Anulohet koncerti i Mustafa Sandal - Festivale dhe Koncerte

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Anulohet koncerti i Mustafa Sandal

Anulohet koncerti i Mustafa Sandal

· 1 · 554

  • Postime: 2417
  • Karma: +6/-1
  • Gjinia: Femer

ne: 05-07-2007, 19:26:18
Nuk ndodhi. Sipas organizatorëve të koncertit të Sandal, përfaqësuesve të “Living rom shou” është bërë e ditur se koncerti i turkut është shtyrë për në datën 24 korrik, ku pretendohet të realizohet një minikoncert me pjesëmarrësit Mustafa Sandal, Bluz Brothers dhe Remon. Por çfarë ka ndodhur me biletat e shitura për koncertin e anuluar të Sandal? “Këto bileta vlejnë edhe për datën 24 korrik, por shumë pak vetë, ata të cilët kanë organizuar pushimet e verës, që nga 15 korriku e mbrapa, i kanë kthyer mbrapsht biletat”, shprehen burime zyrtare nga “Living rom shou”. Ishte menduar që këngëtari i njohur turk të këndonte live po dje në Tiranë. Një emër shumë i njohur i muzikës turke, Sandal pritet të sjellë këngë të njohura nga publiku shqiptar. Ishte menduar që për rreth një orë e gjysmë ai të interpretonte mes të tjerash edhe këngë të njohura të tij si “Aya benzer”, “Yana Yana” apo “Isyankar”, të transemtuara mjaft edhe në radiot shqiptare. Biletat për koncertin e Mustafa Sandal kushtonin 1.000 lekë.

Temat e fundit