16:32:38

“Këngët e Shekullit 2”

Pas programit “C’est la vie”, do të rinisë spektakli me muzikën shqiptare Pas spektaklit “C’est la vie”, që është ende në puntatat e tij të para, autorët e këtij programi do të risjellin në ekran suksesin e “100 këngët e shekullit”. Edicioni i dytë i këtij show muzikor, që tërho...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
06-01-2007, 20:09:14

“Radio Awards 2006”, fiton kënga e Vesa Lumës !

Ky aktivitet u organizua për herë të parë nga Radio Tirana 2 në fundvitin që lamë pas Ditën e dielë, datë 31 dhjetor ora 15.00, u zhvillua live në 95.8 MHz ndarja e çmimeve. Nuk ishte bërë kurrë më parë një aktivitet i tillë i cili ka marrë emrin e çmimeve që ndahen në Amerikë, ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

sorelina
18-12-2006, 18:43:35

Një garë shqiptare për në Hollivud!

Festivali i parë botëror i këngës “A New World Star is Born”, që pritet të zhillohet në vitin 2007 në Los Anxhelos prek edhe shqiptarët. Një projekt madhor, origjinal, që bashkon popujt kësaj herë përmes këngës, i jep njëherazi shansin yjeve të këngës të mos mbeten vetëm yje brenda vendit të tyr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
leonard.846
27-11-2006, 21:27:19

Disko global

 FTESE PER TE GJITHE ANETARET E KETIJ FORUMI. ME RASTIN E VITIT TE RI 2007 DISKOTEKA GLOBAL ME DATE 31 ORA 22,30 NJE MEGAFESTE ME MUZIKE SHQIPETARE . PER ME SHUME INFORMACIONE. CEL.00393206329732 ADRESA VIA S.M.KOLBE 39 THIENE (VICENZA) ITALIA
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

CrYsTaL TeaRs
15-11-2006, 05:15:36

Shkolla Muzikes "Alba" ne New York

Thojn qe do hapet se shpejti shkolla shqipetare e muzikes Alba ne New York. Un mendoj se eshte nje gje shume e mire ku shqiptaret mund te dergojne femijet e tyre ose edhe vet te mesojne veglat e muzikes shqiptare si edhe instumente te ndryshme. Besoj se shkolla e muzikes Alba do ti edukoje keta ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: celjeta, Xhevrija, teddy

TOP FEST 3

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
06-09-2006, 22:21:31

Kater koncerte ne Paris!

 Orkestra e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit,  Kori i Madh dhe Ansambli Vokal "Laissa",  do të japin katër koncerte të mëdha në datat 12-13-14-15 shtator në Paris, (Francë). Sipas zyrës së shtypit të TKOB-it, ftesa për këto koncerte vjen nga shoqata artistike "Arthema", me presidente Magal...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
05-09-2006, 19:45:31

Festivali i Jazzit!

Festivali i Dytë Ndërkombëtar i Jazzit, do të mbyllë sezonin koncertor, veror në qytetin e Durrësit. Njëkohësisht mbyll dhe sezonin turistik, i cili ka pasur një sërë aktititetesh kulturore. Dje në mbrëmje, në skenën verore te shëtitorja "Taulantia", buzë detit, nisi Jazz Ethnic, i cili do të zg...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: eurogina, DjTerenc, Dirrtygirl

Eurovizioni 2006!

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
DreamNik
27-07-2006, 11:58:24

Mbresat Nga Koncerti i mbajtur ne Shkup

 Vajza  nga  gjith  trevat  Shqipetare  jam  nje  djal  nga  Kosova  e  kisha  pas  deshir  te  di  se  si  keni  kaluar  ne  Koncertin  e  mbajtur  ne  Shkup  nga  nje  grup  Rock  --WHITESNAKE -- ju  uroj  qaste  te  bukura  dhe  shpresoj  herave  tjera  keto  lloje  Koncerte  ta  marshojn Kos...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe