Postim i ri

×

Postim i ri

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: erlehta
« ne: 23-06-2021, 11:58:52 »

Kush ka hije në mëngjes thuaj 😂😬
Postuar nga: ßåßy ღ
« ne: 11-05-2021, 06:16:13 »

Po sikur ke pak me shume energji ne mengjes..per mua funksionon anyway 😁
Postuar nga: M A X
« ne: 11-11-2020, 23:44:59 »

 

Nëse kërkoni të bini në peshë, dihet që kujdesi ndaj mënyrës së ushqyerjes dhe stërvitja janë të parat në listën e gjërave që duhen bërë, por ka diçka.

Nëse vërtetë e keni ndarë mendjen për të bërë atë trupin që e mendoni e ëndërroni prej vitesh, kushtojini vëmendje gjërave “pa rëndësi në dukje”. Është shumë e rëndësishme koha kur ju stërviteni. Të stërvitesh “kur të vjen për mbarë”, mund të japë rezultate, por nuk do të jetë kurrë aq efektive sa një stërvitje e rregullt dhe për më shumë rezultat, koha e duhur është në mëngjes, përpara se të hani. Studimet kanë treguar se stërvitja në mëngjes, është ideale për të rënë në peshë. Aktiviteti fizik në mëngjes herët, përshpejton humbjen e kilogramëve, ju bën më energjikë dhe e përgatit trupin për një vazhdim dite që konsiston në djegien e yndyrave dhe energji./lapsi.al