Cilat janë filmat shqiptar qe ju pëlqejnë me tepër? - Filmi Shqiptar

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Cilat janë filmat shqiptar qe ju pëlqejnë me tepër?

Cilat janë filmat shqiptar qe ju pëlqejnë me tepër?

· 14 · 6399

 • Postime: 7085
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

ne: 08-09-2006, 21:02:17
  Ne fillim te Veres

  Dimri i fundit
 
  Shtigje Lufte

  Pylli i Lirise.

Ja vdekje ja liri.

këto me pëlqejnë shumë shumë  :)
« Editimi i fundit: 25-04-2008, 12:37:01 nga erlehta »

 • Postime: 1
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 10-09-2006, 03:08:43
filmat shqipetar ne pergjithesi mua me pelqejne shume por me teper me pelqejne

dhe keshtu edeh ashtu

taulanti kerkon nje moter

shoku im tili

kur xhirohej nje film

ne shtepine tone

bolero(jashte mase shume)

une ti dhe kasandra

mysafiri

shoqja nga qyteti

ne te gjitha stinet

treni niset ne 7 pa 5

duaje emrin tend

dora e ngrohte

dimri i fundit

tana (filmi i pare shqipetar)

une e dua eren

nje vonese e vogel  ( qe sapo mu kujtua titulli)

debatiku ( me pelqen kur thote coli :" E hengren Zybat")

zeri i larget ( i marre nga romani me te njejtin titull te diana culit)

tani per tani keto filma me kujtohen, qe i kam me verte shume qejf.

 • Postime: 2214
 • Karma: +13/-1
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 08-10-2006, 02:23:13
Zonja nga qyteti dhe Zonja nga fshati.

 • Postime: 1581
 • Karma: +8/-1

#3 ne: 19-11-2006, 19:30:37
Shoku ynë Tili
« Editimi i fundit: 21-11-2006, 22:12:33 nga sorelina »

 • Postime: 2214
 • Karma: +13/-1
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 22-12-2006, 22:06:12

 • Postime: 2214
 • Karma: +13/-1
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 22-12-2006, 22:17:54

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 08-01-2007, 22:56:33
Hmm, pyetje e mire. Dua te them se pari se me mungon shume Kinematografia Shqiptare sidomos filmat bardh-e-zi. Ata ishin yll fare, ne vertet NUK i vleresonim sac duhej atehere edhe pse mund te na pelqejne tani.

OK, disa nga filmat e mi me te preferuar jane: "Kur Xhirohej nje Film", "Lulekuqe mbi Mure", "Nentori i Dyte", "Taulanti Kerkon nje Moter", "Zonja nga Qyteti" dhe sigurisht "Shoqja nga Fshati", "Flutura ne Kabinen Time", "Vdekja e Kalit" dhe "Cifti i Lumtur".  :)

 • Postime: 26
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 08-05-2007, 16:42:17
Jane me te vertete shume!

Mbaj mend qe i vogel qe shihja: "Lulekuqet mbi mure", shume film i bukur. Akoma e kesaj dite me kujtohen skenat.

#8 ne: 14-03-2008, 16:45:31
filmat shqiptar ne përgjithësi mua me pëlqejnë shumë por me tepër me pëlqejnë

dhe kështu edeh ashtu

taulanti kërkon një motër


]
kur xhirohej një film

ne shtepine tonë

bolero(jashtë masë shumë)

unë ti dhe kasandra

mysafiri

shoqja nga qyteti

ne të gjitha stinet

treni niset ne 7 pa 5

duaje emrin tënd

dora e ngrohte

dimri i fundit

tana (filmi i parë shqiptar)

unë e dua eren

një vonesë e vogël  ( qe sapo mu kujtua titulli)

debatiku ( me pëlqen kur thotë coli :" E hengren Zybat")

zëri i largët ( i marrë nga romani me te njëjtin titull te diana culit)

tani për tani këto filma me kujtohen, qe i kam me verte shumë qejf.
http://

#9 ne: 04-04-2008, 15:32:38
  Ne fillim te Veres

  Dimri i fundit
 
  Shtigje Lufte

  Pylli i Lirise.

Ja ndekje ja liri.

këto me pëlqejnë shumë shumë  :)

 • Postime: 176
 • Karma: +0/-0

#10 ne: 05-04-2008, 03:04:05
Njeriu prej dheut

 • Postime: 7085
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 25-04-2008, 12:36:27
Njeriu prej dheut

Kur eshte xhiruar ky film?

 • Postime: 2417
 • Karma: +6/-1
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 03-05-2008, 15:27:46
mbrem pash per her te par filmin

Ne cdo stinëme pelqeu

 • Postime: 2649
 • Karma: +67/-6
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 14-09-2008, 00:03:20
Ka shumë por do veqoja

Lulekqet mbi mure
Vdekja e kalit
Zemra e nenes
Unë e dua Eren
Murosja e Rozafes
Njeriu prej dheu
Era dhe Lisi
Lepuri me pesë këmbë
Flutura ne kabinen time
Zonja nga qyteti
Katermbethjet vjeq dhenderr
Flaka e maleve
Kokumi
Hijet e Mjegulles
Stolat ne park

e shum te tjer ,,

Temat e fundit