Pse mëngjesi është koha perfekte për t’u stërvitur - Fitness

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Pse mëngjesi është koha perfekte për t’u stërvitur

  Pse mëngjesi është koha perfekte për t’u stërvitur

  · 3 · 1390

  • Postime: 28631
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  ne: 11-11-2020, 23:44:59
   

  Nëse kërkoni të bini në peshë, dihet që kujdesi ndaj mënyrës së ushqyerjes dhe stërvitja janë të parat në listën e gjërave që duhen bërë, por ka diçka.

  Nëse vërtetë e keni ndarë mendjen për të bërë atë trupin që e mendoni e ëndërroni prej vitesh, kushtojini vëmendje gjërave “pa rëndësi në dukje”. Është shumë e rëndësishme koha kur ju stërviteni. Të stërvitesh “kur të vjen për mbarë”, mund të japë rezultate, por nuk do të jetë kurrë aq efektive sa një stërvitje e rregullt dhe për më shumë rezultat, koha e duhur është në mëngjes, përpara se të hani. Studimet kanë treguar se stërvitja në mëngjes, është ideale për të rënë në peshë. Aktiviteti fizik në mëngjes herët, përshpejton humbjen e kilogramëve, ju bën më energjikë dhe e përgatit trupin për një vazhdim dite që konsiston në djegien e yndyrave dhe energji./lapsi.al

  • Postime: 17632
  • Karma: +727/-523
  • Gjinia: Femer

  #1 ne: 11-05-2021, 06:16:13
  Po sikur ke pak me shume energji ne mengjes..per mua funksionon anyway 😁

  • Postime: 7088
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

  #2 ne: 23-06-2021, 11:58:52
  Kush ka hije në mëngjes thuaj 😂😬
  Emri:

  Email:
  Verifikimi:
  Flamuri yne ka ngjyre?: