Kater koncerte ne Paris! - Festivale dhe Koncerte

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kater koncerte ne Paris!

Kater koncerte ne Paris!

· 1 · 880

  • Postime: 7093
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

ne: 06-09-2006, 22:21:31

 
Orkestra e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit,  Kori i Madh dhe Ansambli Vokal "Laissa",  do të japin katër koncerte të mëdha në datat 12-13-14-15 shtator në Paris, (Francë). Sipas zyrës së shtypit të TKOB-it, ftesa për këto koncerte vjen nga shoqata artistike "Arthema", me presidente Magalie Skënderi në kuadër të bashkëpunimit ndërmjet TKOB-it dhe partnerëve të saj artistikë në botë. Në përbërje të orkestrës së TKOB-it marrin pjesë edhe orkestrantë të Radio- Televizionit Shqiptar. Trupa prej 60 artistësh pas disa ditësh prova nën drejtimin e Maestro Zhani Cikos për parapërgatitjen e materialit në studiot e TKOB-it, do të niset në datën 6 shtator nga Tirana. Koncertet do të realizohen nën drejtimin e mjeshtrit Vincent Guyot. Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit pak ditë më parë shfaqi operën "Rigoletto", në kuadër të Festivalit Ndërkombëtar të Apolonisë.

gazetashqiptare

Temat e fundit