Vetem 11 minuta ushtrime fizike ne dite mund te ju ndihmojne te jetoni me gjate - Fitness

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Vetem 11 minuta ushtrime fizike ne dite mund te ju ndihmojne te jetoni me gjate

   Vetem 11 minuta ushtrime fizike ne dite mund te ju ndihmojne te jetoni me gjate

  · 1 · 851

  • Postime: 28630
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  ne: 25-01-2021, 11:27:36
   

  Sipas nje studimi te botuar ne revisten British Journal of Medicine nevojiten jo me shume se 11 minuta ushtrime fizike ne dite per te pasur nje jete me te shendetshme dhe te gjate. Ky studim tregon se ushtrimet ulin mundesine qe trupi te zhvilloje semundje te lidhura me moshen, si psh semundjet kardiovaskulare apo diabeti. Nga ana tjeter jeta sedentare dhe pa aktivitet fizik, eshte e lidhur pikerisht me zhvillimin e ketyre semundjeve, qe shpesh jane vdekjeprurese.


  Temat e fundit