Këngëtarët shqiptarë, koncert të madh me 15 Prill në Nju Jork ! - Festivale dhe Koncerte

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Këngëtarët shqiptarë, koncert të madh me 15 Prill në Nju Jork !

Këngëtarët shqiptarë, koncert të madh me 15 Prill në Nju Jork !

· 2 · 1089

  • Postime: 27102
  • Karma: +11/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 03-03-2007, 16:17:48
Bëhet fjalë për koncertin më të madh, që këngëtarët shqiptarë mund të kenë realizuar nëpër botë. Më 15 prill, në Nju Jork në teatrin M.S.G, në një koncert madhështor për të gjithë shqiptarët që jetojnë atje do të jenë këngëtarët më të njohur të skenës në Shqipëri e diasporë. Janë konfirmuar tashmë, emrat Bujar Qamilit, Sabri Fejzullahut, Shkurte Fejzës, Ponit, Soni Malajt, Valbona Memës, Manjola Nallbanit, Gjyste Vulajt, Remzije Osmanit, Fatmira Breçanit, Miranda Hashanit, Çiljeta Xhilagës, Gëzim Nikës, Eduart Bajramit, Andja Karapanços dhe Blerta Kostës. Ky koncert, në të cilin pritet të jenë mbi 5000 spektatorë shënohet si më i madhi i realizuar ndonjëherë nga këngëtarët shqiptarë jashtë trojeve të tyre dhe mban titullin “Zëri i Këngës Shqiptare”. Secili nga 16 këngëtarët shqiptarë, do të përcjellë me tingujt e muzikës emocionet e veçanta të këngës në gjuhën shqipe.

G.Panorama

  • Postime: 822
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Femer

#1 ne: 03-03-2007, 22:50:59
dua te shkoj :engjell: a ka mundsi te jepni me shumë informacione e di cfar me mirë po shikoj te website i msg 

uuuuaaaa 75 deri 150 $ bileta (një çik shrejte por ja vlen)

http://www.radiocity.com/eventcalendar/eventprofile2?event_id=8031&category=2

Temat e fundit