A eshte real kursi i kembimit Euro/Lek ne Shqiperi? - Financë

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

A eshte real kursi i kembimit Euro/Lek ne Shqiperi?

  A eshte real kursi i kembimit Euro/Lek ne Shqiperi?

  · 2 · 4250

  • Postime: 3
  • Karma: +0/-0

  ne: 07-12-2008, 06:54:33
  Nuk arrij te kuptoj se mbi c'baza mbeshtetet vleresimi i Lekut dhe i Euros ne Shqiperi. Me sa di une vlera e monedhes se nje vendi bazohet mbi prodhimin e brendshem dhe sasine e parase ne qarkullim. Duke e ditur qe prodhimi i brendshem ne Shqiperi eshte ne nje gjendje skandaloze, mendoj qe Leku sot eshte nje monedhe pa vlere ose vlera e tij eshte shume me e ulet se ajo qe njohim ne treg. Keshtu me lind dyshimi se Tregu i valutes eshte i manipuluar dhe kursi i kembimit nje mashtrim kolosal. Ky eshte thjesht nje merak i imi dhe nese ka njeri qe mund te me sqaroje...... hmmmmm:
  *


  #1 ne: 13-07-2009, 23:25:35
  si ekonomist qe je ti duhet ta dish pergjigjen.. apo punon per kokdhimen dhe edi ramen...se vetem ata thone te kunderten e asaj qe ndodhe ne shqiperi...
  Emri:

  Email:
  Verifikimi:
  Flamuri yne ka ngjyre?: