Eurovizioni 2006! - Festivale dhe Koncerte

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sondazh

Kush do ta fitoj eurosong kete vit ?

1
12 (66.7%)
2
6 (33.3%)

Numri i anetareve qe votuan: 14

Eurovizioni 2006!

Eurovizioni 2006!

· 214 · 13143

 • Postime: 5
 • Karma: +0/-0

ne: 07-04-2006, 14:08:54
............
« Editimi i fundit: 09-05-2006, 19:14:35 nga Berni »

 • Postime: 3096
 • Karma: +4/-0
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 07-04-2006, 15:04:35
Per eurovizionin nuk di qka te them sepse ende nuk i kam ndegju kenget e te gjitha shteteve keshtu qe nuk kam koment!!!

 • Postime: 822
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 10-04-2006, 16:15:21
Luizzzzzzzzzzzzzzzz zzziiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiigo albania go go go

te gjithë shqipetaret kudo qe janë te votojne për luiz ejllin -zjarr e ftohte-


Come On People Let's Make Albania #1


 • Postime: 822
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 10-04-2006, 16:22:15
Për eurovizionin nuk di çka te them sepse ende nuk i kam ndegju këngët e të gjitha shteteve kështu qe nuk kam koment!!!

te gjitha kenget kooottt pervec belgjikes me je t'adore dhe shqiperis -zjarr e ftohte qe me kane pelqyer  :) kenga greke ma shpifi dialektin angleze

 • Postime: 3096
 • Karma: +4/-0
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 11-04-2006, 07:41:07
me fal por ketu ne kete teme shkruan se kush do ta fitoj eurovizionin e jo kush e ka fituar apo e ka merituar ta fitoj tani per tani asnje kenge te ndonje shteti nuk e kam ndegjuar per eurovizionin e sivjetshem keshtu qe nuk e di se kush do ta fitoj edhe mua me pelqen kenga e Luiz Ejllit por ndoshta dikujt nga jashte nuk i pelqen keshtu qe i uroj fat e ishalla fiton sepse do te na zbardhte fytyren.

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 11-04-2006, 08:29:47
Nese ne shqipetaret nuk votojme atehere ai nuk munde te fitoje.. :) :-[

 • Postime: 3096
 • Karma: +4/-0
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 11-04-2006, 09:01:37
eshte e vertet se ne nese nuk votojme atehere ai nuk do e fitoj por ma merr mendja se te gjithe shqiptaret kudo qe jane d ote votojne per Luizin me fat

 • Postime: 338
 • Karma: +12/-10

#7 ne: 11-04-2006, 19:30:26
hajdeniiiiiiiiii te gjiteh per Luizin!

 • Postime: 25
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 14-04-2006, 05:21:14
Do kisha dashur shume qe Shqiperia te votonte per Suedine kete vit(ne s'votojme dot per Luisin).Eshte nje kenge e bukur dashurie me ritmet nordike.Kengetarje, Carola, eshte nje personalitet i madh muzikor, qe gjithashtu qenka e famshme per bindjet e saj te hapta fetare. Ajo qenka shprehur hapur kunder homoseksualizmit, gje qe i ka hapur polemika, por prapeseprape eshte aq e madhe sa ne fund s'kane se c'ti bejne. Ne vitin jubilar,2000, ajo paska incizuar ne Bethlehem nje CD per Krishtlindjet me nje grup muzikantesh suedeze,norvegjeze, izraelite dhe e shoqeruar nga nje kor femijesh palestinez!...Albumi pastaj qenka shitur shume ne Suedi...Kam pershtypjen se nganjehere Shqiperia nuk i di fjalet e kengeve qe kendohen ne Eurovision,se mbase do i shperndante me shume votat ne Europe...

 • Postime: 25
 • Karma: +0/-0

#9 ne: 14-04-2006, 05:26:45
Kenga e Karoles:

INVINCIBLE

Never gonna run away
I'm not gonna hide
I know just what I feel inside

Nothing's gonna make a change
Forever with you
I'm always on your side
You're always on my mind

Invincible – One love supreme
Unbreakable – One land of dreams
Two hearts unite – Insatiable
This love tonight – Invincible

Love is like a miracle
Invading your heart
When you're struck, you know are

When it's comin'over you
You won't let it go
I'm always on your side
You're always on my mind

Invincible – One love supreme
Unbreakable – One land of dreams
Two hearts unite – Insatiable
This love tonight – Invincible

I'm always on your side
You're always on my mind


 • Postime: 25
 • Karma: +0/-0

#10 ne: 14-04-2006, 05:29:15
Carola qenka bashkautore e tekstit...

 • Postime: 25
 • Karma: +0/-0

#11 ne: 14-04-2006, 05:31:29
Paskam vene te njejetn foto - me falni..

 • Postime: 25
 • Karma: +0/-0

#12 ne: 14-04-2006, 05:33:41
Carola...

 • Postime: 25
 • Karma: +0/-0

#13 ne: 14-04-2006, 05:41:05
me pelqen edhe kenga e Rusise e kenduar nga Dima Bilan, ka nje muzike shume te bukur...

NEVER LET YOU GO

Heavy clouds, no rain
And every move causes pain
Ready kiss, but no love
I feel I'm torn in half
Ardent look, but no heat
It's not you really need
Baby, now it has happened with us
We are dancing on broken glass
Can't stand no more -

Never, never let you go
You are the one I'm searching for
Flesh of my flesh, bone of my bone
Love's carving it in the stone
Never, never let you go
Return the days we had before
Soul of my soul, blood of my blood
Love's carving it in my heart

Gentle words, no aim
It seems we're playing a game
Easy smile, but no fun
Sweet music for no one
Close embrace, but no more
Cold Champagne we forgot to pour
Baby now it has happened with us
We are dancing on broken glass
Can't stand no more

 • Postime: 25
 • Karma: +0/-0

#14 ne: 14-04-2006, 05:48:27
Ne menyre absolute nuk me pelqen kenga e Kroacise, por edhe ajo e Greqise - ka muzike OK, por tekst shume kontradiktor, thote 'I'm still in love - with everything I hate,eveything you do,etc.etc', nuk e di sesi mund te thuash qe 'urrej' dicka tek ai qe  do, dashuria prandaj eshte magjike se te ben qe defektet e tjetrit te te duken te embla,'cute', por s'mund t'a perkufizosh kete si urrejtje, ose me ky u be nenshtrim...Nejse, ky eshte mendimi im,nuk e them per provokim, por provoni t'ia kendoni kete kenge njeriut tuaj te zemres dhe do shihni qe do tmerrohet nga fjalet...

 • Postime: 25
 • Karma: +0/-0

#15 ne: 19-04-2006, 23:17:34
Njerez, shikoni kete website:

http://www.freewebs.com/luizejlli/index.htm (ftp://http://www.freewebs.com/luizejlli/index.htm)

 • Postime: 822
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#16 ne: 22-04-2006, 19:07:49
Do kisha dashur shumë qe Shqipëria te votonte për Suedine këtë vit(ne s'votojme dot për Luisin).Është një këngë e bukur dashurie me ritmet nordike.Kengetarje, Carola, është një personalitet i madh muzikor, qe gjithashtu qenka e famshme për bindjet e saj te hapta fetare. Ajo qenka shprehur hapur kundër homoseksualizmit, gjë qe i ka hapur polemika, por prapeseprape është aq e madhe sa në fund s'kanë se c'ti bëjnë. Ne vitin jubilar,2000, ajo paska incizuar ne Bethlehem një CD për Krishtlindjet me një grup muzikantesh suedeze,norvegjeze, izraelite dhe e shoqëruar nga një kor femijesh palestinez!...Albumi pastaj qenka shitur shumë ne Suedi...Kam përshtypjen se nganjëherë Shqipëria nuk i di fjalët e kengeve qe kendohen ne Eurovision,se mbase do i shperndante me shumë votat ne Europe...
pse nuk mund te votosh per luizin ti

 • Postime: 822
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#17 ne: 22-04-2006, 19:12:52
Ne mënyrë absolute nuk me pëlqen kënga e Kroacise, por edhe ajo e Greqise - ka muzikë OK, por tekst shumë kontradiktor, thotë 'I'm still in love - with everything I hate,eveything you do,etc.etc', nuk e di sesi mund të thuash qe 'urrej' diçka tek ai qe  do, dashuria prandaj është magjike se te bën qe defektet e tjetrit te te duken te embla,'cute', por s'mund ta perkufizosh këtë si urrejtje, ose me ky u be nenshtrim...Nejse, ky është mendimi im,nuk e them për provokim, por provoni t'ia kendoni këtë këngë njeriut tuaj te zemrës dhe do shihni qe do tmerrohet nga fjalët...

ajo anna vissi ma ka shpif dhe me video klipin (si prosti) dhe si kenge im sorry por po vajti kenga grqis ne top 3 qeka kote eurovizioni atehere

 • Postime: 822
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 22-04-2006, 19:16:13
me pëlqen edhe kënga e Rusise e kenduar nga Dima Bilan, ka një muzikë shumë te bukur...

NEVER LET YOU GO

Heavy clouds, no rain
And every move causes pain
Ready kiss, but no love
I feel I'm torn in half
Ardent look, but no heat
It's not you really need
Baby, now it has happened with us
We are dancing on broken glass
Can't stand no more -

Never, never let you go
You are the one I'm searching for
Flesh of my flesh, bone of my bone
Love's carving it in the stone
Never, never let you go
Return the days we had before
Soul of my soul, blood of my blood
Love's carving it in my heart

Gentle words, no aim
It seems we're playing a game
Easy smile, but no fun
Sweet music for no one
Close embrace, but no more
Cold Champagne we forgot to pour
Baby now it has happened with us
We are dancing on broken glass
Can't stand no moreme ka pelqyer kjo kenga :) por ai qe e kendon ma shpifi lol (te keqen e luizit per pamje se eshte si rrush :) )

 • Postime: 25
 • Karma: +0/-0

#19 ne: 23-04-2006, 16:30:09
pse nuk mund te votosh për luizin ti

Shqiperia nuk voton dot per perfaqesuesin e saj - nuk lejohet sipas rregullave te Eurovizionit.

 • Postime: 1631
 • Karma: +2/-6
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 23-04-2006, 17:24:30
kate rean ska kang t mir ate as gjusma e belve nuke pelyen por sdi si u rizgjodh nejse mendun se me artiste t njur do te ken ma shum sukse hmmmmm:
E kan lan brahimin veq se u kan marokan e kan rzu fllamont fllams bllokat :P

 • Postime: 18
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 24-04-2006, 19:11:12
Une mendoj se do te fitoj Romania  hmmmmm:
Mihai Traistariu - Torneo  eshte keng shum e mire

 • Postime: 822
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#22 ne: 27-04-2006, 10:20:27
Shqipëria nuk voton dot për perfaqesuesin e saj - nuk lejohet sipas rregullave te Eurovizionit.

po mire ti ne shqiperi nuk jeton lol so

 • Postime: 182
 • Karma: +5/-0

#23 ne: 27-04-2006, 19:46:38
Lexova artikull qe fituese do te jete kenga e Bosnia&Hercegovina.
Te shohim...

 • Postime: 338
 • Karma: +12/-10

#24 ne: 27-04-2006, 20:51:30
pffffffffffffff skam ide...vitet e kaluara ishte nje lloj pasioni me i fort per ket festival...por tani me jo!
shpresoj shume qe Luizi te vendoset ne pozit te mire!

mund te ma konfirmoi dikush mungesen e shkijeve sivjet?se kam degju keshtu!dmth per shkak te vjedhjes qe ka ber ai shkau tjeter vitin e kaluar!

Temat e fundit