Bllokimi i Rekllamave nga Google Adsene - Si te fitosh para online

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Bllokimi i Rekllamave nga Google Adsene

Bllokimi i Rekllamave nga Google Adsene

· 4 · 1551

 • Postime: 49
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 11-07-2010, 01:18:33
Pershendetje gjithve.

Si disa antiviruse tani edhe programe te ndryshme bllokojne shfaqjen e rekllamave nga google!

Pytja ime eshte a mundet dikush te ofroj nje script qe personi i cili ka aktivizuar blokimin e shfaqejs te google rekllames tja pamundesoj hyrjen ne uebfaqe, dhe ta lajmeroje vizitorin qe ta de-zaktivizoje blokimin e google adsene perdryshe qe mos te muj te hyje pa e bere dezaktivizimin e blokimit te google adsene.

Programet qe ofrojne nje blok te till jane:
1. - antivirus kaspersky: http://support.kaspersky.com/de/pure/protection/antibanner?qid=207621084
2. - norton antivirus: http://www.5staraffiliateprograms.com/norton-blocks-revenue.html

3.. firefox ads on:
https://addons.mozilla.org/de/firefox/addon/161967/

qudi:
Ne vend se keto programe ti blokojne webfaqe erotike, ku femijet mund te hyjn pa problem ti shofin fotografit dhe video pa problem,  mu bash ne per faqe erotike marrin edhe viruset e fresketa kete nuk e bejn!

Programe te tilla jane xheloze ku skan dy fije mend ne kok se pse pa google, dhe google adsene jan zero ku askush nuk mund te arrij deri tek keto firma.

Bile bile google adsene qe bllokohet nga keto programe eshte gabim i madh se pse firmat me te filteizuara qe nuk guxojne ti bej dam nje kompjuteri jane ato te cilat gjinden ne google rekllama..

 • Postime: 328
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 11-07-2010, 14:40:34
Vertet eshte deshpruse mirpo per veten time tpakten per momentin nuk me nevoiten keta klikime ne menyr te detyrushme, thjesht dua ty le te lir vizitoret si tua doj qejfi le te veprojn po ne qofse ato duan te kontribojn dhe te kemi vullnet sa me shum qe te punojm eshte diqka tjeter por gjithsesi ne qofse ata i urrejn reklamat ateher skam qtju them tjeter perpos vetem vazhdoni :)


Po sigurisht per qfardo rasti aj skript do ishte i nevojshem edhe pse mua nuk me hin ne pun, shpresoj qe te egzistoj diqka e till ( kerkoj ndjes se ndoshta dola pak nga tema )

 • Postime: 49
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 18-07-2010, 04:56:17
Vertet eshte deshpruse mirpo per veten time tpakten per momentin nuk me nevoiten keta klikime ne menyr te detyrushme, thjesht dua ty le te lir vizitoret si tua doj qejfi le te veprojn po ne qofse ato duan te kontribojn dhe te kemi vullnet sa me shum qe te punojm eshte diqka tjeter por gjithsesi ne qofse ata i urrejn reklamat ateher skam qtju them tjeter perpos vetem vazhdoni :)


Po sigurisht per qfardo rasti aj skript do ishte i nevojshem edhe pse mua nuk me hin ne pun, shpresoj qe te egzistoj diqka e till ( kerkoj ndjes se ndoshta dola pak nga tema )

Faleminderit per postim, e ke thand me vend per deri tek aty "detyrymi"
Nuk behet fjale per detyryme/klikime, por vetem mos bllokimi i rekllamave se pse pa uj as gruri nuk rritet sa do me kane bujku dhe ara e mire.
Kalofsh mire.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 18-07-2010, 11:29:18
Shumica derrmuese e perdoruesve te thjeshte s'dine se c'eshte nje browser (thjeshte e therrasin interneti ate ikonen e Internet Explorer :D ) dhe jo me te dijne te instalojne shtojca qe bllokojne reklamat e Google apo te kujdoqofte. Prandaj kjo s'eshte per t'u shqetesuar kjo pune. Ata qe i bllokojne jane persona qe bezdisen nga reklamat dhe qe dine se c'jane ato e te tille persona edhe kur s'i bllokojne perseri s'i klikojne. Keshtu qe njejte eshte nese i bllokojne a jo, pasi ato nuk sjellin ndonje perfitim. Le te punojme per faqe te vlefshme e cilesore, ne menyre qe te rritet trafiku, se per te tjerat s'ia vlen te vrasesh mendjen ;)

Temat e fundit