×
Hyrja
Profili

Kinematografia shqiptare sot dhe dje


InfoZ
ne: 21-05-2020, 01:47:15
Aktoret e filmave shqiptare

Filmi Shqiptar

Kjo teme ne lidhje me Aktoret e filmave shqiptare sherben si vend diskutimi dhe burim informacioni per te ndare, marre e dhene info e lajme, apo fotografi e videoklipe; per te bere diskutime e biseda, per te kerkuar ndihme, per te bere pyetje e per te marre pergjigje; per keshilla e sugjerime; p...

InfoZ
ne: 21-05-2020, 01:44:35
Filma shqiptare

Filmi Shqiptar

Kjo teme ne lidhje me filma shqiptare sherben si vend diskutimi dhe burim informacioni per te ndare, marre e dhene shkrime, apo fotografi e videoklipe; per te bere diskutime e biseda, per te kerkuar ndihme, per te bere pyetje e per te marre pergjigje; per keshilla e sugjerime; per te shprehur sh...

xhevdet-ferri.jpg
Pergjigje nga: erlehta, steriotipi B, olti
Ndërron jetë aktori Xhevdet Feri


Pergjigje nga: inteligjent1, erionmuca, shejtania
Batuta filmash shqiptar-

M A X
ne: 29-11-2011, 00:44:53
Nentori i Dyte [filmi]

Filmi Shqiptar

Nentori i Dyte - filmi i pavarsise Nentori i Dyte ஜ۩۞۩ஜ Filem HD˙·٠•ZEMRA E NENESღ•٠˙ Cilsia e Filimit Qarte dhe paster, Filmi zgjat 1.ore e 22.min e 33.sekonda


M A X
ne: 11-09-2011, 20:56:06
“Alternativa jonë lokale në industrinë e kinemasë”

Filmi Shqiptar

Robert Aliaj: “Alternativa jonë lokale në industrinë e kinemasë”Elsa DemoTë gjithë e pranojnë pa ia pohuar opinionit publik se prodhimi kinematografik vendas me buxhetet e shtetit ndodhet në pikë kritike dhe të gjithë e shohin se si po lulëzojnë festivalet e filmit me prodhime n...

M A X
ne: 11-08-2011, 12:24:27
Filmat shqiptarë sot

Filmi Shqiptar

Filmat shqiptarë Prodhimet kinematografike shqiptare janë më të rralla, por kanë edhe ato publikun e tyre. Altin Prifti, drejtori i përgjithshëm i rrjetit të kinemave “Imperial” thotë se në një hark 2-vjeçar në “Imperial” janë shfaqur 6-7 premiera.Sipas tij, këto prodhime kanë pasur një audiencë...


M A X
ne: 29-04-2011, 01:06:34
“Maya” në festivalin e Uellsit

Filmi Shqiptar

Një tjetër pjesëmarrje dinjitoze e kinemasë shqiptare në festivalet e huaja të filmit.Filmi “Maya” i Pluton Vasit është në nominim në kategorinë e “Filmit më të mirë ndërkombëtar” në Swansea Bay Film Festival, që zhvillohet çdo vit në Uells të Britanisë së Madhe. Filmi është në kompeticion me ka...


M A X
ne: 31-03-2011, 14:15:07
Filmi i animuar i censuruar në ekranin e kinemasë

Filmi Shqiptar

Filmi i animuar i censuruar në ekranin e kinemasëFilmi i animuar shqiptar në vitet e krijimtarisë së tij ka pasur një sërë krijuesish që me pasionin e tyre do të skalitnin portrete personazhesh që rritën një brez të tërë duke i dhënë duhë kësaj gjinie që dhe sot është e dashur p...

*
CoLd FiRe™
ne: 20-03-2011, 22:14:42
The Eagle ~ Shqiponja (2011) (Titra Shqip)

Filmi Shqiptar

The Eagle ~ Shqiponja (2011) Zhanri: Adventure | Dramë. [FONT=C

*
CoLd FiRe™
ne: 20-03-2011, 22:13:18
I Am Number Four (2011) (Titra Shqip)

Filmi Shqiptar

I Am Number Four ~ Jam Numri Katër (2011) Zhanri: Aksion | Sci-Fi. [COLOR=Da

*
CoLd FiRe™
ne: 20-03-2011, 22:00:14
Fjalimi i Mbretit - The Kings Speech (Titra Shqip)

Filmi Shqiptar

Fjalimi i Mbretit - The Kings Speech Lloji i filmit: Dramë / Histori. [COLOR

*
CoLd FiRe™
ne: 20-03-2011, 21:56:14
Ao: The Last Neanderthal ~ Ao: Neantërdali i fundit (2010)

Filmi Shqiptar

Ao: The Last Neanderthal~ Ao: Neantërdali i fundit

Pergjigje nga: dreamm, sonila al, mika123
Filma Shqip.

M A X
ne: 10-01-2011, 01:16:23
"Mundësia e dytë"

Filmi Shqiptar

E rrallë që në Festivalin e Filmit në Berlin shkojnë dy histori nga Shqipëria: nga mjedisi shqiptar, flasin shqip, me aktorë shqiptarë. Burimet pranë stafit të filmit "The Forgivness of blood", i konfirmuan "Shekullit" se vepra e regjisorit amerikan Joshua Marston, hyn në Konkurrim Zyrtar në edi...

M A X
ne: 10-01-2011, 00:55:48
“Amnestia”, filmi shqiptar që konkuron në Berlin

Filmi Shqiptar

“Amnestia”, filmi shqiptar që konkuron në BerlinFilmi shqiptar “Amnestia” i regjisorit Bujar Alimani është zgjedhur zyrtarisht për t’u shfaqur premierë botërore, në seksionin “International Forum” të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në Berlin.“Amnestia” është filmi i parë në gjithë historinë e ...


Amy A.
ne: 01-11-2010, 17:37:53
MAYA - mesazhe të mëdha në një provincë të vogël

Filmi Shqiptar

"Maya" është një film që shihet me kënaqësi. Do t'ua rekomandoja të gjithë artdashësve tanë, të cilët kinemanë shqiptare thuajse e kanë braktisur prej vitesh… Arsyet e kësaj braktisjeje s'do të mund t'i thoshim këtu, por me siguri "Maya" është jashtë tyre. Pasi, 1 orë e 30 minuta (aq zgjat filmi...*
CoLd FiRe™
ne: 28-04-2010, 20:34:09
The Pacific - HDTV 2010 Titra Shqip (Updated)

Filmi Shqiptar

The Pacific - HDTV 2010 Titra Shqip (Updated) THE PACIFIC [IMG]http://i49.ti
Pergjigje nga: teverlani, Lirimi 27, Progres
Shkarkoni Komuna e parisit 2009

sorelina
ne: 02-11-2009, 13:31:32
Filmat e pas ‘90-ës, mediokër, Saimir Kumbaro.

Filmi Shqiptar

Me pak përjashtime, kinematografia post-komuniste në Shqipëri është mediokre. Këtë e thotë një prej kineastëve më të njohur shqiptarë, regjisori Saimir Kumbaro. Së fundmi ka qenë anëtar jurie i festivalit ndërkombëtar të filmit në Kosovë, ku pa se ku qëndron kinematografia shqiptare, krahasuar m...

Pergjigje nga: imce, Lepulushja
A.B.C.........ZH
*

Pergjigje nga: dude, Lepulushja
Prita!

Pergjigje nga: dude, erlehta, *LIRA*
Kryengritje ne pallat!


M A X
ne: 08-06-2009, 16:00:52
Çfarë e mban peng filmin shqiptar

Filmi Shqiptar

Filmi shqiptar sot dhe problemet e tranzicionit. Autori i kësaj analize, kompozitor filmi i vendosur në Los Anxhelos dhe i përfshirë si skenarist në dy projekte filmike amerikane me temë shqiptare, trajton çështjet bazë që nga politika e Qendrës Kombëtare të Kinematografisë deri tek hipokrizia e...


erion1986 Elbasanlli4ever
ne: 24-03-2009, 20:46:20
Rreth kinematografise shqiptare nje group ne Facebook

Filmi Shqiptar

   Mendova te krijoja një grupe ku te diskutohej mbi historinë , mbresat dhe kujtimet .... për filmat vizatimor , dokumentaret , pjesët e humorit dhe teatrit tone... dhe filmave te kinostudio Shqipëria e re...Mirëpresim çdo person te ndihmoje ne përhapjen e artit shqiptare dhe ne fb...linku esht...

erion1986 Elbasanlli4ever
ne: 22-03-2009, 11:38:40
Albanian Movies online Trasmeton Live Filma Humor Dokumentare Videoklipe 2009

Filmi Shqiptar

Filma shqiptare per shikim falas,shiko filma shqip falas,shikobig brother albania falas , shiko filma vizatimor ,filma komik ,dukumentare shqip, koha e komunizmit, kinematografia shqiptare dhe shum filma te rinj qe me pare nuk ishin trasmetuar ne web jan duke u trametuar live ne albanianmovies...


Pergjigje nga: olti, agamemnon, esmereralda
Debatik.


Amy
ne: 27-11-2008, 18:25:01
4 Filma Shqiptare - Premiere ne Millenium

Filmi Shqiptar

 Dy filmat me metrazh të shkurtër të shfaqur një natë më parë në kinema “Millenium”, e fusin kinematografinë shqiptare në skenat e nxehta, dikur tabu, por tani si nevojë kinematografike, pa të cilën nuk mund të rrojë një produksion filmik Eno Milkani me filmin “Shenjtorja”, mbështetur në tregimi...

  • Nuk ka postime te reja
  • Redirect Board