Filmi Shqiptar

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Kinematografia shqiptare sot dhe dje

zhaklinadhimojani_20201214_222812_0.jpg

12:51
21-05-2020, 01:47:15

Aktoret e filmave shqiptare

Kjo teme ne lidhje me Aktoret e filmave shqiptare sherben si vend diskutimi dhe burim informacioni per te ndare, marre e dhene info e lajme, apo fotografi e videoklipe; per te bere diskutime e biseda, per te kerkuar ndihme, per te bere pyetje e per te marre pergjigje; per keshilla e sugjerime; p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
21-05-2020, 01:44:35

Filma shqiptare

Kjo teme ne lidhje me filma shqiptare sherben si vend diskutimi dhe burim informacioni per te ndare, marre e dhene shkrime, apo fotografi e videoklipe; per te bere diskutime e biseda, per te kerkuar ndihme, per te bere pyetje e per te marre pergjigje; per keshilla e sugjerime; per te shprehur sh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

xhevdet-ferri.jpg
Pergjigje nga: erlehta, steriotipi B, olti

Ndërron jetë aktori Xhevdet Feri

erlehta
17-01-2020, 07:35:11
I paharruar qofte.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-05-2019, 12:19:04

Bes Kallaku - FALCO - FILMI I PLOTE (HD)

Bes Kallaku - FALCO - FILMI I PLOTE (HD)
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-05-2019, 12:18:41

Legjenda e Fundit

Legjenda e Fundit
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-05-2019, 12:18:33

Një Darkë Romantike

Një Darkë Romantike - Elvana Gjata dhe Ermal Mamaqi
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-05-2019, 12:18:25

Dashuria s'mjafton - Filmi i plote

Dashuria s'mjafton - Filmi i plote
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: inteligjent1, erionmuca, shejtania

Batuta filmash shqiptar-

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-11-2011, 00:44:53

Nentori i Dyte [filmi]

Nentori i Dyte - filmi i pavarsise Nentori i Dyte ஜ۩۞۩ஜ Filem HD˙·٠•ZEMRA E NENESღ•٠˙ Cilsia e Filimit Qarte dhe paster, Filmi zgjat 1.ore e 22.min e 33.sekonda
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
11-09-2011, 20:56:06

“Alternativa jonë lokale në industrinë e kinemasë”

Robert Aliaj: “Alternativa jonë lokale në industrinë e kinemasë”Elsa DemoTë gjithë e pranojnë pa ia pohuar opinionit publik se prodhimi kinematografik vendas me buxhetet e shtetit ndodhet në pikë kritike dhe të gjithë e shohin se si po lulëzojnë festivalet e filmit me prodhime n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
11-08-2011, 12:24:27

Filmat shqiptarë sot

Filmat shqiptarë Prodhimet kinematografike shqiptare janë më të rralla, por kanë edhe ato publikun e tyre. Altin Prifti, drejtori i përgjithshëm i rrjetit të kinemave “Imperial” thotë se në një hark 2-vjeçar në “Imperial” janë shfaqur 6-7 premiera.Sipas tij, këto prodhime kanë pasur një audiencë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-04-2011, 01:06:34

“Maya” në festivalin e Uellsit

Një tjetër pjesëmarrje dinjitoze e kinemasë shqiptare në festivalet e huaja të filmit.Filmi “Maya” i Pluton Vasit është në nominim në kategorinë e “Filmit më të mirë ndërkombëtar” në Swansea Bay Film Festival, që zhvillohet çdo vit në Uells të Britanisë së Madhe. Filmi është në kompeticion me ka...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
31-03-2011, 14:15:07

Filmi i animuar i censuruar në ekranin e kinemasë

Filmi i animuar i censuruar në ekranin e kinemasëFilmi i animuar shqiptar në vitet e krijimtarisë së tij ka pasur një sërë krijuesish që me pasionin e tyre do të skalitnin portrete personazhesh që rritën një brez të tërë duke i dhënë duhë kësaj gjinie që dhe sot është e dashur p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
CoLd FiRe™
20-03-2011, 22:14:42

The Eagle ~ Shqiponja (2011) (Titra Shqip)

The Eagle ~ Shqiponja (2011)
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
CoLd FiRe™
20-03-2011, 22:13:18

I Am Number Four (2011) (Titra Shqip)

I Am Number Four ~ Jam Numri Katër (2011)
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
CoLd FiRe™
20-03-2011, 22:00:14

Fjalimi i Mbretit - The Kings Speech (Titra Shqip)

Fjalimi i Mbretit - The Kings SpeechLloji i filmit: Dramë / Histor...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


*
CoLd FiRe™
20-03-2011, 21:56:14

Ao: The Last Neanderthal ~ Ao: Neantërdali i fundit (2010)

Ao: The Last Neanderthal~ Ao: Neantërdali i fundit

M A X
10-01-2011, 01:16:23

"Mundësia e dytë"

E rrallë që në Festivalin e Filmit në Berlin shkojnë dy histori nga Shqipëria: nga mjedisi shqiptar, flasin shqip, me aktorë shqiptarë. Burimet pranë stafit të filmit "The Forgivness of blood", i konfirmuan "Shekullit" se vepra e regjisorit amerikan Joshua Marston, hyn në Konkurrim Zyrtar në edi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
10-01-2011, 00:55:48

“Amnestia”, filmi shqiptar që konkuron në Berlin

“Amnestia”, filmi shqiptar që konkuron në BerlinFilmi shqiptar “Amnestia” i regjisorit Bujar Alimani është zgjedhur zyrtarisht për t’u shfaqur premierë botërore, në seksionin “International Forum” të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në Berlin.“Amnestia” është filmi i parë në gjithë historinë e ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Amy A.
01-11-2010, 17:37:53

MAYA - mesazhe të mëdha në një provincë të vogël

"Maya" është një film që shihet me kënaqësi. Do t'ua rekomandoja të gjithë artdashësve tanë, të cilët kinemanë shqiptare thuajse e kanë braktisur prej vitesh… Arsyet e kësaj braktisjeje s'do të mund t'i thoshim këtu, por me siguri "Maya" është jashtë tyre. Pasi, 1 orë e 30 minuta (aq zgjat filmi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


*
CoLd FiRe™
28-04-2010, 20:34:09

The Pacific - HDTV 2010 Titra Shqip (Updated)

The Pacific - HDTV 2010 Titra Shqip (Updated)THE PACIFIC
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: teverlani, Lirimi 27, Progres

Shkarkoni Komuna e parisit 2009

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

sorelina
02-11-2009, 13:31:32

Filmat e pas ‘90-ës, mediokër, Saimir Kumbaro.

Me pak përjashtime, kinematografia post-komuniste në Shqipëri është mediokre. Këtë e thotë një prej kineastëve më të njohur shqiptarë, regjisori Saimir Kumbaro. Së fundmi ka qenë anëtar jurie i festivalit ndërkombëtar të filmit në Kosovë, ku pa se ku qëndron kinematografia shqiptare, krahasuar m...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: imce, Lepulushja

A.B.C.........ZH

*
imce
29-09-2009, 19:38:05
flm
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: dude, Lepulushja

Prita!

dude
08-08-2009, 16:58:28
*******per ty shaniko******
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: dude, erlehta, *LIRA*

Kryengritje ne pallat!

dude
08-08-2009, 16:56:42
hajde film hajde
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-06-2009, 16:00:52

Çfarë e mban peng filmin shqiptar

Filmi shqiptar sot dhe problemet e tranzicionit. Autori i kësaj analize, kompozitor filmi i vendosur në Los Anxhelos dhe i përfshirë si skenarist në dy projekte filmike amerikane me temë shqiptare, trajton çështjet bazë që nga politika e Qendrës Kombëtare të Kinematografisë deri tek hipokrizia e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erion1986 Elbasanlli4ever
24-03-2009, 20:46:20

Rreth kinematografise shqiptare nje group ne Facebook

   Mendova te krijoja një grupe ku te diskutohej mbi historinë , mbresat dhe kujtimet .... për filmat vizatimor , dokumentaret , pjesët e humorit dhe teatrit tone... dhe filmave te kinostudio Shqipëria e re...Mirëpresim çdo person te ndihmoje ne përhapjen e artit shqiptare dhe ne fb...linku esht...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erion1986 Elbasanlli4ever
22-03-2009, 11:38:40

Albanian Movies online Trasmeton Live Filma Humor Dokumentare Videoklipe 2009

Filma shqiptare per shikim falas,shiko filma shqip falas,shikobig brother albania falas , shiko filma vizatimor ,filma komik ,dukumentare shqip, koha e komunizmit, kinematografia shqiptare dhe shum filma te rinj qe me pare nuk ishin trasmetuar ne web jan duke u trametuar live ne albanianmovies...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe