Figura Historike - 3

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Figura Historike boterore dhe shqiptare. Tema informative dhe diskutime.

Alban
11-05-2004, 10:27:16

Pashko Vasa

Pashko Vasa hyri qe heret ne levizjen patriotike, por veprimtari te dendur per ceshtjen kombetare zhvilloi ne vitet 70, kur bashke me K.Kristoforidhin, u perpoq per krijimin e nje shoqerie per perhapjen e shkrimit shqip dhe ngjalljen e ndergjegjies kombetare. Ne vitet 1878-1882 krahas A.Frasheri...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe