×
Hyrja
Profili

Ushtrime kardio për të gëzuar përfitime në trup dhe tru

Ushtrime kardio për të gëzuar përfitime në trup dhe tru

· 5 · 412

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 10-04-2020, 11:16:09
 

Ushtrimet aerobike apo ushtrimet kardio, mund të jenë gjëja më e përafërt me një ilaç magjik të cilin mund ta kemi

Një numër i madh i hulumtimeve sugjerojnë se kur bëjmë ushtrime të rregullta fizike të cilat e rrisin pulsin e zemrës tonë dhe na nxisin të lëvizim e të djersitemi për një periudhë të caktuar kohore, gjëra magjike i ndodhin trupit dhe trurit tonë, transmeton Telegrafi.

Ne mendojmë më qartë, ndjehemi më mirë në përgjithësi, dhe me ndihmën e këtyre ushtrimeve i mbajmë larg disa sëmundje të cilat shfaqen me moshën.

11 at home workouts you can do with your boyfriend

Por, sa gjatë duhet të çikloni, notoni, ecni apo të vraponi për t’i gëzuar këto përfitime?

Në përgjithësi, hulumtimet sugjerojnë se gjëra magjike ndodhin kur ushtroni për minimum 30-45 minuta.

Një studim tjetër i publikuar në maj të këtij viti, kishte zbuluar se të moshuarit e moshës 60-88 vjet, të cilët kishin ecur nga 30 minuta për katër ditë në javë, pas 12 javëve ata kishin pasur lidhje më të fortë në regjionin e trurit ku lidhje të dobëta kishin qenë të ndërlidhura me memorie më të dobët. /rd.al

  • Postime: 4261
Charlie
#1 ne: 10-04-2020, 14:06:38
@MAX, ca bere ti mire ?  :D  Ke mundur edhe pa foto gjithsesi :D

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#2 ne: 10-04-2020, 17:17:51
Po, e di qe kam mundur :D
 
« Editimi i fundit: 08-05-2020, 19:09:03 nga M A X »

  • Postime: 7449
  • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#3 ne: 10-04-2020, 18:28:59


Ushtrimet aerobike apo ushtrimet kardio, mund të jenë gjëja më e përafërt me një ilaç magjik të cilin mund ta kemi

Një numër i madh i hulumtimeve sugjerojnë se kur bëjmë ushtrime të rregullta fizike të cilat e rrisin pulsin e zemrës tonë dhe na nxisin të lëvizim e të djersitemi për një periudhë të caktuar kohore, gjëra magjike i ndodhin trupit dhe trurit tonë, transmeton Telegrafi.

Ne mendojmë më qartë, ndjehemi më mirë në përgjithësi, dhe me ndihmën e këtyre ushtrimeve i mbajmë larg disa sëmundje të cilat shfaqen me moshën.

11 at home workouts you can do with your boyfriend

Por, sa gjatë duhet të çikloni, notoni, ecni apo të vraponi për t’i gëzuar këto përfitime?

Në përgjithësi, hulumtimet sugjerojnë se gjëra magjike ndodhin kur ushtroni për minimum 30-45 minuta.

Një studim tjetër i publikuar në maj të këtij viti, kishte zbuluar se të moshuarit e moshës 60-88 vjet, të cilët kishin ecur nga 30 minuta për katër ditë në javë, pas 12 javëve ata kishin pasur lidhje më të fortë në regjionin e trurit ku lidhje të dobëta kishin qenë të ndërlidhura me memorie më të dobët. /rd.al
ma mund Ta huazoj sa te bej efektin kardio?🤣🤣🤣
Eli
#4 ne: 15-04-2020, 12:01:50
Ne keto dite te veshtira keto ushtrime na ndihmojne shume te kalojme kohen ne menyren me te mire, kur te dalim nga karantina do jemi me fit  ;) :)
 

Si te rrisim gjoksin me ushtrime?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 05-04-2020, 11:24:40
nga M A X
Pse duhet te bejme ushtrime fizike?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 02-04-2020, 00:14:49
nga M A X
Gjoks i bukur me pesë ushtrime të thjeshta

Nisur nga ßåßy ღRubrika E Bukura

Postimi i fundit 07-02-2011, 11:46:39
nga ßåßy ღ
Shumë ushtrime dëmtojnë zemrën

Nisur nga M A XRubrika Jeta

Postimi i fundit 19-01-2011, 12:34:11
nga M A X
Celuliti reduktohet me ushtrime fizike

Nisur nga M A XRubrika E Bukura

Postimi i fundit 21-07-2011, 23:48:12
nga M A X